Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

Problemy z transakcja na istockphoto.com

Polecane posty

Miał ktoś ostatnimi dniami taką sytuację? Wpłacił, odpowiedź błędna od systemu, brak wpłaty kredytów na konto w istockphoto i blokada nałożona na pieniądze w banku, które chciało się wpłacić.

 

Jeśli tak, to jak się skończyła ta historia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Miał ktoś ostatnimi dniami taką sytuację? Wpłacił, odpowiedź błędna od systemu, brak wpłaty kredytów na konto w istockphoto i blokada nałożona na pieniądze w banku, które chciało się wpłacić.

 

Jeśli tak, to jak się skończyła ta historia?

 

Placilem kilka razy karta kredytowa - z 3-4 razy w ciagu ostatniego miesiaca i wszystko OK! Pewnie po 14-tu dniach bank sciagnie blokade i srodki wroca na konto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Znajomy miał podobnie ze sklepem Apple'a w US i po 14 dniach pieniądze grzecznie się "odblokowały".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mój znajomy, o czym dowiedziałem się po fakcie, też miał taką sytuacje 4 dni temu. Dokładnie na tej stronie. Dokładnie tak samo. Tyle, że jemu się za 3 razem udało kupić. I zablokowało mu 50$. Ale za 25 kupił kredytów. A mi się nie udało :P I zablokowało mi 75$ (mówią, do trzech razy sztuka - potem patrze na konto, a tutaj cos różnica między dostępnymi, a wszystkimi - zaraz zaraz, o co chodzi :|)

 

A i jeszcze tytułem sprostowania:

po 14 dniach pieniądze grzecznie się "odblokowały"

To go bank w rybe zrobił. Prawo bankowe stanowi o 7 dniach blokowania kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam prawa bankowego, za to znam "rzeczywistość", gdzie cytuje za kartyonline.pl:

 

Blokada środków jest dokonywana na pewien określony czas, trwający zależnie od banku od 7 do 14 dni. Jest to czas, w którym do banku powinno dotrzeć ostateczne potwierdzenie transakcji, które będzie skutkowało obciążeniem rachunku i likwidacją blokady. Jeśli w tym okresie do banku nie dotrze potwierdzenie wykonania transakcji, blokada wygasa. Wtedy klient na nowo uzyskuje dostęp do zablokowanych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznajamiałem się z regulaminem kilku banków i doszedłem do wniosku, że prawo stanowi 7 - skoro wszyscy odblokowują po 7 (BPH, PKO BP i BRE). A przecież komu jak komu, ale im bardzo odpowiada układ zamrożonych środków na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×