Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Zapomniane hasło na VPS

Polecane posty

Cześć.

Tydzień temu na VPSie z Debianem zrobiłem najgłupszą rzecz w życiu. Zablokowałem dostęp do roota (losowe hasło w etc/shadow) i zrobiłem nowe konto z prawami roota. Początkowo wszystko działało, ale przez kilka dni nie logowałem się na serwer. Teraz zapomniałem do niego hasła... Dostęp do VPSa mam jedynie z konsoli w HyperVM... Dostęp do VPSa mam jedynie z drugiego konta (które ma /bin/bash) bez uprawnień roota. Jak mogę odzyskać dostęp do roota? Z góry dziękuję za pomoc :|

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja jaką widzę, to załadowanie płytki z Debianem, odpalenie konsoli live i:

mkdir /mnt/chroot && mount  /dev/sda1 /mnt/chroot
chroot /mnt/chroot
passwd root

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że zalogować się nie można tylko wtedy, gdy w /etc/passwd ustawiam użytkownikowi ID 0:0 (jak dla roota wg poradnika bluemana). Gdy jest inne id można się normalnie zalogować, ale nie ma uprawnień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

W HyperVM możesz zmienić hasło roota..

Dostęp do VPSa mam jedynie z konsoli w HyperVM... Dostęp do VPSa mam jedynie z drugiego konta (które ma /bin/bash) bez uprawnień roota. Jak mogę odzyskać dostęp do roota? Z góry dziękuję za pomoc :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostęp mam, tylko że zmiana hasła roota nic nie daje. Dostęp do konsoli z hypervm również mam, ale to skreśliłem, bo ze zwykłego użytkownika ssh przez putty też mam. A systemu nie chcę od nowa instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc masz dostęp do /etc/shadow przez Menadżer plików, ustaw sobie hasło użytkownika na przykładowo "test", skopiuj zakodowane z tego użytkownika do roota, podmień /etc/shadow i zresetuj system.

 

Szczerze nie wiem czy to zadziała, ale spróbować możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, znów pomyliłem panele. Mam solusVM, nie hyperVM. Zmieniłem hasło używając nano i zrestartowałem ale i tak nadal to samo sad.png

 

Po zalogowaniu na inne konto z prawami roota wszystko jest ok, dzięki ZooMpl :)

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×