Skocz do zawartości
zicoo

Serwer pod forum

Polecane posty

Witam serdecznie

Korzystam obecnie z usług firmy hostnine. mamt am wykupiony hosting enterprise: http://www.hostnine.com/web-hosting/

 

problem jest tego typu, że od jakiegoś czasu (2 tygodnie) moje forum, które jest na tym hostingu strasznie zamula - CPU 100%. Kontaktowałem się z suportem, ale oni odpowiedzieli że to nie jest ich wina i każą zmienić na VPS.

 

Nadmienie, że liczba użytkowników na forum nie zmieniła się, nie instalowałem żadnych dodatkowych (nowych) skryptów itp. Po prostu nic nie zmieniałem.

 

Co może być przyczyną że hosting pracuje na 100% oraz co myślicie o tym by zmienić na VPS?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaki skrypt, cokolwiek?

 

Btw. Moje forum też miało "100%", przeniosłem się do site5 i okazało się, że mieli jakiś problem z hdd ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj wiecej informacji, wielkosc bazy, ilosc uzytkownikow online?

 

Dysk i jaki transfer

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dysk i jaki transfer

 

Pozdrawiam

Z całym szacunkiem i sorry za OT, ale jak widzę sposób w jaki prowadzisz swój marketing na tym forum to mi się chce płakać.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Z całym szacunkiem i sorry za OT, ale jak widzę sposób w jaki prowadzisz swój marketing na tym forum to mi się chce płakać.

 

Z całym szacunkiem ale Twoja wypowiedź jest zbędna. Szkoda Ci, że to właśnie TY nie możesz podać swojej oferty? Jest spokój na Forum to już trzeba podburzać atmosferę i skakać sobie do gardeł? Każdy ma prawo do wyrażania opinii, reklamowania się byleby było to zgodne z regulaminem. Twoja wypowiedź nie jest związana z tematem, jeżeli masz jakieś zastrzeżenia do Formy MasterHost to załóż temat z opiniami lub się wyżal w dziale Piaskownica.

 

Wracają do tematu:

 

Panie zicoo, zapytaj obecnego usługodawcę CO dokładnie powoduje obciążenie na Twojej witrynie. Jak wiadomo skrypt phpbb by Przemo nie jest doskonałym skryptem i zawsze można coś do niego dodać niepożądanego bez wiedzy użytkujących. Tak więc być może (ale wcale nie musi to być to) masz robala (exploit) na swoim FTP który linkuje różne inne strony co powoduje mulenie. Możesz sam też na bierząco przemonitorować od której do której godziny masz "zamulenie" lub poprosić o to hostingodawcę jeśli nie masz dostępu do monitoringu w swoim Panelu.

 

Oczywiście nie musi to też być wirus. Być może Firma w której masz konto nie spełnia wymogów skryptu Przema i już kilkanaście takich stron na tym skrypcie stoi w tej Firmie (o czym nie wiesz) i to powoduje nadmierne zużycie zasobów.

 

Przed zakupem nowego konta wypytaj swojego usługodawcę o wszystko.

 

Jeśli natomiast zdecydujesz się na hosting, wystarczy Ci shared, podaję przykłądową ofertę: http://grand-host.pl/hosting/bez-ograniczen.html Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam.

 

Plus dodany omyłkowo. Proszę o usunięcie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale Twoja wypowiedź jest zbędna. Szkoda Ci, że to właśnie TY nie możesz podać swojej oferty? Jest spokój na Forum to już trzeba podburzać atmosferę i skakać sobie do gardeł? Każdy ma prawo do wyrażania opinii, reklamowania się byleby było to zgodne z regulaminem. Twoja wypowiedź nie jest związana z tematem, jeżeli masz jakieś zastrzeżenia do Formy MasterHost to załóż temat z opiniami lub się wyżal w dziale Piaskownica.

(...)

Z całym szacunkiem, najpierw plusujesz wypowiedź, po czym jedziesz po autorze jak po chudej kobyle?

