Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hamak

Rekordy (A)

Polecane posty

Witam,

Zgodnie z poradnikiem udało mi się zrobić, aby domena działała, z tym że on działa tylko

pod warunkiem, że wpiszę przed adresem www. <-- Ustawiłem jako subdomena (bo tak było wymagane.. i jako

subdomena wpisałem po prostu www., mogło by tam być nawet siema.mojadomena.pl). W poradniku było

napisane, że jak pomine ustawienia rekordów (A) - wprowadzanie 4 adresów IP do Googli (czy coś takiego),

to domena (bez przypisu www.) nie będzie działać. Z tym że nie było wyjaśnione GDZIE USTAWIC te rekordy A.

Więc jak mam to zrobić i gdzie?

CNAME dla subdomeny ustawiłem, wszystko piękne, ale nie wiem co z tymi rekordami A. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego poradnika korzystałeś? Bo albo jest on debilny, albo czegoś nie doczytałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#UP :

Trzecią opcją może być moja głupota... bo poradnik jest stworzony przez Google.

Tutaj link :

http://www.google.com/support/blogger/bin/static.py?page=ts.cs&ts=1233381

 

Jeżeli niechętnie otwierasz link, lub coś sprawi, że nie możesz go otworzyć, to masz tutaj screena :

problemv.png

 

 

 

Jak widzisz - nie jest nic wyjaśnione.. gdzie to wpisać etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyjasnijmy sobie jadną rzecz - korzystasz z hostingu współdzielonego, czy VPSa/dedyka? Jeśli ze współdzielonego, to sprawa jest prosta - nie kombinujesz z żadnymi rekordami A, CNAME itd., wpisujesz tylko u rejestratora domeny dwa adresy nameserwerów od dostawcy konta i po sprawie. Jeśli VPS/dedyk, to też przekombinowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z 1and1.pl, kupiłem domenę .PL i chciałem ją podpiąć pod blog na blogger.com / blogspot.com;

Nie znam się na tych rzeczach, po prostu postępuje wedle instrukcji, która wydaje się być DOBRA.

 

W panelu 1and1.pl kazano mi zrobić subdomenę (najlepiej z przypisem www.nazwa-domeny-mojej.pl),

nie tylko tak Google kazało i wymagania bloggera, lecz ludzie, którzy pisali podobne, lecz gorsze poradniki.

W tej subdomenie ustawiłem CNAME i na bloggerze w panelu wpisałem adres z początkiem www. (bo takie

są wymagania na bloggerze, że musi być www.) - i teraz trzeba zrobić trick, że DOMENA nie będzie działała

tylko na WWW.NAZWA-MOJEJ-DOMENY.pl tylko na NAZWA-MOJEJ-DOMENY.pl (bez tego przypisu/subdomeny

o treści www.)

 

Więc kolejna rzeczą jest przypisanie 4 IP Googli (w jakimś miejscu [nie wiem gdzie]) i zrobienia tak, aby domena

z (www.) śmigała bez tego (.www). =d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten opis jest prosty.

Tworzysz rekord CNAME "www" i kierujesz go na ghs.google.com (lub podmieniasz, jeśli już CNAME o nazwie "www" istnieje), po czym dodajesz 4 rekordy A "domena.pl" (wpisijesz oczywiście swoją domenę) z adresami IP google. Po tym ustawiasz w blogspot swoją domenę jako adres, czekasz na odświeżenie DNSów i to wszystko. Nie wiem z czym tu masz problem?

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzysz rekord CNAME "www" i kierujesz go na ghs.google.com (lub podmieniasz, jeśli już CNAME o nazwie "www" istnieje)

 

- Już to zrobiłem ponieważ było wytłumaczone w 1and1 w jakie pole, panel przejść, aby tego dokonać.

 

 

po czym dodajesz 4 rekordy A "domena.pl" (wpisijesz oczywiście swoją domenę) z adresami IP google

 

- Tu jest problem. Nie wiem na jakiej stronie, jakim panelu, w którym miejscu wpisać te 4 rekordy z moją domeną

i czterema adresami IP z Google. W panelu 1and1 takiej funckji (raczej) nie ma, nie widzę. Więc gdzie?

 

 

#Edit :

Jest coś takiego.. z tym, że adres IP google ma dużo cyfr.

A ja mam 4 pola i w każdym polu mogę wpisać maksymalnie 3 liczby.. więc to chyba nie o to chodzi.

eeevv.png

Te (3x) zera są przypadkowe.. pokazuje ile max mogę wpisać cyfr.

Edytowano przez Hamak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adres IP ma 4 bloki po max 3 cyfry (maksymalna wartość to 255). Adresy IP podane przez Google mają 4 bloki. między blokami są kropki. nie wpisujesz kropek, wpisujesz tylko to co między kropkami w pola w panelu 1&1. Czyli np. w przypadku adresu IP 216.239.32.21 wpisujesz w pierwsze pole 216, w drugie 239, w trzecie 32, w czwarte 21. I nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×