Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lupoweb

Subversion na serwerze

Polecane posty

Witam, na moim serwerze zainstalowałem SVN (Subversion) - wszystko niby się zgadza, mogę pobrać dane repozytorium wcześniej utworzone przez SSH.

 

Jednak problem zaczyna się w momencie, kiedy chcę zrobić "Commit" danego pliku - ponieważ commit się robi ale plik nigdzie nie trafia na serwer, pytanie dlaczego - coś zrobiłem nie tak?

 

Proszę o pomoc, bo myślę że to jeden krok do sukcesu, tym bardziej że pobiera mi pliki z utworzonego repozytorium, lub z komendy importowania plików

 

svn import name-of-folder file:///path/to/repos -m 'First Import'

Jednak dodać na serwer nic nie mogę, mimo tego że Commit robi się pozytywnie.

Edytowano przez lupoweb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na moim serwerze zainstalowałem SVN (Subversion) - wszystko niby się zgadza, mogę pobrać dane repozytorium wcześniej utworzone przez SSH.

 

Jednak problem zaczyna się w momencie, kiedy chcę zrobić "Commit" danego pliku - ponieważ commit się robi ale plik nigdzie nie trafia na serwer, pytanie dlaczego - coś zrobiłem nie tak?

 

 

Repozytorium jest w postaci binarnej, nie masz tam plików jak w kopii roboczej. Jeżeli chcesz zobaczyć pliki to musisz zrobić checkout czyli stworzyć kopię roboczą. Jeżeli chciałbyś z tego repo uruchamiać aplikację to oprócz repo na serwerze musisz mieć też kopię roboczą czyli masz centralne repo, na desktopie kopię roboczą i drugą na serwerze, lokalnie sobie dłubiesz, commitujesz zmiany do centralnego repo i w post commit hooku robisz svn update w kopii roboczej na serwerze. Wiem, że to mało popularne, ale zacznij naukę od przeglądnięcia dokumentacji - zaoszczędzi Ci to sporo czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×