Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Konto email

Polecane posty

Temat dotyczy głównie wysyłania email z forów, blogów i innych społecznościowych tworów.

Z funkcją mail() na serwerach zawsze są problemy - czasami emaile trafiają do spamu, czasami w ogóle nie trafiają na jakiś typ skrzynki.

Czy da się to jakoś sensownie rozwiązać?

 

Jedynie SMTP, prawda?

  1. Tylko zastanawiam się, czy tworzyć skrzynki email typu (no-reply@domena.pl) w konkretnej domenie danego serwisu - przez to mogę być chyba narażony na jakiś ban, jak skrzynki odbierające uznają, że za dużo emaili wysyłam o podobnej treści. Z drugiej strony użytkownik dostający taki email jest pewny, że wysłał go serwis w którym właśnie się zarejestrował.
  2. Czy może wykupić jakąś osobną domenę @bluemail.biz i w niej tworzyć dla każdego serwisu skrzynki. Nawet jak dostanę bana, to i tak na mało ważną domenę :)

Chciałbym, abyście mi doradzili - które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego ? :)

Jeśli drugie, to czy podczepić taką domenę pod zwykły hosting shared, czy może skorzystać z oferty jakiejś dedykowanej firmy, która zajmuje się głównie skrzynkami email? Znacie takie firmy?

W chwili obecnej jakbym chciał wysłać masową korespondencję to ok 14'000 email by poszło we wszystkich moich serwisach. Ale taki ruch byłby rzadkością. Wydaję mi się, że dziennie max 1000 email może wychodzić z moich serwisów w normalnym dniu ich życia.

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobna domena pod mailing + dedykowane rozwiązanie hostingowe pod to. Nie musi to być firma zajmująca się mailingami, najczęściej niestety nie są one tanie, wystarczy jak najtańszy VPS z dużą ilością IP. Podobne rozwiązania stosują masowo duże firmy - nawet M$ nie wysyła mailingów z @microsoft.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do tego, żeby rozsyłać mailing pod różnymi IP-kami, żeby za szybko sie na RBLach nie znalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×