Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
albertw

cmos checksum error defaults loaded

Polecane posty

Panowie mam laptopa Lenovo T400 i mam problem z tym że o=po uruchomieniu pokazuje mi się taki oto wynik:

 

Cmos - checksum error defaults loaded

 

Nie za bardzo znam się za bardzo na tym ale Google pisze rożne rzeczy i czytałem w necie ze to może być również bateria lub błąd bios. Jednak bios został zaktualizowany i nic nie pomogło. Nadal jest ten sam błąd. Laptop jest już dawno po gwarancji. Może ktoś podpowie kto miał podobne problemy, bo szkoda sprzętu a jeśli ktos miał to i wymienił baterię na nową to trzeba zozebrac kompa by się do niej dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd oznacza, że zapisane ustawienia BIOSa zostały zresetowane i wgrane są ustawienia standardowe (fabryczne). Wymień baterię CMOSa i będzie po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd oznacza, że zapisane ustawienia BIOSa zostały zresetowane i wgrane są ustawienia standardowe (fabryczne). Wymień baterię CMOSa i będzie po kłopocie.

Miałeś rację. Jedynym problemem było to że zawieszał się w momencie ukazanie się tej informacji lub w momencie wejścia do biosu.

Wymieniłem na starą baterię z Compaq'a Presario i już składam do kupy. Stara bateria spuchła aż i na brzegach miała taki biały nalot. i to samo na miejscu gdzie siedziała; Kumpel mówił by umyć to miejsce denaturatem bo zje płytę w tym miejscu.

Odpaliłem i jest GIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwas z baterii w większych ilościach może być niebezpieczny, może np. wypalić jakąś ścieżkę. Jeśli nalotu jest dużo, to kolega dobrze Ci radzi, żeby to wyczyścić - niekoniecznie denaturatem, nie każdy ma w domu "wino na kościach", wystarczy spirytus, czy to "spożywczy" czy salicylowy - nawilżasz wacik i delikatnie wycierasz miejsca, gdzie pojawił się nalot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×