Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Naprawa słuchawek

Polecane posty

Cześć

 

Mam takie fajne szpanerskie słuchawki z mikrofonem, najwygodniejsze ze wszystkich, ale niestety ostatnio się trochę popsuły. Otóż coś nie styka w regulatorze na kablu łączącym z komputerem... Gdy się naciągnie kabel to słychać obie ścieżki, gdy kabel leży normalnie to słychać tylko podkład...

 

Do kogo mógłbym się zwrócić o naprawienie słuchawek? Elektryk będzie umiał naprawić? Bo według mnie wystarczyłoby wyciąć ten kawałek z regulatorem i połączyć odciętą cześć z resztą przewodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Możesz to zrobić sam. Lutownica z cienkim grotem, dobra cyna z topnikiem i troszkę wolnego czasu.

Regulator jest dobry, one raczej się nie psują. Odetnij kawałek kabla z 1-2cm po dolutowaniu od regulatora, później zdejmij pancerz, przypal przewody kolorowe zapalniczką, później węgielek musisz zdrapać nożykiem tylko delikatnie bo mogą się pourywać żyłki, pocynuj te obdrapane kabelki i przylutuj do regulatora. Zabieg musisz powtórzyć dla obu stron. Może to też być wina jacka, więc możesz spokojnie go odciąć rozpruć plastik i zalutować na nowo, ewentualnie zakupić wtyczkę jack 3.5mm i przylutować.

 

Elektronik amator zrobi to w 30 minut ;)

 

Możesz też się odezwać na PW do mnie bo GH prowadzi serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×