Skocz do zawartości
Speedy

Server VPS cena/jakość pod grę przeglądarkową

Polecane posty

Witam,

 

aktualnie mam taki VPS:

RAM: 2GB Procesor: 2 rdzenie procesora XEON L5630

 

w cenie ok 280zł brutto miesiecznie. (osoba prywatna)

Czy to dużo jak na ten sprzęt?

 

Jednak nie spełnia on moich oczekiwań, przy 130-150 osobach online strona po prostu zwalnia i to bardzo.

Administrator zwiększył mi limit procesów do 150, jednak mało to pomogło.

Ostatnio szykuję się do otwarcia nowego światu w grze i zacząłem się zastanawiać czy nie zrobić po prostu u kogoś innego,

ponieważ patrząc w internecie za tą ceną mogę mieć lepsze parametry VPSa. Chyba że się mylę.

 

Czy jest ktoś w stanie podać jakieś ciekawe przetestowane oferty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

wywal apacha. ztuninguj serwer. my przy 200 graczach online mamy loadu 0,04 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wywal apacha. ztuninguj serwer. my przy 200 graczach online mamy loadu 0,04 ;)

 

Nie jestem zbytnio ogarnięty w temacie, czy możesz rzucić linkiem lub czymś co mi rozjaśni sprawę.

 

Moja gra stoi w oparciu o php, mysql, więc czemu wywalić apache?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Apache sobie lubi zjeść zasoby, polecam lighttpd lub w porywach nginx(ale na tym ostatnim to się musisz nieco poznać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Moja gra stoi w oparciu o php, mysql, więc czemu wywalić apache?

Bo ssie straszliwie. Gry mają to do siebie, że generują setki tysięcy requestów, zupełnie inaczej niz w przypadku zwykłej strony www. Apache nie ogarnia tej ilości i się zapycha. U nas różnica przed a po zmianach to niebo a ziemia. Kiedyś ruch z gazeta.pl zabił nas na 2 dni skutecznie, a teraz przy większym ruchu serwer jest ledwo na kilku % swoich możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ssie straszliwie. Gry mają to do siebie, że generują setki tysięcy requestów, zupełnie inaczej niz w przypadku zwykłej strony www. Apache nie ogarnia tej ilości i się zapycha. U nas różnica przed a po zmianach to niebo a ziemia. Kiedyś ruch z gazeta.pl zabił nas na 2 dni skutecznie, a teraz przy większym ruchu serwer jest ledwo na kilku % swoich możliwości.

 

Zajrzałem w Waszą ofertę i nie widzę czegoś pośredniego, w tej cenie co mój obecny sprzęt czy źle patrzę?

Co byś oferował na taką ilość graczy powiedzmy z jakimś zapasem (wakacje)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

hetzner jest całkiem ok, choc nie wiem co tam możesz wyhaczyc w Twoim budżecie. Jeżeli nie hetzner to zostaje tylko nieszczęsne ovh. 150online to powinno juz generować przychody pozwalające na coś większego (i święty spokój, przynajmniej na jakiś czas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkupując serwer nie płacisz za instalacje w hetzner, chyba że coś się zmieniło. Tylko trzeba poszukać.49euro + 19% = 58.31 euro.

Dzisiejszy kurs 3.94 Czyli to 229.93

Edytowano przez wiktor12348 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apache sobie lubi zjeść zasoby, polecam lighttpd lub w porywach nginx(ale na tym ostatnim to się musisz nieco poznać).

 

Dostawca zainstalował mi to i strona faktycznie chodzi lepiej, load zmniejszył się i to bardzo. Teraz przy 80 online mam 0,03 - 0,1

 

Dziękuje za pomoc. Miejmy nadzieję że to koniec problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×