 

Co do skryptu Przema: sam w sobie nie jest szczególnie obciążający, jednak mania doklejania do niego zbędnych pierdół robi z niego "wroga publicznego nr 1" wśród hostingodawców. Jasne, że lepiej przesiąść się na MyBB czy phpBB3, ale nie przesadzajmy, że ten jeden skrypt zabija każdy serwer. Taka na przykład Joomla obciążona pluginami też potrafi przymulić maszynę.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale przecież ja mam na tyle wolnych mocy przerobowych, że mógłbym zahostować sobie kilka rzeczy, zarządzam kilkoma maszynami, ale przecież gość nie napisał w temacie - "dajcie mi fajnego VPS, bo host9 nie wystarcz", co więcej ja napisałem wcześniej na co stawiam, ale kolega z masterhost widzę bardzo chce sprzedać swoje usługi i absolutnie nie przemyślał, czy są one potrzebne. Równie dobrze mogę wejść w każdy temat na forum, gdzie ktoś pisze, że mu skrypt obciąża serwer i dostaje warningi "Dysk i jaki transfer" i zachęcać do usług, ale przecież NIE O TO CHODZI.

 

@d.v dlatego tak jak napisałem, znam doskonale sposób host9 na klientów i sądzę, że powód jest błahy, a Panu Alexowi J. (kto ma konto w host9 ten wie o kogo chodzi) nigdy nie wie co jest przyczyną.

 

A zamiast reklamować swoje usługi napisałem wraz z pierwszym moim postem w temacie pw do autora z pytaniem co to za serwis, zobaczę na czym może polegać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem tutaj o publiczną przepychankę tylko o pomoc, więc jeżeli ktoś nie ma zamiaru pomóc to niech lepeiej nie wypowiada się w tym temacie.

 

Dostałem odp od supportu:

Hello,

 

From my brief look at your website it seems your shoutbox is overloading the server.

 

I owned a small forum myself before but had to move to a dedicated because of the resource usage of the shoutbox/chat.

 

It is completely normal for chat programs to use a lot of resources, in your case it is the same.

 

Let us know if we can further assist you.

 

Regards,

 

Parametry serwera (ENTERPRISE):

http://www.hostnine.com/web-hosting/

 

Ilość uzytkowników online:

na tą chwilę max 60-70

 

Nie jestem biegły w sprawie serweró dlatego zwróciłem się o pomoc do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zicoo, napisałem Ci w PW pytanie o adres forum, prześlij jak możesz.

 

Meanwhile, korzystasz z wbudowanego shoutboxa czy jakiś osobny skrypt/rozszerzenie do przemka?

 

Mam forum z ok. 400 userami aktywnymi (średnio w 1 chwili korzysta 50~100) i mając je na host9 działało wyśmienicie (oczywiście do wspomnianych fanaberii supportu h9, o których pisałem zresztą w innym temacie).

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SB to ajaxowy shoutbox - jeden z dodatków.

Dziwne jest to, że taką ilość userow mam od dawna, a dopiero od 2 tygodniu forum dizała jak zółw. Tak jak wspomniałem na początku nic nowego nie dodawałem na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

No ale zapewne głównym zainteresowaniem na Forum jest spamowanie w SB ;) Więc się nie dziw skąd to zamulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmiażdżyliście mnie tym "całym szacunkiem" : )

 

Tak, jak często to bywa - Shoutbox muli, więc raczej albo VPS, albo koniec zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten shoutbox jest wadliwy, prowadzę rozmowę z zicoo poza forum i to rozwiązujemy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, zmieniłem silnik forum, obecne to ip board, jednak szybkość dzialania forum nie powala na kolana:

oto statystyki

post-12640-0-90974100-1306948958.png

i moje pytanie, co zrobic by zmiejszyc zużycie cpu? non stop jest pomiędzy 80 a 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś małe zużycie ramu jak na 1GB dostępnego. Przydałoby sie dokonfigurować usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś małe zużycie ramu jak na 1GB dostępnego. Przydałoby sie dokonfigurować usługi.

 

tylko w jaki sposób to zrobić?

i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×