Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość patrys

Dyskusja o wolontariacie

Polecane posty

Gość patrys
NAGRODA GŁÓWNA:

Po pełnym okresie wolontariatu jaki przewidujemy, minimalnie 3 miesiące maksymalnie Rok, przewidujemy zorganizownie Konursu na najlepszego Wolontariusza/Wolontariuszkę, którzy wykarzą się sumiennością, aktywnością, a także odpowiedzialnością. Zwycięzcy będą mogli zaprosić właściciela Firmy do swojej rodzinnej miejscowości lub tam gdzie aktualnie przebywają w celuu podpisania umowy o pracę. Tak to nie jest żart! wink.gif

 

 

Ja myślałem, że ten cały post to spóźniony prima aprylis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie w takim tonie to skomentowałem, to jakiś "moderator" skasował post. WTF?

Zero uprzedzenia, nawet nie przeniesiony, po prostu skasowane do kosza.

Niby dlaczego? Bo co... bo prawdę napisałem?

Co to za dziadostwo znowu z tymi moderatorami?

Co już się uspokoi i w miarę działają, to znowu popisówa.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, ale to jest jego sprawa co on robi, jak robi i na jakie umowy :P

Teraz wszyscy będą sie rozczulać nad wolontariatem i komentować go na lewo i prawo.

 

Nie będę już ruszał wątków z Twoimi postami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że ten cały post to spóźniony prima aprylis...

Ogólnie - wymiękam...

Darmowa siła robota, tego z zaproszeniem to już nie wiem nawet jak ogarnąć... Jeszcze kał częstować i cukrem (u mnie 1kg 6,30 zł) - porażka.

 

Ogólnie pomysł z wolontariatem był trafiony, ale reszta - błazenada.

Edytowano przez JarekMk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ogólnie - wymiękam...

Darmowa siła robota, tego z zaproszeniem to już nie wiem nawet jak ogarnąć... Jeszcze kał częstować i cukrem (u mnie 1kg 6,30 zł) - porażka.

 

Ogólnie pomysł z wolontariatem był trafiony, ale reszta - błazenada.

 

Dzieki tej 'blazenadzie' kiedys bedziesz mial latwiej i moze bedziesz wiecej zarabiac :-) Wszystko zawsze sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Wolontariat może być rozumiany różnie, nikt nikogo do niczego nie zmusza, jeśli ludzie chcą uczestniczyć w aktywnym życiu Firmy to mają taką możliwość. Może i pierwszy raz coś takiego pojawiło się na WHT, jednak to nie powód ażeby robić z tego pośmiewisko.

 

"Darmowa siła robocza" - jeżeli tak uważasz to nie wiem jak mógłbyś np pracować w jakiejś przyszłej Firme np: świadczącej usługi poligraficzne bez uprzedniego przeszkolenia i wykształcenia. Do kopania dołów też trzeba mić dzisiaj chociażby minimum czyli maturę - oczywiście nie obrażam tutaj nikogo, każda praca (o ile jest legalna i przynosi z tego chleb) jest wporządku.

 

Wolontariat ma na celu nauczenie CHĘTNYCH osób wszystkiego co może być nie zbędne w przyszłości do podjęcia pracy w branży IT podobnej właśnie do Grand-Host może i nie będzie to dosłownie WSZYSTKO ale różne Firmy przyjemnie patrzą na to, że się posiada jakieś dokumenty, certyfikaty, itp.

 

A z tymi tekstami:

Jeszcze kał częstować i cukrem (u mnie 1kg 6,30 zł)
reprezentujesz bardzo niski poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jego pomysł firma po co te głupie komentarze.

Każdy ma prawo do napisania swojego poglądu, ale Panowie trochę z szacunkiem.

 

Osobiście nie podoba mi się ten pomysł z kilku względów, oczywiście to tylko moja opinia:

  • Taka osoba musi mieć kogoś kto będzie to pilnował, nie dawałbym wolnej ręki komuś obcemu, a już w ogóle kto to robi za darmo
  • Będzie to zaproszenie dla "Dzieci", ktoś kto postawi forum, stronę zgłosi sie potem przyjdzie czas na pracę i do widzenia
  • Osoby te nie będą działały na wizerunek firmy w dobrym tonie, wydaje mi się że klienci tez nie patrzyliby na to przychylnie ( w koncu jesli ktoś cos robi za darmo, to robi to przeważnie na odp...)
  • Lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby to działało w drugą stronę, tzn. taka osoba płaciła by za staż w firmie Grand Host, co pewnie byłoby korzystne dla dwóch stron
  • No i na koniec małe niebezpieczeństwo, Andrzej nie pomyślałeś o tym,że zdradzając pewne sekrety firmy ( a do takicg danych dostęp pewnie z czasem taka osoba by miała), robisz sobie trochę pod górkę uruchamiając taki projekt?

Proponowałbym też wydzielenie tematu od pierwszego postu autora, dyskusja jest bardzo ciekawa, ale nie potrzebnie robi zamieszanie we właściwym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Przecież to jego pomysł firma po co te głupie komentarze.

Każdy ma prawo do napisania swojego poglądu, ale Panowie trochę z szacunkiem.

