Skocz do zawartości
McNeal

Abonamenty Reseller jakie byście wybrali

Najczęsciej kupowane kona Reseller  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie najczęściej wybrałbyś konta reseller (pojemnoś/transwer mc )

    • reseller 1/10GB cena 20zł/rok
    • reseller 1/20GB cena 30zł/rok
    • reseller 2/10GB cena 40zł/rok
    • reseller 2/20GB cena 60zł/rok
    • reseller 5/40GB cena 80zł/rok
    • reseller 5/80GB cena 100zł/rok
    • reseller 10/50GB cena 120zł/rok
    • reseller 10/100GB cena 150zł/rok
    • reseller 50/200GB cena 500zł/rok
    • reseller 50/400GB cena 700zł/rok
    • reseller 100GB w cenie okolo 1tys rocznie
  2. 2. Czy skusiłbyś się trzyma swoje dane w systemach typu Cloud (systemy chmurowe)?

    • NIE
    • TAK
    • Nie mam wiedzy na temat Cloud Server
  3. 3. Jakie pojemności HDD Ciebie interesują dla kont reseller



Polecane posty

Szanowni forumowicze WHT.. Ankieta ma na celu zobrazowania potrzeby stworzenia nowych usług przez operatorów.. :) Komentarze niech dotyczą tylko dokładnie tego rodzaju kont przyjmując ze iloś kont WWW, SQL, jest taka sama w szt.. jak ilość transferu w mc a kont email, subdomen x 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, to planujesz wystartować z hostingiem i szukasz pomysłów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, to planujesz wystartować z hostingiem i szukasz pomysłów?

 

Ale czy to ważne jaki mam zamiar? Myślę że odpowiedzi dałyby możliwość każdemu na dostosowanie się do oczekiwań innych

 

Poza tym sam zagłosowałem bo wydaje mi sie że niektóre oferty tego typu powinny by w normalych ofertach firm...

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek polega na tym, że firmy dostosowują się do klientów na własny sposób. Gdyby każdy miał takie same pakiety, to nie byłoby konkurencji. Jak dla mnie tego typu ankiety nie mają większego sensu - większość firm hostingowych doskonale wie, czego oczekują ich klienci (to się nazywa "targetowanie"), dochodzili do tego często długo i w bólach. Poza tym dlaczego przedstawiłeś takie a nie inne wyliczenia? Na czym je opierasz? Jakie DC, jaki sprzęt, jakie łącza, jakie SLA, jaka administracja, jakie dodatki (software, domeny itp.)? To wszystko jest strasznie mgliste.

Popatrz może na to, co oferują już istniejące firmy, porównaj dokładnie ich zasoby (wszystkie, nie tylko ilość miejsca i transferu) oraz ceny i wtedy może sam dojdziesz do wniosku, że takie zestawienia nie mają większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek polega na tym, że firmy dostosowują się do klientów na własny sposób. Gdyby każdy miał takie same pakiety, to nie byłoby konkurencji. Jak dla mnie tego typu ankiety nie mają większego sensu - większość firm hostingowych doskonale wie, czego oczekują ich klienci (to się nazywa "targetowanie"), dochodzili do tego często długo i w bólach. Poza tym dlaczego przedstawiłeś takie a nie inne wyliczenia? Na czym je opierasz? Jakie DC, jaki sprzęt, jakie łącza, jakie SLA, jaka administracja, jakie dodatki (software, domeny itp.)? To wszystko jest strasznie mgliste.

Popatrz może na to, co oferują już istniejące firmy, porównaj dokładnie ich zasoby (wszystkie, nie tylko ilość miejsca i transferu) oraz ceny i wtedy może sam dojdziesz do wniosku, że takie zestawienia nie mają większego sensu.

 

Ano masz ale tylko częściowo rację.. dlatego to co dałem do wyboru będzie łatwiej dostosować i jest to tylko przykład. A co dają inni? To właśnie uśrednione wartości które można znaleźć w necie.. i napisałem tylko co trzeba bo reszta jak powiedziałem wcześniej nie dotyczy analizy a tylko rodzaju KONT RESELLER... a nie na jakim sprzęcie itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz dane do analizy - totalny ropiździel wyników. Nie ma prostej recepty, Myślisz, że jak jakiś pakiet zdobędzie o kilka procent więcej głosów od innych to po wprowadzeniu go do sprzedaży stanie się hitem? Szczerze wątpię, najprawdopodobniej okaże się, że kupi go właśnie maks. o kilka procent więcej klientów niż inne pakiety.

 

Poza tym czepię się jeszcze raz, już nie tyle samych pakietów co tego, że podałeś przy nich konkretne CENY nie wyjaśniając zupełnie z czego one wynikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojemnoś/transwer

Pofodzenia, szczególnie w systemach chmurowych.

