Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mookie

Problem z przedłużeniem domeny

Polecane posty

Witam!

Mam problem z przedłużeniem domeny. Zakupiłem domenę .pl w firmie * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * * 29 września 2010. Trochę się bałem, że zapomnę domenę przedłużyć więc zrobiłem to wcześniej - 26 maja 2011 (mam fakturę) i oczywiście pojawiło mi się, że domena jest przedłużona o rok czyli do 29 września 2012. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że domena choć przedłużyłem ją, widnieje obecnie jako "usługa wygasła". Napisałem maila do * Firma nie uzyskała akceptacji WHT **, opisując problem, na co uzyskałem odpowiedzieć, że faktycznie mam rację i "wkrótce domena będzie odnowiona". Wczoraj wysłałem kolejnego e-maila z zapytaniem, co to znaczy wkrótce? Domenę używałem głównie do poczty e-mail i takie działanie usługodawcy naraża mnie na ewidentne straty (maile nie dochodzą), gdyż domena jest nieaktywna, pomimo, że za nią zapłaciłem.Co mam w takiej sytuacji zrobic?

Edytowano przez mookie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zmień jak najszybciej usługodawcę. Już nawet domeny klientów nie są w terminie opłacane i przedłużane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zupełnie zerwać współpracę z firmom, to wymuś na nich przedłużenie tej domeny, poprzyj to odpowiednimi dokumentami: potwierdzenie dokonania przelewu (pewnie więcej ich nie będziesz miał).

 

Jakbyś napisała jak się zowie firma, która tak z Tobą postąpiła to może udało by się trafić bezpośrednio do partnera, z którego usług korzysta i wtedy znacznie szybciej mógłbyś odzyskać swoją domenę. No i powiedz jaka to jest końcówka domeny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mookie@

 

* Firma nie uzyskała akceptacji WHT * utrzymuje swoje domeny w HRD:

tel: +48 22 853 88 88

tel: +48 22 853 88 87

tel: +48 22 853 88 86

Zadzwoń do nich, prześlij im fakturę. Tam pracują naprawdę kompetentne osoby i zawsze chętne do pomocy.

Wyjaśnisz im dokładnie jak sprawa wygląda i zapytaj się, czy jest możliwość przepisania tej domeny pod Twoje konto, które będziesz opłacał (pewnie będziesz miał trochę wyższą cenę, ale za to będziesz pewny dobrej obsługi).

Podaj im nazwę domeny, pokażesz fakturę i na pewno Ci pomogą.

 

Tu możesz wpisać nazwę swojej domeny: http://www.iptools.com/

Wtedy możesz sprawdzić czy faktycznie została przedłużona i na jaki okres.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem jest to domena z końcówką PL. A firma, przez która kupowałem domenę w glowa-net. Tak naprawdę żal mi to trochę pisać, bo od roku miałem (nadal mam) również hosting w tej firmie i na moje potrzeby był on naprawdę dobry i byłem w pełni zadowolony. W ogóle o tej firmie dowiedziałem się tutaj i zbierała również pozytywne opinie, dlatego tym bardziej nie wiem z czego wynika ich obecne zachowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś napisała jak się zowie firma, która tak z Tobą postąpiła to może udało by się trafić bezpośrednio do partnera

 

Sądząc po cenzurze ten firmy na WHT, to G l o w a n e t . pl ;)

No chyba że są jeszcze jakieś inne firmy zabronione na WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mookie, to nic, że w tej firmie. Napisz do ConsultingService - oni wydadzą Ci authinfo jeśli napiszesz z adresu administracyjnego konta, na które była zarejestrowana domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po cenzurze ten firmy na WHT, to G l o w a n e t . pl ;)

No chyba że są jeszcze jakieś inne firmy zabronione na WHT.

 

A co się stało z tą firmą? Rok temu była tu powszechnie polecana i zachwalana jako firma oferująca usługi o akceptowalnej jakości w przystępnej cenie.

