Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
msobczuk

irlandzka domena a przekierowanie na podkatalog

Polecane posty

To mój pierwszy post na webhostingtalk.pl, więc witam wszystkich forumowiczów.

 

A teraz prosto do tematu. Mam irlandzką domenę (ie) i hosting współdzielony na home.pl (nie wiem jeszcze jak długo, ale to temat na osobną dyskusję i proszę o nie robienie OT z opiniami nt. home.pl).

 

Na samym początku zabawy z domeną irlandzką zmieniłem delegację na home.pl, a następnie przekierowałem domenę na podkatalog. Wszystko działało jak należy. Ale zachciało mi się obsługiwac pocztę przy pomocy Google Apps, więc musiałem dodać/zmienić kilka rekordów DNS (konkretnie rekordów MX i CNAME). Szybko zalogowałem się do panelu - a tu brak możliwości dodania jakiegokolwiek rekordu DNS dla tej jednej domeny. Piszę na "czat techniczny" w home.pl i tam generalnie każą mi spadać na drzewo posługując się stwierdzeniem:

nie jesteśmy rejestratorem domeny, nie możemy dodawać wpisów DNS, proszę dzwonić do rejestratora

Więc im piszę, że przecież domena jest wydelegowana do nich więc żadnych wpisów u rejestratora dopisywać nie mogę, a poza tym skoro delegacja jest na dns-y home to u nich jest cała konfiguracja łącznie z rekordami MX i właśnie ten rekord chce zmienić. Na co dostałem odpowiedź (UWAGA):

nie jesteśmy rejestratorem domeny, nie możemy dodawać wpisów DNS, proszę dzwonić do rejestratora

Tak, tak, to było zwykłe kopiuj-wklej...

 

Pomyślałem szkoda czasu i nerwów na użeranie z nimi, więc szybko zmieniłem delegacje z powrotem na irlandzki dns1.irishdomains.com i tam skonfigurowaem rekord A który przekierowuje ruch www na IP mojego serwera na home.pl a rekordy MX i CNAME na googlowskie serwery. Wszystko pięknie. Aż tu nagle po 2-3 tygodniach na home.pl przestało działać przekierowanie domeny irlandzkiej na podkatalog. Myślę, "ki czort znowu?", piszę do home, i dostaje odpowiedzieć:

ponieważ przedelegował pan domene z powrotem do irlandii to wykasowaliśmy jej konfigurację u nas na serwerach dns

No to im odpowiadam:

przecież przekierowanie domeny na podkatalog powinno się konfigurować w serwerze www a nie na serwerach dns. Czy mogą mi państwo przekierować tą domenę na podkatalog albo wskazać miejsce w panelu sterowanie gdzie tego można dokonać?

Na co dostaje odpowiedź:

Takie przekierowanie domeny na podkatalog robi się jedynie w htaccess

Ręce mi opadły, podziekowałem i zakończyłem rozmowę. Oczywiście technicznie da się tak skonfigurować htaccess aby przekierowac domene na podkatalog i własnie tak to teraz działa.

 

Ale nie w tym rzecz. Ja nie jestem administratorem a programistą, ale jakieś podstawy o dnsach apaczach itp znam, i cała sytuacja wydaje mi się kuriozalna. Oczywiście w dokumentacji mod_rewrite przepisywanie domen na podkatalog jest opisane w sekcji When NOT to use mod_rewrite (paragraf Virtual Hosting).

I tu mam 2 pytania do Was - może macie doświadczenia w podobnych sytuacjach w innych firmach hostingowych:

1. czy po przedelegowaniu domeny możecie w jej konfiguracji dns dodawać/zmieniać dowolne wpisy?

2. czy przy braku delegacji, ale przekierowaniu domeny rekordem A na IP waszego serwera hostingowego macie możliwość przekierowania takiego ruchu na podkatalog (pomijając opcję z htaccess)?

W odpowiedziach proszę opiszcie jakiej firmy dotyczą wasze odpowiedzi.

 

pozdrawiam z Dun Laoghaire,

msobczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. W firmach:

- masternet.pl - tak

- maddogdomains.com - tak

z takich aktualnie korzystam. Tylko albo masz DNSy prowajdera domeny, albo prowajdera hostingu. Jak domeny - to wtedy zależy od danej firmy co tam można robić, jak hostingu - to zależy od hostingu.

Home w sumie dziwnie odpisywał (pomijając śmiechu warte wklejanie), albo ja czegoś tu wciąż nie rozumiem : )

 

2. Zależy od panelu, jaki masz na hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 1

az: tak

MasterNet: tak

Nazwa: tak

OVH: tak

 

Ad 2

W cPanel, DirectAdmin i IspCP da się to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi Sponsi i d.v

 

Byłem niemal pewny, że home.pl mnie w konia robi (chodzi mi głównie o problem z pytania 1). Skoro mieli wpis MX u siebie (sprawdzałem komendą dig), to nie rozumiem czemu nie mogli mi w panelu dać możliwości jego zmiany...

Właśnie testuje hosting na iq.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×