 

Wiem, że idzie jesień i nie będzie co robić, ale bez przesady Panowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszyjemy zobaczymy, a ortografa już nie poprawie. Cóż... to nie był temat dyskusji

pofodzenia życzę..

jeśli masz wiedzę na ten temat to powinieneś wiedzie na czym to polega ale myślę że taka wielka firma na pewno wie o czym napisałem. w systemie ON/OFF

Tak z zemsty : widziałem jak piszczysz po mieście prawie rurzowym fordem..

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już pomijając sensowność zakładania takiego wątku z takimi pytaniami (od kiedy to powierzchnia i transfer to podstawowe kryteria? Wolałbym dobre 10GB na dysku i 50GB transferu niż 50GB dysku z 500GB transferu u molocha/u krzaka)...

 

McNeal POSZYJEMY?

rurzowym?

 

Ty na serio w ten sposób piszesz? Jak bym tak pisał, to naprawdę bym zaczął uczęszczać na zajęcia z terapii w swojej szkole, bo to wstyd się między ludźmi (w sensie na forach) pokazywać z takim "słownikiem"... dobrze Ci radzę, do szkółki i do roboty, a nie marzyć o biznesach... aktualnie to piszesz tak na poziomie 10-12latka... jeśli masz więcej lat, to policz ile i tyle bardziej się przestrasz tego, o czym piszę.

 

I to nie z zemsty, to z belferskiej opiekuńczości : )

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając sensowność zakładania takiego wątku z takimi pytaniami (od kiedy to powierzchnia i transfer to podstawowe kryteria? Wolałbym dobre 10GB na dysku i 50GB transferu niż 50GB dysku z 500GB transferu u molocha/u krzaka)...

 

McNeal POSZYJEMY?

rurzowym?

 

Dyskusja nie idzie zamierzonym torem więc albo ja kończymy albo idziemy w kierunku jaki był obrany. Co do późniejszych błędów napisałem tak by zobaczyć czy potraficie dyskutować na poziomie czy raczej staracie się drzeć szmaty... poza tym nie jestem krzakiem i prosze tu nie wyjeżdżać do mnie , bo to świadczy o możliwościach prowadzenia dyskusji..

 

Nie mam zamiaru dyskutować w taki sposób... bo nie sprawia mi to przyjemności.

 

Co do reszty wypowiedzi to przypomina się coś z WSM'mu jednego z wykładowców... "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi"

 

Z takiej dyskusji nic nie wyniknie i temat dla mnie w tym wypadku może być zamknięty. Proszę o jego OFF'owanie.

 

pozdrawiam

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

najbardziej podobał mi się transwer ;)

 

"Nie można po prostu pytać konsumentów o to, czego chcą, a potem próbować im to dać. Zanim to zbudujesz, będą już chcieli czegoś nowego!"

Steve Jobs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analizując cytat Dżobsa (do McNeala):

Ustalanie ofert na podstawie innych serwisów jest czystą głupotą, chyba, że naprawdę nie wiemy jak zyskać klientów. Stosując coś takiego nie zostaniemy konkurencją, bo w końcu któraś z tych firm padnie ze względu na brak użytkowników czy zwykłe bankructwo. Najporządniejsze hostingi, z jakimi miałem styczność, ceny dobierały na pewno długi czas, obserwując reakcje klientów, lub ewentualnie robili różne oferty, takie, na które 'leciała' największa ilość osób. Zwykła ankieta nie wystarczy, bo tu ci odpowie co najwyżej... jedna dziesiąta użytkowników WHT, a na dodatek pewnie przynajmniej ćwierć dała odpowiedzi 'na odwal się'.

No, to tyle, ale wróćmy do samego abonamentu i tematu.

 

Może i byś zyskał użytkowników, ale najpierw proponuję skorzystać ze słownika lub zainstalować sobie takie cuś, co wskazuje błędy w wyrazach.

 

Poza tym w kontach reseller nie są ważne same parametry jak pojemność i transfer, lecz - panel dla obsługi serwera, panel dla klientów...

 

No, i na tym sprawa powinna stanąć, szczególnie na ortografii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym sam zagłosowałem bo wydaje mi sie że niektóre oferty tego typu powinny by w normalych ofertach firm...

 

Niestety to firma z doświadczeniem będzie raczej wiedziała, które serwery są sprzedawane najlepiej. Normalne (jak to nazwałeś) oferty są tworzone właśnie przez firmy, które są długi czas na rynku, zdobyły doświadczenie handlowe i zaufanie użytkowników. Jeśli wydaje Ci się, że ktoś Ci podpowie jak ustawić pakiety hostingowe, to jesteś w błędzie i takie "badanie" potencjalnych klientów nie ma sensu, już tłumaczę dlaczego.

