Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nvu

Kupno komputera - coś taniej ?

Polecane posty

Jako że na tym forum wypowiadają się ludzie z różnych segmentów IT to może znajdzie się ktoś kto prowadzi sklep komputerowy. Nadszedł czas na zakup komputera,

wybrałem coś takiego:

http://img543.imageshack.us/img543/5971/baltaa.jpg

Przy okazji, dobrze dobrany zestaw ?

Da się coś taniej ? (nie chodzi o dużą różnice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co mi to :P to domowy komp, raczej wole ograniczyc wydatki na lepszy sprzęt. Myślałem o intelu ale ten amd cena/jakość bije intela na głowe bo w tej cenie miałbym i5-2300 ktore w testach jest 13 miejsc niżej...

jak z kompatybilnością nie będzie problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kombo kraków nie będzie taniej ? Jak sam kupowałem to było o wiele taniej, no i przesyłka i gwarancja lepsza niż w przereklamowanym esc.

 

@edit

Jeżeli myślisz o OC dobrze dopłacić do 870 extreme3, nagrywarki są tańsze, weź najtańszego liteon'a, różnicy nie widać. Reszta OK.

Edytowano przez edwarpan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co mi to :P to domowy komp, raczej wole ograniczyc wydatki na lepszy sprzęt.

No spoko :) Mi 1TB nie jest potrzebny i spokojnie wystarczył by mi 0.5TB, ale w RAID0 :] A jak zajdzie potrzeba to połączę w RAID1, albo bez macierzy i będę mieć 1TB tak jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadam jeszcze z chłopakami z serwerowni bo też biorą składaki może się uda taniej..

edwer nie esc ale balta :P masz namiary na ten sklep ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, tak wiem, że w belcie zamawiasz, tylko akurat chodziło o odradzenie esc :P

www.kombo.krakow.pl bodajże, całe pcforum poleca jak składaka bierzesz ;) ceny generalnie niskie, może nie najniższe, ale w komplecie i tak zawsze wyjdzie tobie korzystnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdze w balcie na prawde tanio wychodzi w dodatku przesyłka 0 zł i złożenie 0 zł :)

 

@@edit

ten Twój sklep jest droższy niż balta, w balcie 1090t 600 zł tutaj 621 zł już ..

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem konfiguracja dobra, ale dodałbym jeszcze do tego dysk zewnętrzny na USB (lub 2 mniejsze dyski fizyczne), nawet kosztem dysku głównego.

Backup zawsze lepiej mieć na osobnym dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko mZone mam drugi dysk 250 GB na backup właśnie, zgrywam te dane które teraz mam sprzedaje tego co teraz mam, i nowy :) ale setupik mi się podoba i nawet tanio wyjdzie 2300 zł łącznie :) tylko jak z płytą główna wszystko bedzie okey, bez cyrków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7, miałem wcześniej XP i ubuntu ale znudziło mnie przeskakiwanie :)

 

Tak z ciekawości odczuje, szybkość działania na siódemce ? obecnie mam E8400

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że masz Radeona w zestawie. NVidia szaleje na sterownikach. Z Radeonem nie ma żadnych problemów na sterownikach.

Mamy w biurze W7, jakoś nie jestem zachwycony, raczej zmuszony do używania. Wolę jednak Niebiańską NImfę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Popatrz gotowce na allegro. Koledze szukałem to trochę lepszy zestaw była może o 400-500zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze ta i no name zasilacz który się wiesza, nie dzięki.

Damian, może być asus i gigabyte w tej cenie ewentualnie, płyta to szczegół będę jeszcze dobierał potem pytał się itp. Chodziło mi ogólnie :) ale nic w tej cenie lepszego nie złożę,

pytanie tylko odczuje różnice w normalnych lataniu po systemie ? bo siódemka mi się na 2 czasami zetnie jak coś się wyłączy włączy, procek niby zawsze ma zapas .. ram gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płytkę zmienie i mysle zeby karte z asusa na gigabyte lub MSI zmienić.

 

Stary nie mogłem kupić Q9550 bo nie miałem tyle szmalu i nie byłoby spokoju bo Q9550 to też już szrot..

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem własnie przed chwila i ponoć najlepsze sapphire ma chłodzenie w tym modelu, ja i tak nie podkręcam nic : (

 

Mała modernizacja, tylko nie wiem czy ta płyta obsłuży triple channel ?

newwh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Nie bierz płyt asusa ze względu na bardzo złe warunki gwarancyjne dla klienta końcowego.

