Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek09i

Premium SmS -Pytanie

Polecane posty

Witaj

 

Posiadam serwer pewnej gry, i robię do niej pewne dodatki, które podobaja się graczom i chcą abym im udostępnił do nich dostęp. Żeby nie marnować swojej pracy chciałem zrobić coś takiego jak Premium SmS, ale odszedłem od tego pomysłu. Teraz znów naszedł mnie ten pomysł gdy zobaczyłem firmę profitsms.pl

Rozmawiałem z panem na GG opisałem mu swój problem i zapewnił mnie że wszystko to jest legalne, że gdy uzbieram wystarczającą kwotę klikam wypłać i mam pieniądze na swoim koncie. W innych tego typu firmach podpisuje się jakieś umowy, podaje nIP, pesel itp tu tylko numer konta i nic więcej. Gdy pytałem się o jakieś odprowadzanie podatków dostałem odpiwiedź że z pieniędzmi które otrzymam mogę rbić co chcę i nikt mi nic nie zrobi. Ja jednak jestem ostrożny i wolę zapytać się specjalistów od tego. Czy posiadanie takiej usługi i dawanie dostępu graczom do rzeczy, które wykonałem sam za symboliczny sms , jest legalne i i o co chodzi z odprowadzeniem podatku?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dochód ze wszystkich źródeł przekroczy w ciągu roku kwotę 3091,00 zł a nie zapłacisz podatku to może Cię dosięgnąć karzące ramię sprawiedliwości skarbowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie działa to profit sms i za bardzo nie chce mi się wgłębiać jak to możliwe że tak szybko wypłacają.

 

Generalnie zawsze się płaci podatek od dochodu 18% oczywiście od wartości którą zarobiłeś odliczając vat.

 

Posiadanie takiej usługi, czyli sprzedaż za sms powinno być zarejestrowane w US jako działalnośc gospodarcza jeżeli chcesz by było legalne.

 

I co do profit sms, to ciekawi mnie bardzo jakie mają stawki.. Pewnie od smsa za 1,22 zł dostaniesz 20gr.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawki są marne ale cóż NIPu nie posiadam więc inne serwisy odpadają ;/

 

Chciałem jeszcze dodać że ja tej kasy nie mam zamiaru dla siebie brać. To byłaby kasa przeznaczona na nagrody do konkursów, opłacenie serwera na którym grają ludzie, lub też przekazanie danej sumy na cele charytatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli jesteś nieletnim bez NIPu, to możesz poprosić opiekuna prawnego o rozliczanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze pamiętam, że Cashbill.pl bodajże nie wymagało też podania NIP'u a było takie w miarę przystępne dla kogoś kto nie chce siedzieć w papierach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×