Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tecjusz

hosting mysql

Polecane posty

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum a i o hostingu nie wiem zbyt wiele, więc chyba nie zrobię głupoty jeśli się zapytam, czy istniej możliwość wykupienia hostingu bazy mysql. Chodzi mi o samą bazę, bo nie chciałbym rezygnować z usług strefa.pl (jeszcze zobaczę), ale pojemność bazy, jeśli się chce prowadzić forum i konta użytkowników, jest u nich trochę za mała.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można ale nie am to sensu, dodatkowe zużycie transferu, kilkukrotnie dluzsze generowanie strony (serwer jeden-mysql-spowrotem-user).

 

Raczej musisz zrezygnować z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no chyba tak. szkoda. zastanawiam się jeśli miałbym stały nr IP (mój ISP taki oferuje) to czy nie lepiej byłoby postawić serwer w domu np. na Apache, mysql, php itp. Przewiduje ok. 1000 (lub więcej) userów dziennie odwiedzających moją stronę. O jakiej przepustowości łączem musiałbym wtedy dysponować? No i jeszcze jaki procesor, ile RAMu i inne ważne parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi sie wydaje, ze serwer w domu to mordęga, chyba, ze masz domek... stawiasz to to w piwnicy i jedzie :) serwa mozna postawic nawet na pentium I.. no "ale".. hehe... oczywiscie jakis DSL 1/2Mbit to chyba absolutne minimum...

 

no i przypomniało mi się.. czy Ty masz wiedzę jak postawić/administrować serwem... a koszty miesięczne by przekroczyły wielokrotnie (kilkanaście razy!) koszt megatotalsuperwypas konta u superekstrawypas operatora.. (home.pl przy najdrozszej opcji by było taniochą przy kosztach utrzymania serwa - przede wszystkim ze względu na koszt łączy.. ale nie tylko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje, ze serwer w domu to mordęga, chyba, ze masz domek... stawiasz to to w piwnicy i jedzie :) serwa mozna postawic nawet na pentium I.. no "ale".. hehe... oczywiscie jakis DSL 1/2Mbit to chyba absolutne minimum...

ale ja lubie ten przyjemny dla ucha szum wentylatorów:D a tak serio to chyba masz rację, mój provider ma w ofercie łącze o przepustowości max 1,25Mb/s za 160PLN. To i tak nie dużo jak za takie łącze, ale miesięcznie obciążyło by mie to o 100PLN + inne wydatki. Z tym że to transfer synchroniczny.

 

no i przypomniało mi się.. czy Ty masz wiedzę jak postawić/administrować serwem...  a koszty miesięczne by przekroczyły wielokrotnie (kilkanaście razy!) koszt megatotalsuperwypas konta u superekstrawypas operatora.. (home.pl przy najdrozszej opcji by było taniochą przy kosztach utrzymania serwa - przede wszystkim ze względu na koszt łączy.. ale nie  tylko)

Mam mały intranet na IIS+PHP+MYSQL. Apache też już konfigurowałem więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć: mam wiedzę :) Chyba jednak pozostaje hosting.

 

Aha, jeszcze jedno. Czy pod sponsorowany hosting można podpiąć domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy pod sponsorowany hosting można podpiąć domenę?

Zależy gdzie, najczęściej tak, o ile sam będziesz za nią płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×