 

Napiszę do Consuling Service, ale co z przedłużeniem? Czy w takim razie utracę przesłane pieniądze, czy Consuling Service będzie mógł mi przedłużyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Poczytaj opinie w temacie firmy (2 strona bodajże) oraz koniecznie temat GlowaGate, powinien być gdzieś w czeluściach forum. Po przeczytaniu tej lektury będziesz wiedział dlaczego firma jest na cenzurowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z przedłużeniem domeny. Zakupiłem domenę .pl w firmie * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * * 29 września 2010. Trochę się bałem, że zapomnę domenę przedłużyć więc zrobiłem to wcześniej - 26 maja 2011 (mam fakturę) i oczywiście pojawiło mi się, że domena jest przedłużona o rok czyli do 29 września 2012. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że domena choć przedłużyłem ją, widnieje obecnie jako "usługa wygasła". Napisałem maila do * Firma nie uzyskała akceptacji WHT **, opisując problem, na co uzyskałem odpowiedzieć, że faktycznie mam rację i "wkrótce domena będzie odnowiona". Wczoraj wysłałem kolejnego e-maila z zapytaniem, co to znaczy wkrótce? Domenę używałem głównie do poczty e-mail i takie działanie usługodawcy naraża mnie na ewidentne straty (maile nie dochodzą), gdyż domena jest nieaktywna, pomimo, że za nią zapłaciłem.Co mam w takiej sytuacji zrobic?

 

W moim przypadku było podobnie. Tylko, że wcześniej się zorientowałem, że jest coś nie tak ponieważ dostałem dostęp do panela użytkownika na hrd.pl gdzie firma głowaanet.pl jest partentem reseller sprzedaży domen. Dzięki temu, że potrzebowałem tam dostep w celu zmian adresu IP serwera i dns udało mi się uniknąć stracenia domeny tak jak to jest w Twoim przypadku. Dzwoniłem do Pana Adama powiedział, że zobaczy co jest nie tak, pisałem tickiet-y i maile. W odpowiedzi otrzymywałem informację, że jeszcze mają czas ją przedłużyć mimo że zostało 10 dni do wygaśnięcia domeny. Moje przypominanki firmie i prośby o opłacenie domeny bo przecież za nią firmie zapłaciłem nic nie pomogło, a domena trafiła na liste wygasających bo jest ważna do 9 października tego roku. Dzwoniłem również do hrd.pl co mam w tej sytuacji zrobić i czy oni mogą mi tą domenę przedłużyć, a ja zapłacę bezpośrednio do nich. Odpowiedzieli, że nie ma takiej możliwości przedłużyć ją może tylko firma zewnętrzna. Powiedzieli również, że jeśli firma nie wywiązuje się z umowy gdzie Pan opłacił domenę na kolejny rok, a pośrednik tego nie zrobił w\u nas w hrd.pl to może Pan wystąpić na drogę sądową w tej sprawie. Natomiast w hrd.pl poprosić o otrzymanie kodu AuthInfo w celu przetransferowania domeny do innego rejestratora. Finalnie tak zrobiłem jak polecili mi w hrd.pl. Wystąpiłem do hrd.pl z prośbą o kod AuthInfo, przeniosłem domenę do innego rejestratora i zapłaciłem dwa razy za przedłużenie domeny w jednym roku i tyle. Cena 55 złotych za domenę jaką posiadam i wystąpienie do sądu o zwrot kosztów wydaje mi się w tej sytuacji bez sensu. Za dużo zachodu za małe pieniądze. Po prostu mam nauczkę na drugi raz. Nie zawsze jest dobrze gdzie tanio oferują w tym przypadku domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

W moim przypadku było podobnie. Tylko, że wcześniej się zorientowałem, że jest coś nie tak ponieważ dostałem dostęp do panela użytkownika na hrd.pl gdzie firma głowaanet.pl jest partentem reseller sprzedaży domen. Dzięki temu, że potrzebowałem tam dostep w celu zmian adresu IP serwera i dns udało mi się uniknąć stracenia domeny tak jak to jest w Twoim przypadku. Dzwoniłem do Pana Adama powiedział, że zobaczy co jest nie tak, pisałem tickiet-y i maile. W odpowiedzi otrzymywałem informację, że jeszcze mają czas ją przedłużyć mimo że zostało 10 dni do wygaśnięcia domeny. Moje przypominanki firmie i prośby o opłacenie domeny bo przecież za nią firmie zapłaciłem nic nie pomogło, a domena trafiła na liste wygasających bo jest ważna do 9 października tego roku. Dzwoniłem również do hrd.pl co mam w tej sytuacji zrobić i czy oni mogą mi tą domenę przedłużyć, a ja zapłacę bezpośrednio do nich. Odpowiedzieli, że nie ma takiej możliwości przedłużyć ją może tylko firma zewnętrzna. Powiedzieli również, że jeśli firma nie wywiązuje się z umowy gdzie Pan opłacił domenę na kolejny rok, a pośrednik tego nie zrobił w\u nas w hrd.pl to może Pan wystąpić na drogę sądową w tej sprawie. Natomiast w hrd.pl poprosić o otrzymanie kodu AuthInfo w celu przetransferowania domeny do innego rejestratora. Finalnie tak zrobiłem jak polecili mi w hrd.pl. Wystąpiłem do hrd.pl z prośbą o kod AuthInfo, przeniosłem domenę do innego rejestratora i zapłaciłem dwa razy za przedłużenie domeny w jednym roku i tyle. Cena 55 złotych za domenę jaką posiadam i wystąpienie do sądu o zwrot kosztów wydaje mi się w tej sytuacji bez sensu. Za dużo zachodu za małe pieniądze. Po prostu mam nauczkę na drugi raz. Nie zawsze jest dobrze gdzie tanio oferują w tym przypadku domeny :)

