Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Invisible

Własny alias www

Polecane posty

Witam !

 

Otóż chciałbym zapytać, jak mogę stworzyć swój własny alias www.

Nie chodzi mi tutaj o ofertę aliasów typu 1k.pl, prv.pl itd.

Chciałbym stworzyć taki alias, np. nazwa_strony.invisible.pl.

 

Jest taka możliwość ?

 

Pozdrawiam, Marcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjmujemy sytuację że chcesz mieć adres nazwa_strony.invisible.pl.

czyli

1. Musisz zakupić domenę invisible.pl

2 a. utworzyć sobie subdomenę w domenie invisible.pl

b. poprosić obecnego właściciela invisible.pl o udostępnienie Ci subdomeny nazwa_strony w domenie invisible.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

 

Czyli do tego celu muszę wykupić domenę .pl ?

 

W przypadku niejasności chodzi mi o stronę np. invisible.co.cc (.co.cc to darmowa domena) na której użytkownicy mogliby tworzyć swoją stronę ex. nazwa_strony.invisible.co.cc.

 

Czyli nawiasem mówiąc wystarczy tylko podpiąć subdomenę do domeny ?

 

A jeżeli strona ma adres invisible.co.cc to gdy podepnę subdomenę to będzie to wyglądało tak ? subdomena.invisible.co.cc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nawiasem mówiąc wystarczy tylko podpiąć subdomenę do domeny ?

Wystarczy dodać subdomenę, ale musisz być administratorem aby to zrobić. Nie utworzysz subdomeny od tak sobie do jakieś domeny, bo ona Ci się podoba.

Generalnie kupujesz domenę, parkujesz na serwerze i wtedy masz możliwość dodawania dowolnych subdomen do swojego konta.

 

Ewentualnie kupujesz piwo adminowi i on dodaje Ci subdomenę do systemu, z której możesz korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wielu firmach hostingowych można podpiąć subdomenę np. forum.pcformat.pl w czym 'forum' to subdomena.

Może coś źle rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale chcesz mieć subdomenę costam.invisible.pl Jak nie dogadasz się z adminem, nie utworzysz subdomeny o tej nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to dziwne bo jakoś mogłem utworzyć subdomenę Forum na cba.pl bez żadnego kontaktu z administratorem hostingu.

Aha, chyba już rozumiem, subdomen mogę podpiąć tyle ile jest w pakiecie hostingowym, lecz na większą ilość subdomen dla systemu aliasów muszę dogadać się z administratorem hostingu tak ? :)

Edytowano przez Invisible (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to dziwne bo jakoś mogłem utworzyć subdomenę Forum na cba.pl bez żadnego kontaktu z administratorem hostingu.

 

 

CBA.pl oferuje darmowy hosting który powstaje w darmowej subdomenie przy tworzeniu konta, natomiast

Invisible.pl z tego co widzę nie prowadzi żadnego hostingu czy darmowych subdomen co równa się z tym że musiałbyś być właścicielem tej domeny żeby dodać do niej subdomenę.

 

Aha, chyba już rozumiem, subdomen mogę podpiąć tyle ile jest w pakiecie hostingowym, lecz na większą ilość subdomen dla systemu aliasów muszę dogadać się z administratorem hostingu tak ? :)

 

Nie rozumiem za bardzo, subdomen możesz wykorzystać tyle, na ile Tobie Twój hostingodawca pozwala, np tutaj: http://store.livenet.pl/cart.php jest w pierwszym pakiecie: "Subdomeny 5 subdomen", co znaczy że do domeny głównej (która należy do Ciebie), możesz stworzyć 5 subdomen, czyli np nazwa1.twojadomena.pl, nazwa2.twojadomena.pl, nazwa3.twojadomena.pl, nazwa4.twojadomena.pl, nazwa5.twojadomena.pl.

Natomiast wiele hostingów oferuję nieograniczoną ilość subdomen, co znaczy że do domeny głównej możesz podpiąć i 1000 subdomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×