 

Klient poszukując hostingu szuka pakietu pod swoje potrzeby, są to wielkość dysku, transfer ilość baz, jednak najważniejsza jest cena danego produktu. Nie jesteś w stanie przygotować pakietu dla indywidualnego klienta, bo każdy z nich ma inne potrzeby, tu liczy się ilość w tym przypadku.

 

Jedni potrzebują małego serwera pod wizytówkę, inni pod jakąś Joomlę, jeszcze inni pod wirtualny dysk czy serwer poczty. Bazując na takiej ankiecie bez doświadczenia stworzysz pakiet, który Ci nikt nie kupi i Twoja firma (bo zakładam, że to są Twoje plany) po prostu będzie skazana na klęskę już na samym początku.

 

Jak już zaczynasz z firmą rób to z "głową" (żadna aluzja i zachęcanie do biznesu ;) ), ustaw pakiety zgodne z ekonomią Twojej firmy, wiadomo na początku trzeba ciąć koszty bo firma nie zarabia ( w branży hostingowej długo nie będzie), tak więc zastanów się od czego zaczynasz, czy to będzie reseller, czy dedyk czy może VPS. Dopiero pakiety hostingowe ustawiaj pod konkretne dostępne przez Ciebie środowisko. Dam Ci taki przykład, zaczynasz firmę z małym VPS, masz oczywiście ograniczone zasoby. W Twojej ankiecie dowiedziałeś się, że im więcej tym lepiej, więc teoretycznie większy popyt, co jednak zrobisz jak klient zamówi pakiet większy niż Twoje dostępne zasoby? Uruchomisz dedyka dla 5 klientów?

 

W biznesie jest podobna zasada. Patrz na zwycięzców, nie na lud który mu wiwatuje. Tylko wtedy czegoś się nauczysz, możliwie przy małych błędach.

 

pofodzenia życzę..

 

Warto jednak skończyć chociażby liceum i wtedy poważnie zacząć myśleć o biznesie.

 

Co do późniejszych błędów napisałem tak by zobaczyć czy potraficie dyskutować na poziomie czy raczej staracie się drzeć szmaty...

 

Kto Ci dał prawo sprawdzania ludzi z forum? Wydaje Ci się że z 12000 ludzi dostępnych na forum, u żadnej osoby nie będzie odpowiedniego poziomu do Twoich wymagań? :)

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, specjalnie piszesz z błędami, żeby zobaczyć jak zareagujemy? Powiem Ci jak ja zareagowałem - poczułem się obrzygany, bo inaczej niż wymiocinami takiego katowania naszego języka ojczystego nazwać się nie da. Jasne, że nie myli się tylko ten, który nic nie robi, ale zauważ, że większość użytkowników tego forum to osobnicy raczej dość inteligentni i takie przypadki jak Ty zdarzają się sporadycznie, najczęściej są to po prostu gówniarze. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale nie wyrabiasz sobie w ten sposób dobrej marki.

 

 

Z mojej strony to koniec jakichkolwiek rozmów z użytkownikiem McNeal, bo nie znoszę być tak bezczelnie obrażanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W zasadzie kolega d.v wyczerpał temat jeżeli chodzi o kwestię języka Polskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej podobał mi się transwer ;)

 

"Nie można po prostu pytać konsumentów o to, czego chcą, a potem próbować im to dać. Zanim to zbudujesz, będą już chcieli czegoś nowego!"

Steve Jobs

 

Bodajże Ford stwierdził, że jakby spytał klientów, czego chcą, toby odpowiedzieli że szybszych koni.

 

/OT

 

Edit:

W zasadzie kolega d.v wyczerpał temat jeżeli chodzi o kwestię języka Polskiego...

 

Pac! polskiego (prawo Muphry'ego w całej okazałości)

Edytowano przez blackfire (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj to się uśmiałem jak przeczytałem cały temat. Szacunek dla d.v świetny post ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nie idzie zamierzonym torem więc albo ja kończymy albo idziemy w kierunku jaki był obrany. Co do późniejszych błędów napisałem tak by zobaczyć czy potraficie dyskutować na poziomie czy raczej staracie się drzeć szmaty... poza tym nie jestem krzakiem i prosze tu nie wyjeżdżać do mnie , bo to świadczy o możliwościach prowadzenia dyskusji..

I raczej nie pójdzie już żadnym.

W szkole pani od polskiego zrobi dyktando i zobaczymy jaki będzie jego poziom (coś takiego jeszcze robią w szkołach? :D )

Do prowadzenia dyskusji dobrze jest używać języka polskiego, a nie polskawego. Tak jak D.V. napisał, nie szanujesz innych użytkowników forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×