Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maq

konfiguracja DNS, a IPv6, wydelegowanie subdomeny

Polecane posty

Witam,

 

otóż mam utworzone własne DNSy, większość wpisów w nich kieruje na serwer gdzie równocześnie jest IPv4 jak i IPv6, niby wszystko ładnie działa (IPv6 sprawdziłem na http://ipv6-test.com/validate.php).

Ale teraz jedną z subdomen chciałem wydelegować na inną maszynę, która posiada jedynie IPv4 i tu nasuwa się pytanie. Utworzyłem w DNSach wpis A z IP innego serwera, próbując dostać się z domu wszystko działa poprawnie, ale co się stanie jak na tą subdomenę wejdzie osoba która ma już IPv6?

Czy po prostu obejrzy zawartość drugiego serwera korzystając z IPv4, czy jednak trafi na ten pierwszy serwer gdzie jest IPv6 na którym ustawione są wildcardy na całą domenę główną?

 

Niby ipv6-test.com pokazuje że subdomena nie ma wpisu AAA, ale szczerze mówiąc to mi nie wyjaśnia sytuacji.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już to wpisu AAAA.

Wystąpi to samo co w przypadku gdyby domena miała AAAA a nie miała A. Nie nastąpi połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IPv6 ma wyższy priorytet od IPv4, więc jeśli domena posiada rekordy A (IPv4) oraz AAAA (IPv6) to domyślnie jeśli klient posiada IPv6 będzie korzystać z IPv6, w przeciwnym razie z IPv4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×