Skocz do zawartości
kiu

Laik pyta cz.2

Polecane posty

zarejestrowałem domenę, w zwiazku z czym proszę o kilka kolejnych porad nt.

1. w jaki sposób ją zaparkować bo na razie przez jakis czas nic nie bedzie sie działo pod tym adresem

2. czego nie powinienem robic aby nie utracic kontroli nad ta domena

3. w jakiej technologii powinna byc zrobiona strona internetowa aby była ładna graficznie, przejrzysta i szybko ładujaca się

4. czy stworzona przez kogos strona internetowa ma formę pliku który instaluje się na serwerze? i jak wyglądają pożniejsze zmiany takiej strony?a przede wszystkim jak wyglada samo zakałdanie tej strony na serwerze?

5. czy jest mozliwe stworzenie strony w taki sposób aby aktualizowanie jej tresci przebiegało bez koniecznosci angazowania kogos z zewnatrz, w prosty i nie wymagajacy znacznej wiedzu nt temat sposób?

6. czy są dostępne gdzieś w internecie darmowe szablony stron do wykorzystania?

7.czy majac do prowadzenia strony osobe pt. webmaster czy kogos takiego moge bezpieczenie powierzyc mu jej prowadzenie zachowujac jednoczesnie pelna kontrole nad zakresem jego dostepu do strony, danych o domenie itp?

dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. w jaki sposób ją zaparkować bo na razie przez jakis czas nic nie bedzie sie działo pod tym adresem
to nie parkuj, zowstaw tak jak jest..

 

2. czego nie powinienem robic aby nie utracic kontroli nad ta domena

 

hmmm tutaj nie wiem co powiedzieć, ale jeżeli jest to domena PL to nask napewno ma jakiś regulamin, dodatkowo rejestrator też ma regulamin, więc je przeczytaj. Napewno nie powinienneś podawać danych do panelu adminitracyjnego (o ile taki posiadasz) osobom trzecim

 

3. w jakiej technologii powinna byc zrobiona strona internetowa aby była ładna graficznie, przejrzysta i szybko ładujaca się
:)

 

w dowolnej, ważne aby

była ładna graficznie, przejrzysta i szybko ładujaca się

 

4. czy stworzona przez kogos strona internetowa ma formę pliku który instaluje się na serwerze? i jak wyglądają pożniejsze zmiany takiej strony?a przede wszystkim jak wyglada samo zakałdanie tej strony na serwerze?
tak, strona ma formę pliku, lub nawet plików ktore przesyła się na serwer. Wszystko zależy od technologi wykonania :) Jak jest baza mysql (prawdopodobnie jest wtedy jakiś CMS) to też należy ją założyć :) . Edycja odbywa się najprościec poprzez FTP-a lub jeżeli masz CMS-a to z poziomu www

 

5. czy jest mozliwe stworzenie strony w taki sposób aby aktualizowanie jej tresci przebiegało bez koniecznosci angazowania kogos z zewnatrz, w prosty i nie wymagajacy znacznej wiedzu nt temat sposób?

 

tak, to jest właśnie CMS. Mogę Ci go napisać i dostosować do potrzeb (500zł) ale równie dobrze możesz skorzystać z darmowych typu: post-nuke, php-nuke, jportal i wiele, wiele innych...

 

6. czy są dostępne gdzieś w internecie darmowe szablony stron do wykorzystania?
tak, np www.boxedart.com - mam dostęp jak coś to pisz ;)

 

7.czy majac do prowadzenia strony osobe pt. webmaster czy kogos takiego moge bezpieczenie powierzyc mu jej prowadzenie zachowujac jednoczesnie pelna kontrole nad zakresem jego dostepu do strony, danych o domenie itp?

 

nad domeną napewno tak. Domena jest Twoja i Ci jej nikt nie zabierze. Co do www, to możesz mu utworzyć oddzielne konto FTP, przez co nie będzie miał dostępu do panelu administracyjnego konta.

 

Pozdrawiam,

Mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Zapewne domena jest juz gdzie zaparkowana - nie da zarejestrowac domeny bez podania dla niej jakichs DNSow. W przypadku wiekszosci rejestratorow, daja oni mozliwosc utrzymania domeny na ich DNS. Jesli chcesz wiedziec dokladnie, mozesz podac gdzie ja rejestrowales, lub jaka to domena i Ci powiemy :-)

 

2. Nie sprzedawac, nie podawac loginu i hasla do panelu zarzadzania domena, pamietac za rok (lub wiecej jesli zaplaciles za dluzszy okres) zeby ja przedluzyc.

 

3. Tu lepiej sie nie wypowiadam :-)

 

4. Laczysz sie przez ftp i kopiujesz pliki na serwer - sa do tego programy bardzo proste w obsludze. Zalezy tez, czy jest to plik html, czy php powiazany z baza danych, wtedy trzeba podac dane do bazy. Edycja plikow jesli chodzi o teksty jest zwykle banalna.

 

5. Jest - od tego sa odpowiednie systemy zarzadzania trescia (CMS), aczkolwiek przy wiekszych zmianach proponuje kogos, kto sie bardziej na tym zna.

 

6. Owszem, jednak dla firmy nie proponuje takiego rozwiazania - takie szablony sa zwykle niskiej jakosci i wygladaja malo profesjonalnie.

