Skocz do zawartości
eQuuS

[MyBB] Jak przywrócić forum w moim przypadku?

Polecane posty

Witam.

 

wersja skryptu MyBB:1.6.3 - na tej wersji była wykonywana kopia bazy danych.

adres forum:PC-Fachowiec

na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

We wtorek kiedy pojawiła się aktualizacja dałem wolną rękę jednemu z administratorów (początkujący w MyBB). Po jego "aktualizacji" wersja MyBB była cały czas ta sama (MyBB 1.6.3) i forum było sprawne (strona główna). Przywróciliśmy bazę danych i przez dwa dni był spokój. Wziął się ponownie za aktualizację oprogramowania forum. Teraz po jego aktualizacji nie wyświetlały się wątki - Błąd bodajże 404. Co mam teraz zrobić? Czy instalacja czystego MyBB 1.6.3 i przywrócenie bazy danych, a następnie aktualizacja by pomogła? Pytam się bo nie chcę tracić czasu, a może Wy znacie inne sposoby.?

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, eQuuS

Edytowano przez eQuuS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z jakiegoś backupu przywróć (robisz i masz, bo tak trzeba i to ważna kwestia, prawda? A przed aktualizacją to już w ogóle wiadomo, że się robi.).

 

A tak ogólnie to musisz po prostu w takim punkcie być, aby pliki na serwerze i baza były jak najbliższe w dacie. Nie wiem, czy tam się wrzuca obrazki itd., ale ogólnie może być tak, że będą problemy, gdy baza i pliki będą z różnych dat. Co więcej, nie wiadomo teraz, czy czegoś nie nadpisał, bo pisałeś, że baza wrzucona starsza (ale co, pliki zostatwione po updacie?).

 

Ogólnie ponamieszane wszystko - przede wszystkim dowiedz się co posiadasz... i czy może firma nie może przywrócić backupu? Ale pewnie to nie miało miejsca "wczoraj", więc możliwe, że ponadpisywali : /

 

I na boga (wybierz sobie którego), nie dawaj ludziom rzeczy do zrobienia, na których się nie znają. Niech ćwiczą na pustym forum albo kopii nieupublicznionej, a nie na żywca... masakra... heh

 

Na czysto + baza to jakoś nie wierzę w to - zależy jak się skrypt zachowuje (+jak wspomniałem pliki wrzucane przez userów itd. - po prostu możesz mieć niekompletne forum).

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co widzę podmieniony został config, należy go na nowo przygotować ręcznie podając dane do bazy, powinno hulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na forum są wgrane pliki instalacyjne.

 

Instalujesz od nowa forum? Jeżeli masz kopię bazy danych z wersji np. 1.6.3 - możesz pobrać tą wersję' date=' wrzucić na serwer i w [i']inc/config.php[/i] ustawić dane do bazy danych. Bazę wgrywasz przez np. phpmyadmin i masz gotowe forum na MyBB 1.6.3. Potem zabierasz się za aktualizację.

Nie wiem jak sprawa wygląda, bo teraz forum nie działa - jeżeli będzie działać - można by inaczej spróbować to rozwiązać.

A tak na przyszłość masz nauczkę, że nie daje się takiej prostej roboty kompletnym laikom. Wiem, wiem - człowiek uczy się na błędach, ale niech się ten człowiek na localhoscie uczy,a nie forum właściwym ;)

Zastosuje się do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem polską paczkę MyBB 1.6.3 następnie przywróciłem kopię bazy danych forum (po problemach z prefiksami - dodało mi podczas eksportu "mybb_1" - zastosowałem się do tego

Baza danych: MySQL

SQL Error: 1146 – Table ‘forum_mybb14x.test_datacache’ doesn’t exist

Query: SELECT title,cache FROM test_datacache

Rozwiązanie: Problem występuje, prefix tabel jest niepoprawny, Sprawdź wpis $config['database']['table_prefix'] w pliku inc/config.php.

i forum poprawnie działało przez kilka minut (do prefiksu mybb dopisałem 1). Nie zauważyłem tego wcześniej, ale jest to już moja druga próba przywrócenia forum - bez aktualizacji do MyBB 1.6.4a i z aktualizacją do MyBB 1.6.4a forum działało poprawnie przez kilka minut. Obecnie nie mogę wejść w działy i wątki. Pokazuje:

404 Not Found

The resource requested could not be found on this server!
Powered By LiteSpeed Web Server
LiteSpeed Technologies is not responsible for administration and contents of this web site!

Myślałem, że to wina hostingu - a jednak nie. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik .htaccess jest. Wyłączyłem adresy URL SEF i działa. Po przywróceniu bazy danych mimo, że nie mam włączonych wtyczek, mogę je konfigurować. ;x Usunąłem po prostu wpisy ustawień wtyczek. Po przywróceniu forum i aktualizacji oprogramowania podczas czytania wątku nie ma ilości stron. W dziale widać ile wątek ma stron, a czytając wątek nie ma w ogóle liczby stron i trzeba się przemieszczać ręcznie (pasek adresu). Muszę wspomnieć, że kiedy forum jeszcze działało był jeden problem - podczas czytania wątku pokazywały się nad liczbą stron wątku liczba stron wątków w dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×