 

55 zł tu, 55 zł tam i się uzbiera parę k zł...

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz od nich uzyskać authinfo i przenieść domenę gdzie indziej. Po wygaśnięciu domeny, też można ją przenieść.

Jeśli chce przenieść domenę do firmy, która współpracuje z HRD w zakresie domen (np. my) to nawet bez authinfo się obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma G L O W A N E T .PL ma źle skonfigurowanego WHMCS-a przez co każdy może zarejestrować sobie istniejącą domenę regionalną np. firmy.bydgoszcz.pl Zarejestrować w sensie, zapłaci i będzie widoczna w panelu a tak naprawdę nie zostanie zarejestrowana bo ona już istnieje. Zgłosiłem im problem prosząc grzecznie o zwrot pieniędzy, niestety błąd nie został naprawiony a pieniędzy nie zwrócili. Nie polecam

Edytowano przez ambrozy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz od nich uzyskać authinfo i przenieść domenę gdzie indziej. Po wygaśnięciu domeny, też można ją przenieść.

Jeśli chce przenieść domenę do firmy, która współpracuje z HRD w zakresie domen (np. my) to nawet bez authinfo się obejdzie.

 

To fakt, dopytałem w kolejnym mailu o kod authino i faktycznie uzyskałem go bez problemu, przeniosłem domenę do dropped.pl.

Teraz planuje napisać do glowa-net żądanie w sprawie zwrotu pieniędzy. Czy jeśli nie otrzymam zwrotu, to czy są jakieś realne szanse odzyskania pieniędzy (np. pójscie na policję czy coś w tym stylu). Wiem, wiem, że jest to tylko coś koło 50zł, ale z drugiej strony, dlaczego mam pozwolić, aby mnie ktoś okradał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Firma G L O W A N E T .PL ma źle skonfigurowanego WHMCS-a przez co każdy może zarejestrować sobie istniejącą domenę regionalną np. firmy.bydgoszcz.pl Zarejestrować w sensie, zapłaci i będzie widoczna w panelu a tak naprawdę nie zostanie zarejestrowana bo ona już istnieje. Zgłosiłem im problem prosząc grzecznie o zwrot pieniędzy, niestety błąd nie został naprawiony a pieniędzy nie zwrócili. Nie polecam

 

 

Nie ma źle skonfigurowanego, tylko najprawdopodobniej nie korzysta z modułu automatycznej rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma źle skonfigurowanego, tylko najprawdopodobniej nie korzysta z modułu automatycznej rejestracji.

 

Mają źle skonfigurowane serwery whois w pliku includes/whoisservers.php dla poszczególnych domen regionalnym i dlatego przy sprawdzaniu wyświetla komunikat: "Gratulacje! firmy.warszawa.pl jest dostępna!"

 

btw. u Pana występuje ten sam problem. Chyba zarejestruje sobie zaraz domenę firmy.warszawa.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GN korzysta z modułu dla HRD na WHMCS, on nie działa poprawnie, może dlatego.

 

WHMCS nie rejestruje polskich domen bez poprawnego modułu, dodaje je tylko do swojej bazy.

includes/whoisservers.php

Pliki które podałeś były ręcznie modyfikowane, nie są oryginalne.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone Group: Dodaj sobie w w/w. pliku ".katowice.pl|whois.dns.pl|No information available" a twój whmcs nie będzie wprowadzać klientów w błąd informując ich o możliwości rejestracji domeny firmy.katowice.pl

Edytowano przez ambrozy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o subdomeny, niedługo przechodzimy na nowe oprogramowanie, więc już nie będziemy tam nic robić.

 

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×