Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość epox

Pytanie dotyczące www.server4you.de

Polecane posty

Gość epox

Witam

Otóż potrzebuje na własne potrzeby zakupić VPS ROOTDS Starter .

Czy można u nich zamówić Direct Admin albo cPanel i czy polecacie u nich zakupienia kont ?

 

PS. Jeśli jakaś firma chciałaby pośredniczyć (faktura VAT itp) tylko na pw :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby sie uczylem niemieckiego, ale niech ktos to potwierdzi

 

NEU: Mainboards powered by

Fujitsu Siemens Computers

NEU: AMD Opteron 146 Server-

Prozessor (64 Bit, 1.024 KB L2 Cache)

NEU: 2.048 MB DDR-RAM

NEU: Zwei 120 GB SATA-Festplatten

NEU: 4.000 GB Traffic pro Monat,

jedes weitere GB nur € 0,19

NEU: RAID1 Festplattenspiegelung 

NEU: Kostenloser Support

per E-Mail und 0800-Telefonhotline

Betriebssystem: SuSE Linux, Fedora,

Ubuntu und Debian kostenlos,

Windows WebEdt. zzgl. € 10,-/Monat

Confixx PREMIUM Edition*

12 Monate Vertragslaufzeit

 

https://www.server4you.de/de/d/index.html

 

ze niby cos takiego za 64 Euro ?????

 

bo ja niedawno pytalem o podobny hosting kawałek wyżej, to mi ktoś polecił leaseweb, który za podobne parametry kosztuje z 4 razy więcej.

 

zatem jaki jest haczyk w server4you i czy jest więcej innych firm oferujących tak wiele za tak mało ?

 

P.S. znalazłem swoją odpowiedź

http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=463543

 

po prostu nie działa im sieć od 2 miesięcy, ale poza tym wszystko ok :) hehe...

 

nieźle. no ale czego wymagać za taką cenę. Naprawdę nie ma innych serwerów mających po 3000-4000 GB transferu, z dobrym procesorem, dużymi dyskami za około 100 euro ? z europy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale jak to wygląda jeśli chodzi o zakup z niemiec? bo nie do konca rozumiem - jesli bym mial kolege w niemczech (a mam), to on moze kupic na miesiąc ? znaczy, nie zobowiązywać się do opłat za cały rok?

 

chodzi o to, ze im od 2 miesiecy sieć przerywa, i to nawet po 5 dni nie dziala podobno, więc trochę to ryzykowne u nich brać cokolwiek na dłużej niż miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytalem na WHT.com w ciagu ost. 2 miesiecy mieli dosyc powazne awarie, wiec osobiscie bym tam niczego nie pakowal, bo szkoda nerwow.

A co do pytania o zakup przez twojego kolege - tez by musial zawrzec umowe na rok, tyle tylko, ze nie musialby placic odrazu calej sumy z gory, a moglby placic co miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
po prostu nie działa im sieć od 2 miesięcy, ale poza tym wszystko ok

 

wiesz to datacenter jest spore i ja mam dostep do dwoch maszyn znajdujacyh sie tam i zadenj przerwy nie bylo od dobrych paru miesiecy ... (bo raz mieli avarie i odcielo na pare godzin wieczornych maszyny). Choc co avari to LW mailo chyba wieksze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

Myślałem że umowa jest na 3 miesiące :| ? Za te 3 miesiące mógłbym z góry zapłacić , ale nie za cały rok :|

A jakieś oferty konkurencyjne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Myślałem że umowa jest na 3 miesiące :| ?

 

Tam jest napisane wyraznie, ze rok ale nie pisze iz polak musi zaplacic rok z gory :)

A jakieś oferty konkurencyjne ?

jezeli hcodzi o ta oferte cenowa/przedzial cenowy to nie...

Przeciez nie da sie taniej sprzedac dobrego opterona czy dell'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega niemiec czytał dokładnie umowę i podobno można złożyć wymówienie ale z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia

 

Tylko że jako obcokrajowiec i tak płacisz z góry więc to nie ma sensu, ale dla Niemców to ma sens.

