Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kashana

[FAQ] Pojęcia dotyczące hard/soft/łącz

Polecane posty

Zaznaczylem ze nie mowa o dedykach w PL - mowa o np. niemczech. Jesli chodzi o parametry no to moze troche przesadzilem, ale są one podobne, lecz główną różnicą jest umiejscowienie serwera, bo z tego co wiem to w polce ta wysoka cena to wina głównie ceny łącz, tak jak już wspomniałem. Jeśli jestem w błędzie to sorry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karta graficzna nie ma wpływu na prędkość serwera (prawda?) - a powiem jeszcze że nie wiem czy aby napewno serwer musi ją wogóle posiadac :-)

Teoretycznie nie - system nie wymaga karty graficznej do pracy.

Praktycznie tak - komputer sie nie uruchomi bez karty graficznej :)

 

Wysłany 2006-01-07, 20:17:

 

koszty kolokacji z tego co wiem są o wiele wyzsze niz koszty utrzymania serwera dedykowanego o podobnych parametrach

Chyba zartujesz :shock:

Pokaz mi oferte jakiegos DC, w ktorym kolokacja jest drozsza od dedyka o takich samych parametrach (lacze, miejsce, limity, itp).

 

Wysłany 2006-01-07, 20:18:

 

no tak jak napisałem - koszty utrzymania serwera w polskim DC są naprawde wysokie, głównie ze względu na wysokie koszta łącz. jak np. miał byś płacić ok 1500 - 2000 zł miesięcznie za utrzymanie w DC, a 500 zł miesięcznie za ciekawego już dedyka, to która opcja lepsza ? :-)

Gdzie w .pl masz sensowne dedyki za 500zl?

 

No to w końcu jak to jest? Gratuluje :) udało wam sie pogubić mnie w samym sobie :)

chce się komuś pisać porównanie? cos w rodzaju artykułu na ten temat? można by to zapodac do przyklejonych :)

 

Tylko teraz poważnie, obiektywnie i konkretnie: Co jest tańsze w utrzymaniu [w kosztach miesięcznych, bo założenie mnie tu lotto :) ]? Dedyk czy kolokacja?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczylem ze nie mowa o dedykach w PL - mowa o np. niemczech.

Zaznaczyles tylko, ze mowa o polskim DC, specjalnie przeczytalem twoje posty jeszcze raz i nie ma nigdzie napisane, ze chodzi o kolokacje w Polsce, a dedyki zagranica.

Poza tym jaki sens mialoby miec takie porownanie? Nawet takie porownanie w obrebach 2 roznych DC nie ma wiekszego sensu.

 

Wysłany 2006-01-08, 01:08:

 

Tylko teraz poważnie, obiektywnie i konkretnie: Co jest tańsze w utrzymaniu [w kosztach miesięcznych, bo założenie mnie tu lotto :) ]? Dedyk czy kolokacja?

Tansza jest kolokacja. Musi byc, poniewaz przy zalozeniu, ze mowimy o tych samych parametrach lacza, limitach, itp dostajesz tutaj tylko lacze, a w przypadku dedyka dostajesz to samo lacze + serwerek, za ktory ktos w koncu zaplacil.

 

Tak wiec miesieczna oplata jest tansza w przypadku kolokacji, jednak pamietaj, ze wtedy musisz miec wlasny serwerek, na ktory na poczatku musisz tez sporo wylozyc (w zaleznosci od sprzetu/lacza powinno sie to zaczac zwracac po roku-poltora).

 

Oczywiscie istnieja odstepstwa od tej reguly w przypadku gdy uslugodawca daje dobre lacze i slaby serwerek, ktory fizycznie nie jest w stanie obsluzyc tak duzego ruchu, przez co uzytkownik wykorzysta mniej zasobow niz w przypadku kolokowania wlasnego porzadnego serwera.

 

Mam nadzieje, ze to troche rozjasnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec miesieczna oplata jest tansza w przypadku kolokacji, jednak pamietaj, ze wtedy musisz miec wlasny serwerek, na ktory na poczatku musisz tez sporo wylozyc (w zaleznosci od sprzetu/lacza powinno sie to zaczac zwracac po roku-poltora).

 

Oczywiscie istnieja odstepstwa od tej reguly w przypadku gdy uslugodawca daje dobre lacze i slaby serwerek, ktory fizycznie nie jest w stanie obsluzyc tak duzego ruchu, przez co uzytkownik wykorzysta mniej zasobow niz w przypadku kolokowania wlasnego porzadnego serwera.

 

Mam nadzieje, ze to troche rozjasnia :)

 

no tak.. oczywiscie :)

 

bo to jest logiczne...

a dlatego pytałem bo ktoś wprowadził zamieszanie :)

dzięki bardzo za wyjaśnienie

chyba '+' się należy :) "za rozwianie wątpliwości"

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zrozumieliście ironii tego 'Windows'? :)

 

a szczerze mówiąc, to najprawdopodobniej na 80 procent pytań odpowiedzi znajdują się gdzieś na tym forum.. więc może lepiej po prostu poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolokacja jest tansza gdy masz sprzet. Gdy startujesz, _jest_ drozsza, podstawowy jakis serverek powiedzmy 3Ghz+1GB Ram+160GB DYSK + obudowa 1u itp + cena lacza >> cena dedyka na kilka lat. A za kilka lat w cenie tego dedyka dostaniemy nowszy sprzet. i tak w kolko. wiec oplacalnosc zalezy od innych kwesti oraz od tego, czy potrzebny jest fizyczny dostep do serwera (wiele DC sporo "dorabia" na platnym serwisie, gdy cos jest nie tak).

 

Co do cen to w Polsce jak na razie w ogole jest to nieoplacalne, chocby nie wiem jak ladna byla strona wdc.pl :> Cena dedyka w WDC z limitem 1TB = 1650zl netto, co daje 7 takich dedykow za Odra (wspomniany startowy 3ghz+1gb+160gb dysk), w profesjonalnym chocby Monachium DC. A jakos polaczenia wyborna. Wiec nielogiczne (jak narazie nie widze ani jednego za) byloby wykupienie takiego dedyka w PL, gdyz monopol na laczach robi swoje. Dopoki to sie nie zmieni bedziemy zasciankiem, pomimo swietnej kadry i mozliwosci intelektualnych, blokade robia monopolisci. Zreszta nie dziwie im sie, skoro moga duzo zarabiac tanim kosztem to rowniez nielogiczne byloby oddanie tortu za free.

 

A zreszta z polskimi DC (walkujac dalej WDC) nie do konca jest tak, ze cena to tylko cena lacz. Instalacja dedyka w WDC to:

 

1000zl umowa 12 miechow

2000zl umowa 6 miechow

4000zl bezterminowa umowa.

 

Dalibyscie wiare?! Kabaret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×