 

7. Tak - faktorem decydujacym tutaj o stopniu tego bezpieczenstwa jest osoba, ktorej sie to powierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy taka właśnie stronę moge na poczatek zainstalować u siebie na komputerze? (chciałbym zobaczyć jak to działa)

dostępem do boxedart byłbym oczywiście zainteresowany, z tego co widze jest to odpłatna impreza, co proponujesz?

czy są jakieś strony ze "stronami" do sciągniecia za darmo? prosze o linki

nie na zasadzie ze chce miec to wszystko za darmo, ale chciałbym najpierw wiedziec jak to działa od kuchni zeby móc ewentualnie zlecic stworzenie autorskiej strony komus znajacemu temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik .html otwiera Twoja przegladarka i ogladasz po prostu :-) Jesli to .php, to mozesza zainstalowac apache'a z php, ale lepiej sobie darowac i wrzucic to na jakis (nawet darmowy) serwer. Poza tym ktos, kto wykona strone, na pewno pierw pokaze jak ona wyglada.

 

Nie znam linkow, ale proponuje poszukac - www.google.pl

 

Od kuchni, to proponuje poszukac kursow html - podstawy na pewno zalapiesz. Za inne nie ma co sie brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto wykona strone, na pewno pierw pokaze jak ona wyglada.
:-), no inaczej tego nie widze, ale skoro tę stronę się instaluje na serwerze to mozna tez na komputerze w domu tak?, bo jak pisałem wyzej chciałbym zobaczyc o co biega; pisałem "od kuchni", ale w sumie zbyt duzo czasu zajeło by mi opanowanie zasad pisania stron, a własnie czasu troche mi brakuje i nie ma głowy zeby brac sie za to, wole cos gotowego;
Plik .html otwiera Twoja przegladarka i ogladasz po prostu

ok, ale on jest jakos tam powiazany z innymi plikami tak? np jak mam jakies foto lub pliki graficzne na stronie itp.?

Jesli to .php, to mozesza zainstalowac apache'a z php

....hmmmm co to jest apache? php to jakas technologia wykonania stron? format pliku? rozumiem ze apache'a instaluje na serwerze tak? to jest jakas darmowa aplikacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiu myśle, że takich pytań typu

ok, ale on jest jakos tam powiazany z innymi plikami tak? np jak mam jakies foto lub pliki graficzne na stronie itp.?

 

nie powinieneś tutaj zadawać. Jeżeli chcesz sie czegoś dowiedzieć więcej, to tak jak mówił ECE przeczytaj jakiś kurs. Takie wyrywkowe zadawanie pytań nic Ci nie da. Żeby się czegoś nauczyć trzeba przeczytać cały kurs a przede wszystki znać podstawy, czyli zamiast zacznieś się pytać o powiązania grafiki z html to zainteresuj się co to są tagi mody head itp bo bez tego to tez strony nei napiszesz :-D . Z tym apachem to masz tu troche info o tym http://www.jtz.org.pl/Inne/Apache/ ale jak jesteś laikiem to czy coś Ci to pomoże?

 

Ale swoją drogą, jężeli jestes laikiem to radziłbym Ci zlecenia wykoania strony, TYM BARDZIEJ jeżeli jest to strona firmowa.

 

Co do boxedartu, jeżeli jesteś zainteresowany zagadaj ze mną na GG: 5273406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo bez tego to tez strony nei napiszesz
ja nie chce pisać strony, w zyciu, chce tylko zobaczyc jak to działa
ale jak jesteś laikiem to czy coś Ci to pomoże

nie chcodzi o to czy mi to pomoze, tylko o to ze zamierzam miec firmową stronę i dlatego chciałbym wiedziec co jest do czego, z czym sie wiaze, jak to zrobic, po co i dlaczego; to tak jak z samochodem, nie musisz umiec go naprawiac, ale wypadałoby troche wiedziec co ma w srodku i dlaczego jeździ

te wszystkie pytania które zadaje uszczegóławiają jedno pytanie " co i jak musze zrobic zeby miec fajna strone"

dlatego pytałem o gotowe szablony bo mógbym wykupic hosting, zainstalowac sobie szablon i po prostu pocwicz szczególy techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szablony ? Polecam www.google.pl

Darmowy hosting ? Polecam www.google.pl

Jak zrobic strone ? Polecam www.google.pl

 

Poza tym to nie jest forum webmasterskie, a na pytanie "co i jak musze zrobic zeby miec fajna strone" nie ma odpowiedzi jednoznacznej - w Twoim przypadku najlepszym rozwiazaniem jest wylozenie pieniedzy wedlug mnie. Jesli Cie to interesuje, to jest www.google.pl i miliony informacji tam zawartych - wiekszosc z nas tak wlasnie zaczynala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, jakie programy służą do kopiowania strony na serwer? prosze o nazwy
Typ takiego programu to klient ftp

 

http://webhelp.pl oraz http://forum.webhelp.pl - wszystko dla webmasterow, a na forum nalezy poszukac i wlasciwie wszystkie Twoje pytania juz padaly i udzielono na nie odpowiedzi.

 

Poza tym jak wszedlem na www.google.pl i wpisalem "jak wgrać pliki na serwer", to dostalem ten wynik, gdzie powinienes znalezc strony traktujace o tej tematyce. Nastepnym razem pierw poszukaj zanim o cos zapytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zdecydowanie polecam boxedart.com i templatemonster.com do ktorych mam dostep:)

No super, ale zanim odpowiesz komuś, to sprawdź, kiedy zadał pytanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×