 

Poza tym uważan na ceny, za remotereboot płacisz 5 EURO/mies, za recovery mode (jak np. źle skompilujesz kernela) płacisz za taka mozliwosc 10 EURO / mies (przez caly okres )

 

wiec na dziendobry mzoesz doliczyc 15EURO/mies do każdej z ofert

 

a i jakbys chcial sobie wykupic cos lepszego u nich, to tez dolicz 10 EURO/mies do oferty przez caly okres jej trwania... (?!) trochę to dziwne, ale podobno tka jest, zeby zmienic nawet na lepszą ofertę, trzeba miec usluge pewną włączoną ktora tyle kosztuje

 

także oni na tym zdzierają

 

w sumie sie uspokoilem, bo zastanawialem sie gdzie są ich przychody, bo te ceny to byly podejrzane. ja chyba jednak przez kolegę tam zalatwie serwer

 

od razu po zamowieniu zloze wymowienie i bede mial 3 miesiace ten serwer na test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Niech twoj kolega jeszcze raz dokladnie przeczyta umowe a przede wszytskim oferte. Informacje, ktore podal sa bledne !

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi!

 

Niech twoj kolega jeszcze raz dokladnie przeczyta umowe a przede wszytskim oferte. Informacje, ktore podal sa bledne !

 

Tomasz Benert

 

a właśnie że nie są :)

 

P.S. moja odpowiedź na poziomie wypowiedzi pana Tomasza :) Jak się komuś zwraca uwagę że nie ma racji, to wypada go poprawić albo chociaz napisać w której części nie ma racji. Bo nie wiem kompletnie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Bardzo proste, nalezy uczyc sie jezykow :)

 

Ale pomoge w przetlumaczeniu umowy i oferty.

 

1. Serwery dedykowane: umowe podpisuje sie na 1 rok lub 2 lata. Przy umowie dwuletniej ostanie 3 miesiace sa gratis.

 

Bledem jest: "od razu po zamowieniu zloze wymowienie i bede mial 3 miesiace ten serwer na test" - po wymowieniu nadal musisz placic do konca umowy ! Aby automatycznie umowa nie zostala przedluzony o nastepny rok, nalezy ja wypowiedziec najpozniej 3 miesiace przed koncem umowy.

 

2. Przy VPSach, umowe mozesz wypowiedziec natychmiast ale tylko w trzech pierwszych miesiacach, co nie oznacza ze masz miesiace do testow :) Serwer jest natychmiast offline. Reszta tak jak przy serwerach dedykowanych.

 

3. Reboot i Rescure-System jest w kazdej ofercie, przy czym czas reakcji jest wydluzony. Tzn. reboot - 15 min, Recovery-System do 2 godzin. Jesli chcesz natychmiastowa reakcje w obu przypadkach musisz placic po 5 Euro miesiecznie.

 

To chyba wszystko. Jesli sa pytania to odpowiem chetnie :)

 

Tomasz Benert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak, ping z tepsy do server4you.de to 39msów, ale ping do tmbnet.pl które tam stoi to 93msy, czemu tak zwalnia, czy to wina samego serwera czy połączenia

 

9 39 ms 39 ms 39 ms tx016096.in-addr.bellaxa.net [217.118.16.34]

10 98 ms 94 ms 93 ms genf024.server4you.de [217.172.184.24]

 

bo zwalnia na ostatnim odcinku, czasem jest to ponad 100ms.

 

pytam, bo nie wiem czy nie mają przypchanego łącza przypadkiem.

