Skocz do zawartości
d.v

[VPS/"hosting dedykowany"]

Polecane posty

Czołem.

 

Szukam dla klientki, która chce uruchomić stronę bazującą na aplikacji napisanej pod JBoss zarządzanego VPSa lub "hostingu dedykowanego".

Chodzi przede wszystkim o to, żeby nikomu innemu nie wchodziła w zasoby, bo wiadomo - Java potrafi być głodna, a strona z czasem może generować spore obciążenia.

Wymagania:

- RAM dedykowany: min. 512 MB, z możliwością powiększenia w przyszłości nawet do 2 czy 4 GB;

- dysk: min. 10 GB, również z możliwością powiększenia w każdej chwili;

- CPU: min. 1 dedykowany rdzeń jakiegoś sensownego procka - Atomy i inne takie wynalazki odpadają;

- backup: najlepiej automatyczny, codzienny na zewnętrzną maszynę, przechowywane min. 3 kopie z poprzednich dni - strona będzie zawierać ważne dane, utrata ich nie wchodzi w grę;

- lokalizacja: nie ma większego znaczenia, byle nie było strat pakietów i serwer był dostępny 24/7/365;

- zarządzenie: wystarczy podstawowe - czyli instalacja podstawowego oprogramowania serwera + jego zabezpieczenie, większość usług (w tym Apache - niestety takie są wymagania aplikacji klientki, nic nie poradzę) będę sam konfigurował.

 

Serwer nie będzie obsługiwał poczty, poza wysyłką powiadomień przez skrypt, więc wystarczy nawet stary, (nie)dobry sendmail.

 

 

Budżet: 100-150 zł netto miesięcznie myślę, że jest rozsądną ceną, jednak wezmę pod uwagę i niższe i wyższe oferty, jeśli będą interesujące.

 

 

Dodatkowo, jako, że się na tym nie znam na tyle, żeby stawiać serwer produkcyjny, poszukuję kogoś, kto zainstaluje i skonfiguruje JBoss. Jeśli jakaś firma zaoferuje serwer + instalację i konfigurację JBoss, to będzie w ogóle rewelacja (rozumiem jeśli będzie to usługa płatna dodatkowo).

 

 

[edit]

 

Oczywiście ZGADZAM się nie oferty od firm... mój błąd ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedykowane rdzenie to najszybciej chyba dostaniesz w UnixStorm.

http://www.unixstorm.org/Serwery_VPS.html

Za 55 zł masz wspomniane minimum - 512 MB ramu i podstawową pomoc techniczną.

 

Nieco gorzej wygląda sprawa z backupem (w ogóle o nich nie wspominają), ale na stronie podają przykładowe oferty, więc pisząc do Nich (info /at/ unixstorm.org ) może uda Ci się wynegocjować backup + szersze wsparcie techniczne przy wspomnianym budżecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na upartego backup mogę sobie darować - mam kilka maszynek na swoje backupy, jeden więcej im krzywdy nie zrobi.

Zastanowię się nad UnixStorm, mają ciekawą ofertę i dobrą opinię. Chciałbym jednak mieć większy wybór, a że strona nie musi ruszyć od jutra, więc poczekam też na inne oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś indywidualny pakiet mogę przygotować. Łącznie z instalacją i konfiguracją jBoss. Zapraszam do kontaktu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, zapomniałem o jeszcze jednej sprawie - dystrybucja, jaka mnie interesuje to wyłącznie Debian, najlepiej 64-bitowy Sqeeze, ewentualnie Lenny'ego do upgrade'u też zniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być Hetzner to zapraszam do nas, VPS zarządzany 4H w miesiącu. Zainstalujemy Directadmin + konfiguracja + kopia na niezależnym serwerze przeznaczonym tylko pod kopie zapasowe. Możliwe umieszczenie na mniej obciążonym serwerze tak, aby Java mogła pracować swobodnie.

 

Odnośnie jBoss to już osobno poza hostingiem jako zlecenie.

 

http://www.mzone-net.co.uk/index.php?d=vpsmanaged

 

Możliwy test 7 dniowy serwera (ale w wersji root), tylko i wyłącznie dla Ciebie.

 

Proszę innych użytkowników forum o nie wysyłanie maili z prośbami dotyczącymi testów na VPS (który z reguły nie oferujemy).

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel jest opcjonalny, DA ani żaden inny mi w zasadzie nie jest potrzebny na tym serwerze, bo będzie tam i tak tylko jedna domena z jednym kontem FTP i jedną bazą SQL, więc sobie spokojnie z konsolki wyklepię co trzeba. A koszt dzięki temu będzie mniejszy dla klientki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru 32 i 64 bit, wersja 6 debiana. Konfig bez paneli itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×