Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shk

Wprowadzanie tekstu na stronę WWW przez SMS

Polecane posty

Witam,

ostatnio osoba, której stworzyłem stronę internetową podsunęła mi taki pomysł.

 

Dla przykładu - w czasie meczu piłki nożnej na miejscowym stadionie, jest osoba odpowiedzialna za komentowanie spotkania.

Po strzelonych bramkach, ważnych sytuacjach (karny, kartki, kontuzje, zmiany...) osoba aktualizuje stronę internetową.

A dokładniej wpisuje jakieś krótkie hasła - "Gol! Prowadzimy 1:0. Bramkę zdobywa Jan Kowalski (7)."

 

Jak sądzicie czy jest możliwa do wykonania funkcja opisana w temacie? Co będzie potrzebne?

Może jesteście w stanie podsunąć inne rozwiązanie. Od razu mówię, że dostęp do WiFi czy dobrego połączenia

z internetem odpada. (U nas np. stadion jest na uboczu miasta) No chyba, że w telefonie (GPRS? 3G?) ...?

 

Domyślam się, że nie będzie to proste. Jakiś telefon (moduł, terminal, stacja) która odbiera daną wiadomość,

później program (aplikacja, skrypt, system) który ją odczytuje - no a na końcu odpowiedni zapis na stronie WWW.

Dlatego też pytam o inne możliwości.

 

Mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi.

Z góry dziękuję za dyskusję.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefon/smartfon, połączenie z internetem przez sieć GSM + jak najprostszy, lekki CMS.

Taniej i szybciej nie zrobisz. I nie kombinuj z żadnymi terminalami, bo to bez sensu, w tej chwili pakiet 100kB danych w sieciach GSM kosztuje po kilkanaście groszy, a przy lekkim CMSie spokojnie można się w tym zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak wordpress i opcja publikacja przez email??

 

Wysyłasz emaila z telefonu i tworzy się nowy wpis. Wystarczyłoby dobudowac opcje lączenia wpisów napisanych przez x godzin i gotowe.

 

Nie znam wordpressa więc moge sie mylić.

 

Lub pisanie na żywca jak pisze d.v - mecze nie są codziennie a pakiet internetu bez limitu w plusie jest za 9 zł /mc (limit chyba z 50 mb a później mniejsze łącze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu lekki skrypt PHP, łatwy i szybki w obsłudze, z dostęp np. poprzez nazwastrony.pl/mobile.

Jakieś pole, które po zapisaniu dopisuje się do pliku relacja.php a jego zawartość wyświetlana jest na danej podstronie (include ?).

 

Rzeczywiście, na taką skalę, nie opłaca się inwestować w coś lepszego. A taki skrypt, bez grafiki mało pobierze transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×