Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wood

Problem z instalacją urządzenia wielofunkcyjnego

Polecane posty

Witajcie!

 

Zamówiłem sobie nową drukarkę. Dzisiaj zacząłem ją instalować, ale z miernym efektem. Pierwszy problem polega na tym, że po podpięciu pod USB nie instalujesię jeden ze sterowników z witryny Windows Update. Dlatego też lepszym rozwiązaniem była instalacja z wykorzystaniem wifi. Jakoś się udało, przebrnąłem przez proces najlepszą z możliwych dróg i tym sposobem otrzymałem tylko jeden błąd, niestety dość dotkliwy:

 

dcp.png

 

instalacja kończy się poprawie przy czym:

 

1. Działa skanowanie

2. Nie działa drukowanie z komputera.

 

W panelu "urządzenia i drukarki" przy nowym urządzeniu pojawia się wykrzyknik. W szczegółach rozwiązywania problemów mam informację, że nie ma sterownika. Automatyczne pobieranie z Windows Update nic nie daje.

Przy dodawaniu na zasadzie "urządzenia i drukarki" ->dodaj drukarkę, brother jest widoczny, dodaję go po czym dostaję błąd.

dcp3.png lub ten sam co wyżej 0x00000002

 

Dalej próbowałem poradzić sobie przez menadżera urządzeń. Tam kombajn jest widoczny jako urządzenie do obrazowania i co do tego nie ma problemów. Ale już dla drukarki jest problem ze sterownikiem. Wybrałem sobie "przeglądaj w poszukiwaniu sterownika", wskazałem na płytę, na płycie kreator znalazł odpowiednie sterowniki. Ale jeżeli wybiorę jakikolwiek z nich, to dostaję komunikat:

dcp5.png

Pobierałem też sterowniki za pomocą narzędzi w stylu driver genius, ale one też zwracały błąd przy instalacji

Informacje co do systemu i drukarki:

- Brother DCP-J315W

- MS Windows 7 64-bit

 

Jeżeli mieliście jakieś rady, pomysły co robić, to byłbym wdzięczny. sad.gif

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą drukarkę. Niestety to znany bład - spróbuj włączyć i wyłączyć usługę buforu drukowania.

 

Niestety sterowniki pod Windows 7 64 bit nadal nie działają stabilnie ;)

Wyłączyłem, więc teraz zainstalować całość od nowa? Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wyświetla mi błąd pt. "Argumenty są błędne". Niestety pewnie nie obędzie się bez reinstalacji. Wtedy zrobię to tak jak mi podałeś. Ostatnio instalowałem siostrze takiego fajnego Canona nie było żadnych problemów, z HP też nie miałem nigdy problemów, a z Brotherem niestety taki zgrzyt na dzień dobry.

Jeżeli w międzyczasie znalazłby się na forum jakiś magik, który wie jak to zrobić, to mógłbym zlecić rozwiązanie problemu przez pulpit zdalny, wtedy wynagrodzenie byłoby do ustalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Odłącz drukarkę, odinstaluj sterowniki, wyczyść jakimś cleanerem zbędne wpisy z rejestru. Następnie odłącz internet, podłącz drukarkę i niech wyszuka ją jako nowe urządzenie, wówczas zainstaluj sterowniki z płyty. Przy połączeniu z Internetem zawsze domyślnie system Windows7 pobiera sterowniki z LiveUpdate.

 

Jeśli to nie pomoże to czeka Cię reinstalacja systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ze sterownikami stąd: http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public/eu/pl/pl/dlf/download_index.html?reg=eu&c=pl&lang=pl&prod=dcpj315w_eu_as&dlid=&flang=Polski&os=93&type2=-1 ?

Poza tym przy drukowaniu/skanowaniu po sieci Wi-Fi to urządzenie ma problemy, jeśli włączone jest szyfrowanie (np. WPA2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterowniki brałem też z tej samej strony, choć dokładnie ta wersja sterowników jest na płycie.

Co do wifi to nie ma znaczenia, bo zarówno dla usb jak i wifi problem istnieje, a wynika z braku sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×