Skocz do zawartości
kamil306

Dziwny wysoki upload dedyka

Polecane posty

Witajcie, spojżałem sobie dziś na transfery serwera i dziwnym trafem wciągu 9dni zrobiło się niecałe 100gb upload-u, dlaczego dziwnym trafem? na serwerze nie ma nic włączonego oprócz samego apache, potrzebuje pomocy przy zidentyfikowaniu dlaczego tak się dzieje, obawiam się ze mój serwer wysyła spam...

 

Potrzebuje programów do śledzenia portów/adresów co łączy się ze serwerem lub co i gdzie wysyła, potrzebuje samej pomocy co powinienem zrobić, serwer stoi na windows-ie

 

 

jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marshall

netstat

 

Zobacz co pracuje na danych portach i znajdziesz kłopotliwy software

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, wraz z av zainstalował się firewall i nawet nie zobaczyłem końca instalacji jak rozłączyło mnie, teraz nie mogę się połączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Generalnie brak firewalla na serwerze uważam za proszenie się o kłopoty.

Usługodawca oprócz możliwości połączenia przez zdalny pulpit powinien udostępnić Ci również konsolę - za jej pomocą nie powinno być problemów z dostaniem się na serwer i odpowiednim skonfigurowaniem firewalla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie dostałem, oprócz tego że każą płacić za odblokowanie serwera, możesz głębiej wyjaśnić o jaką konsole chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy normalnej usłudze windows VPS powinieneś otrzymać dane do panelu zarządzania usługą (start, stop maszyny, reinstalacja systemu, itp). I właśnie w tym panelu umieszczana jest javowa konsola za pomocą której w awaryjnych wypadkach można łączyć się z serwerem (wygląda to dokładnie jak zdalny pulpit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie vps tylko dedyk dlatego właśnie dziwie się o jakim panelu mówisz

No to wtedy KVM.

W OVH masz jeszcze dostępny vKVM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

to nie vps tylko dedyk dlatego właśnie dziwie się o jakim panelu mówisz

 

Muszę Cię zatem przeprosić.To, co pisałem na temat konsoli odnosi się tylko do VPSów. Nie wiem dlaczego myślałem, że rozmawiamy o VPSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×