Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Devias

Przekierowanie IP na sub domenę.

Polecane posty

Cześć, mam takie pytanie, czy jest to możliwe czy raczej do nie wykonania.

 

Posiadam 1 serwer www z domeną PL (możliwością zmiany DNS itp,etc - bez większej konfiguracji Apache).

Oraz posiadam 2 serwer który udostępnia mi znajomy, znajomego :) na którym jest serwer Ventrilo.

 

I teraz stworzyłem sobie na mojej domenie, kolejną sub domenę wygląda ona teraz tak: vt.mysite.pl (nazwa zmieniona), oraz przekierowałem sobie IP na tą domenę, uruchamiam Ventrilo wpisuję w IP- vt.mysite.pl port: 3780 - Zalogowany.. - Wszystko działa tak jak powinno.

 

Ale pomyliłem się..

Gdy wchodzę na www.vt.mysite.pl to widzę stronę www tego znajomego teraz moje pytanie, jak zrobić aby tam była pusta strona lub przekierowanie na www.mysite.pl ?

 

A wiec jest taka możliwość zrobienia ?.

Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale w końcu - "Centrum Webmastera".

 

Pozdrawiam i dziękuję za KAŻDĄ odpowiedz w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie normalne bo subdomena vt wskazuje na IP twojego znajomego. Na serwerze gdzie jest uruchomione Ventrilo powinna być również obsługiwana subdoemna vt.mysite.pl tj. plik php z

header ('Location: http://www.mysite.pl' )

lub przez htaccess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale chce aby był przekierowany IP i działało ventrilo w stylu vt.mysite.pl i żeby była biała strona lub coś innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mam taki problem jeszcze..

Że ja ustawiłem wcześniej IP( 100.100.100.100) na sub domenę vt.mysite.pl - wiec jak dodam teraz CNAME to mi się wszystko usunie - wiem bo próbowałem i normalnie przekierowuje, ale nie ma połączenia na vt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mam taki problem jeszcze..

Że ja ustawiłem wcześniej IP( 100.100.100.100) na sub domenę vt.mysite.pl - wiec jak dodam teraz CNAME to mi się wszystko usunie - wiem bo próbowałem i normalnie przekierowuje, ale nie ma połączenia na vt

 

po zamianie może nie działać odrazu - dnsy muszą się dogadac

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×