Skocz do zawartości
eMlodzi.eu

domena a dwa serwery

Polecane posty

Mam jedno konto hostingowe zakupione w firmie A i działa sobie tam strona podadresem qwerty.pl, ale posiadam również drugi serwer B, które nie ma limitu transferu i ma służyć do pobierania z neta o chcę by był dostępny pod adrese shell.qwerty.pl tak by nie ingerował w serwer A czy jest coś takiego możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skieruj rekord A hosta shell na IP serwera B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

rekord A dla shell.qwerty.pl ustawiasz na IP serwera B, zaś na serwerze B jako domenę główną ustawiasz shell.qwerty.pl

 

Jaki masz panel do zarządzania, bo tak to nie wiadomo co doradzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na serwerze A jakiś panel (DirectAdmin, cPanel etc)? Jeśli tak, to powinieneś mieć opcję edytowania rekordów DNS. Jak nie wiesz co i jak, możesz spytać usługodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szukaj w panelu Strefy DNS lub Zarzadzaj DNS i tam masz dodaj rekord i wpisujesz subdomenę (która ma działać czyli ten sub.domena.pl) później wpisujesz ip serwera drugiego i wybierasz rekord A (z listy rozwijanej prawdopodobnie będziesz miał np. cname, txt, A). Później zatwierdzasz (ewentualnie ustawiasz czas odświeżania ale pozostawisz puste powinno się dodać standardowe). I git malina i śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v: Jakie kombinacje? :) W panelu hostingowym "A" zamiast rekordu A wystarczy dodać NS-y i to wszystko.

 

 

A po to, że jak klient wyjedzie na wczasy, a w tym czasie hosting "B" zmieni adres IP, to nadal wszystko będzie mu działać.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaa.png

Proszę byście mi to uzupełnili tylko to będzie na jednym serwerze tak bym miał w panelu domen adres emlodzi.eu oraz powiedzmy test.emlodzi.eu by pokazywało mi dwie takie domeny. Przyjmijmy, że moje ip to 10.0.0.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×