Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krystian048

Jak rejestrowac domeny tanio jako operator hostnigu ??

Polecane posty

Witam mam takie pytanie mam zamiar założyć mała firmę hostingową jak na razie oparta wyłącznie na kontach reseller na aikmedia.com po prostu wyłącznie dla nauki w zarządzaniu hosingiem, lecz już wszystko się dowiedziałem o hostingu ale nic nie wiem jak rejestrować domeny .pl .com itp. A chciałbym ażeby taka obcja również była dostępna na mojej stronce. Może mi ktoś wytłumaczyć, podać dobrych i tanich operatorów domen gównie polskich. I jakiego panelu użyć dla użytkowników wykupionych domen itp. Z góry wielkie dzieki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obcja
ehh, błagam Cie, jak nie masz przynajmniej 19 lat - nie zaczynaj "przygody" z hostingiem...

 

nie wiem jak rejestrować domeny .pl .com itp.

 

bez elementarnej wiedzy chcesz otwierać hosting :/ przemyśl czy warto

 

po prostu wyłącznie dla nauki w zarządzaniu hosingiem

 

korzystając z resellera nic się nie nauczysz bo masz tam gotowe rozwiązania typu WHM itp a do tego gotowy support na tacy - poza tym wole podejście że najpierw się czegoś uczyć, a dopiero później oferować ludziom coś na wysokim poziomie, a nie pozniej nie dawac sobie rady i skonczyc jak wieeele (naprawde wiele) hostingow ktore sie pojawily i zniknely...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo coś w stylu programu partnerskiego.. kumpel ma to z http://www.hrd.pl/ ..ale z tego co widzialem to tam skryptow mozna uzywac chyba tylko przez iframe'y, a to jest troche kijowate..

 

albo pisz do NASK-a, ale znajac tych darmozjadow, to pewnie musialbys rejestrowac ich kilka, kilkanascie dziennie..

 

hę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak jak Ci napisalem na PW, kiedyś na allegro rozchodzili się takie systemy za jakieś grosze - nie patrzyłem ostatnio ale jeszcze może coś takiego jest w obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wszystko się dowiedziałem o hostingu ale nic nie wiem jak rejestrować domeny .pl .com itp.

Zacznij od zapoznania się ogólnie z systemem domenowym, z różnicami w zarządzaniu między domenami polskimi a globalnymi, z tym, jak są zamawiane/rejestrowane/zarządzane różne typy domen. Już samo to jest sporą wiedzą i może Ci uświadomi, że sprawa nie jest tak prosta, że tu klikasz "Rejestruj" a tu bierzesz pieniądze od klienta. Przyjrzyj się możliwościom nawiązania współpracy-pośrednictwa oferowanym przez rózne firmy hostingowe (np. home.pl), ze szczególnym naciskiem na sprawy własności domen, fakturowania, zarządzania.

To nie jest zabawa, to są rzeczy wymagające odpowiedzialnego, profesjonalnego podejścia i porządnej wiedzy - a Twoje "wszystko się dowiedziałem o hostingu" świadczy wybitnie o tym, że wiesz bardzo mało i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×