Sęk polega na tym, że ty nie mozesz założyć RMA (majac gwarancje) tylko firma w ktorej kupiles płyte główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fachowe pytanie jeszcze:

 

Zasilacz zamienić na ten : http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-600w-80plus-sli-atx-i1707647431.html ? ponoc ma superrrr opinie, 600 W styknie ?

 

Pamięć ram zamienie bez duala http://allegro.pl/pamiec-kingston-ddr3-2gb-pc1333mhz-cl9-i7-i5-i3-fv-i1727915029.html na taką, będzie 6 w cenie 4 GB dobry pomysł ?

 

Płyta główna ta: http://allegro.pl/gigabyte-ga-ma770t-ud3-am3-ddr3-ultra-3-fv-zabrze-i1726444186.html

 

Zmieniłem dysk z 1 TB na 500 GB, zasilacz na ten co napisałem wyżej, pamięć ram też, płyte i cały zestaw wynosi 2070 zł więc jest very git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zestaw nie opłacalny phenom x6 ahha co z tego, że ma 6 rdzeni jak nie wykorzystasz tego ja mam core i5 2500k 4 rdzenie i ten phenom dostaje ostro po dupie od intela, ja proponuje cos takiego

 

Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB cache s. 1155 Box

GIGABYTE GA-P67A-UD4-B3

MSI GF GTX560Ti 1024MB DDR5 256bit PCI-e Twin Frozr II OC

Kingston HyperX 2x2GB DDR3

i teraz najważniejsze zasilacz nie radze oszczędzać na niego pieniędzy sam miałem OCZ'a i nie podołał mojej konfiguracji i zmieniłem go na markowego seasonica i jest miód polecam ten model Seasonic X-Series X-660 SS-660KM 660W

 

reszta dyski i obudowa napędy wedle upodobania

 

szybki test dla poparcia moich słów http://www.anandtech.com/bench/Product/288?vs=146

zwróć tylko uwagę, że to standard takty a każda sztuka i5 robi 4,5 Ghz na przyzwoitym napięciu a wtedy to phenom może ssać ;)

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staryyy ale zobacz ile Twój zestaw będzie kosztował a ile kosztuje mój poza tym ten amd bierze i5-2300 które kosztuje tyle co on więc nie porównuj dwóch innych procków ..

Sam procesor jest drozszy o prawie 150 zł... nie wspominając o grafice która jest droższa o jakieś 230 zł od mojej ...

 

@@edit

 

W sumie na intelu, reszta sprzętu taka sama i trochę droższa płyta (329 zł) wyszło 2281 zł. A mam jeszcze kolege więc zbije z ceny, chyba się na i5 skusze. Tylko to jest wersja http://allegro.pl/sandy-bridge-intel-core-i5-2500k-s1155-blackoc-box-i1708444404.html

czy brac zwykla

http://allegro.pl/sandy-bridge-intel-core-i5-2500-s1155-x4-6mb-box-i1726444678.html

 

Bo w sumie nigdy procka nie podkręcałem, więc nie wiem :)

 

?

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koniecznie bierz wersje z K różni się to tym, że K podkręcisz a bez k nie podkręcisz, a OC tego procka to bardzo prosta sprawa tylko zastanów się nad chłodzeniem ja osobiście mam Scythe Mugen 2 rev B i jest miód reszta mojego zestawu jest taka

 

CPU: Intel Core i5-2500K 3,3Ghz@4,5Ghz + Scythe Mugen 2 Rev.B

Mobo: Gigabyte GA-P67A-UD4

Memory: A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

HDD: WD Caviar Black 640GB + Samsung 1TB

GPU: MSI GTX470 Twin Frozr II OC 855/1710/3920 1.125V

PSU: Seasonic M12II-620 SS-620GM Bronze 620W

Case: Aerocool PGS RS-9

 

a to wynik potworka ;)http://zapodaj.net/7814d3ef6ba9.jpg.html

 

więc jak tylko możesz to bierz i5, wiem co mówię bo sam takiego posiadam a jak trafi się dobry bath tobie to i 5ghz spokojnie zrobisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra temat można uznać za zamknięty z krk wybraliśmy zestaw, troche dopłace ale bedzie dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofikpolonista

Asrock Teraz robi bardzo dobre płyty kiedyś może i były problemy ale to przesłość sam posiadam i jestem zadowolony - z osiągnięć overclockingu jak i wydajności czy temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×