 

I ogolnie jakie są wrażenia z korzystania z tej oferty ? Bo cenowo jest bardzo atrakcyjna, nie wsadzają przypadkiem starych niewydajnych kontrolerów i dysków na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
no tak, ping z tepsy do server4you.de to 39msów, ale ping do tmbnet.pl które tam stoi to 93msy, czemu tak zwalnia, czy to wina samego serwera czy połączenia

hmm no do tmbnet mam 80 ms a do swojego serverka 40 ms :)

I ogolnie jakie są wrażenia z korzystania z tej oferty ?

avari nie mialem tam jeszcze wiec nie wypowiem sie o supporcie

a server stoi z 6 miesiecy ... inny server stoi prawie rok i mial tam z jedna avarie lacza ktora trwala chwile.

Bo cenowo jest bardzo atrakcyjna, nie wsadzają przypadkiem starych niewydajnych kontrolerów i dysków na przykład?

No dyski wkladaja maxtora i sa to saty 7200.

Jezeli chodzi o ta cene nic lepszego nie dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sie stanie jesli po pewnym czasie, np. po 3 miesiacach, bede chcial jednak dokupić natychmiastowy remote reboot.

 

od razu od zamowienia włączą mi taką opcje i po problemie, a placic bede od momentu zamowienia 5 EURO wiecej

 

czy moze wstecz mi też naliczą za kazdy miesiac 5 EURO

 

czy moze po prostu nie bede mogl wlaczyc tej oferty po juz kupionym serwerze

 

no i to samo pytanie dotyczy samego serwera, chcialbym sobie kupic ten najtanszy, ale prawdopodobnie za kilka miesiecy bym upgrejdnął do lepszego. bedzie mnie to kosztowało przez 1 miesiąc 10 EURO, czy przez resztę miesięcy od kiedy zamówię +10 EURO czy może przez wszystkie miesiące (te wstecz też) i mi doliczą do następnej platnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Wszelkie dodatki sa aktywne po zamowieniu, nie musisz placic za okres gdy dodatki nie byly aktywne.

 

PremiumHardware ( +10 EUR) oznacza ze po 24 miesiacach otrzymujesz nowy serwer, dostasowany do oferty, ktora bedzie dostepna za 24 miesiace.

 

PremiumBuy ( +10 EUR) oznacza ze serwer, ktory uzywales przez 24 miesiace, nalezy do ciebie i po oplaceniu 20 EUR przysla do domu :)

 

PremiumUpgrade ( + 10 EUR) oznacza ze raz na polroku mozesz zmienic pakiet uslug, server4you udostepni nowy serwer na 1 miesiac, np do "przeprowadzki"

 

Ogolnie serwer4you jest ok. Poszukaj postow na ten temat, ktore wczesniej pisalem, nie lubie powtarzac sie :)

 

Tomasz Benert

 

PS. Mala uwaga nie posredniczymy w sprzedazy serwerow z Niemiec. Prosze zglosic sie do firmy z 16-letnim doswiadczeniem cxc.pl :) Oni wiedza jak "sprowadzic" tanie serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox

A więc www.server4you.de odpada . Nie stać mnie odpalić na start minimum 1000 zł :| . Jednak jeden użytkownik napisał hetzner.de . Czy u nich też na rok kupuje się serwery ? I co oznacza 1 TB Traffic frei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co oznacza 1 TB Traffic frei

1TB ruchu wliczonego w cene (aka darmowego :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ceny w server4you nalezy doliczyc jescze koszt telefonow.

Numer jest typu premium wiec niezle placisz, dodatkowo trzeba podac glosowo numer klienta a automat niebardzo chce rozpoznawac mowe obcokrajowcow. Jeszcze kwestia jezyka ... po angielsku raczej sie nie dogadasz - maja deficyt ludzie ze znajomoscia tego jezyka.

Zalatwianie spraw przez maila mozna sobie odpuscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie kupiłem tam serwer, zobaczymy jak wyjdzie.

 

póki co maile po angielsku olali, a na maile kolegi po niemiecku odpisywali szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Mojemu koledze normalnie odpowiedzieli po angielsku kiedys na maila :)

 

No i sa jeszcze rodzaje supportu PremiumSupport i PlatinumSupport :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×