Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

VHCS2 i rehahing configow...

Polecane posty

Witam,

 

Mam nastepujacy problem, mam panel VHCS2. Wszystko bylo ok, ladnie dziala, obsluguje konta itp, ale wynikla koniecznosc pomieszania troche recznie w configach apache i binda, w sumie nie istotne dlaczego :-) No i teraz jest problem, poniewaz VHCS2, przy kazdej modyfikacji/zalozeniu/usunieciu konta tworzy sobie od nowa configi (niestety przekonalem sie na wlasnej skorze, ale juz wszystko wrocilo do normy, choc troche namieszalo sie, i mam lekki balagan na serwerze przez to). Co moge zrobic, aby szanowny panel ladnie dzialal, zebym mogl wrocic do korzystania z niego, ale zeby mi nie tworzyl konfigow od nowa ? a moze macie jakis inny pomysl na zaradzenie tej sytuacji ? W przypadku jakis pomyslow, bardzo prosil bym o "instrukcje" praktycznego wykonania danego pomysłu, lub przynajmniej jakiś link, ponieważ admin ze mnie żaden, a dopiero jestem gdzieś w 30 % opanowania obsługi swojego serwera :-)

 

ps. nie prowadze hostingu (zawsze to zaznaczam hehe).

 

Z góry dziękuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

1. "regeneracja" konfigow jest opisana bodajze na wiki vhcsa albo na ich forum

 

2. mozna i recznie pamietajac co i gdzie skopiowac:

 

wszystko lezy w /etc/vhcs2

 

bind dodatkowo strefy trzyma w cache /var/cache/bind

 

apache ma konfigi w /etc/apach2/sites-avaible

 

wiec zmien sobie cos recznie w /etc/vhcs2/costam a potem ten konfig kopsnij jeszcze w miejsce konfigu danego komponentu.

 

SOA#1 czyli mi dziala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, a nie dalo by sie jakos tak zrobic, zeby podsunac do apache i binda po 2 configi, jeden ten standartowy, ktory sobie vhcs2 by mogl regenerowac, a 2 ten z moimi recznymi wpisami ktorego by nie ruszal :-) Jesli uwazacie to za dobry pomysl to jak by to uczynic ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

wiesz, musialbys poznac dokladnie strukture katalogow vhcsa i zasade jego dzialania zebym byc 100% pewnym co robisz.

 

ja, jak juz pisalem, dopisuje cos recznie (np. wildcard w apache i bind) i potem kopiuje te pliki na wlasciwe miejsc ei juz po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale chodzi o to ze mam sporo pozmieniane reczne w configach, i po kazdym utworzeniu konta musial bym wszystko zmieniac od poczatku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

aaa chodzi ci o przygotowanie gotowego szablonu??? (bo niebardzo rozumiem o co chodzi).

 

to prosta rzecz, ja np. defaultowo ustawilem sobie wildcarda. robisz to w /etc/vhcs2/danykomponent/parts tam masz szablony wg. ktorych vhcs tworzy pliki konfiguracyjne.

 

i przykladowo w */bind/parts masz szablony do DNS, robisz odpowiedni wpisz, w */apache2/parts masz szablony vhostow, tam robisz odpowiednie wpisy i juz.

 

i teraz kazde nowo zakladane konto bedzie mialo wpis wg twojego szablonu.

 

a na stronach vhcsa jest podane jak wygenerowac od nowa konfigi takze dla starych juz utworzynych kont ale wg. twoich nowych szablonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, ok popatrze sobie, a jak ktos w miedzyczasie bedzie mial jakies pomysly to prosze pisac, a tymczasem thx @normanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doopy:

W twoim przypadku rozwiazanie normanos'a Ci nie pomoze ;)

Jedyne rozwiazanie jakie widze, to modyfikacja 'zrodel' i dodanie paru if'ow przy generowaniu odpowiedniego wpisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×