 

Osobiście nie podoba i sie ten pomysł z kilku względów, oczywiście to tylko moja opinia:

  • Taka osoba musi mieć kogoś kto będzie to pilnował, nie dawałbym wolnej ręki komuś obcemu, a już w ogóle kto to robi za darmo
  • Będzie to zaproszenie dla "Dzieci", ktoś kto postawi forum, stronę zgłosi sie potem przyjdzie czas na pracę i do widzenia
  • Osoby te nie będą działały na wizerunek firmy w dobrym tonie, wydaje mi się że klienci tez nie patrzyliby na to przychylnie ( w koncu jesli ktoś cos robi za darmo, to robi to przeważnie na odp...)
  • Lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby to działało w drugą stronę, tzn. taka osoba płaciła by za staż w firmie Grand Host, co pewnie byłoby korzystne dla dwóch stron
  • No i na koniec małe niebezpieczeństwo, Andrzej nie pomyślałeś o tym,że zdradzając pewne sekrety firmy ( a do takicg danych dostęp pewnie z czasem taka osoba by miała), robisz sobie trochę pod górkę uruchamiając taki projekt?

Proponowałbym też wydzielenie tematu od piewrszego postu autora, dyskusja jest bardzo ciekawa, ale nie potrzebnie robi zamieszanie we właściwym poście.

 

Jest pewne zabezpieczenie, umowa czyz nie ? :-) Nie wiem czy na duzo zabezpiecza, ale moze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zabezpieczysz 17 latka. Bo 18 latek już będzie myślał o swojej firmie na wzór GH, bo tam się wszystkiego nauczy.

 

Jak dasz w umowie że nie może otwierać firmy konkurencyjnej, to otworzy firmę na kolegę, ciocię, wujka, i co Ci to da, bedzie kolejna oferta n Allegro z nielimitowanym transferem.

Ja prowadziłęm biznes w Polsce długi czas, miałem pod sobą sieć agentów sprzedazy i nawet umowa niewiele dała, ponoć Polak potrafi ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tej 'blazenadzie' kiedys bedziesz mial latwiej i moze bedziesz wiecej zarabiac :-) Wszystko zawsze sie przyda.

Tyle, że:

1. To nie jest wolontariat, a zwyczajny darmowy okres próbny. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

2. Firma składająca tę ofertę nie jest potentatem rynkowym, od którego zaświadczenie ma jakąkolwiek wartość na rynku pracy. To nie jest certyfikat M$ czy Cisco...

3. Oferta pod tytułem: niech 30 osób popracuje dla mnie za friko przez kwartał do roku, a może po tym zatrudnię jedną osobę. Może. Albo nie.

4. Sam post pana GrandBB jest nieco chaotyczny, nieskładny, pełen błędów stylistycznych i ortograficznych (co mnie szczególnie dziwi w czasach, kiedy każda przeglądarka ma wbudowany słownik).

5. Nie wszystko zawsze się przyda. Naprawdę lepiej poświęcić ten czas na prawdziwy wolontariat, pracując dla ludzi potrzebujących, chorych, ubogich - takich wolontariuszy zawsze potrzeba, a korzyść społeczna i satysfakcja osobista będzie z pewnością większa, niż po tym darmowym okresie próbnym.

 

Sam kiedyś pracowałem za darmo, mając 17-18 lat w gazecie lokalnej jako korektor, detepowiec i felietonista. Jednak wtedy wiedziałem, dlaczego to robię - aby zdobyć konkretne doświadczenie, znajomość zawodu, a i układy towarzyskie zdobyte w ten sposób owocowały w przyszłości. W przypadku oferty GrandBB jednak trudno tak konkretnych korzyści oczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Ale masz jego dane itp :P To w razie czego mozesz cos zrobic :)

 

d.v a skad wiesz ze z grandbb kiedys nie bd home albo nazwa (tzn. giganci a nie ze zla jakosc :P)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale masz jego dane itp :P To w razie czego mozesz cos zrobic :)

 

d.v a skad wiesz ze z grandbb kiedys nie bd home albo nazwa (tzn. giganci a nie ze zla jakosc :P)

 

Tak, możesz wynająć adwokata jak Ciebie pozwie, że trzymasz jego dane w archiwum bez jego zgody. Będziesz miał pełno wolontariatu na zapleczu z urzędu.

 

Ale nie róbmy już OT.

 

Grand Host ma prawo do własnego sposobu prowadzenia firmy, czy sie to komuś podoba czy nie. Uszanujmy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co ta umowa zabezpiecza?

 

Jak zrobi rm -Rfv / to pozamiatane :P

 

Nie wyobrażam sobie by ktokolwiek miał dostęp do jakichkolwiek zasobów firmy bez odpowiedniego kontraktu,

oczywiście pomijam poziomy dostępu (nie ma siły by zwykły helpdeskowiec miał dostęp do shella czy administrator shared / linux miał "wjazd" np. do core sieci), to nie jest "dobry" pomysł to jest po prostu próba szukania taniej siły roboczej.

Jak sobie pomyślę ile pracy trzeba i pieniędzy wkładać w firmę, nie są to tysiące ani dziesiątki tysięcy zł a można śmiało mówić o setkach (przynajmniej w większości firm które znam w tym w mojej) w skali tam np. 2 - 3 lat od powstania + tysiące roboczogodzin, a tu bach ktoś łapnie dotację z EU / UP jak zwał tak zwał, czytaj soft czy tam sprzęt za frajer i jeszcze szuka frajera co będzie za darmo pracować.

 

Przepraszam, za mocny ton wypowiedzi, ale tak się nie buduje gospodarki.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
To w razie czego mozesz cos zrobic

"Coś" zrobić, chyba tylko wypić flaszkę, jak zobaczy pusty serwer, a atak z Bangladeszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wasze uwagi są celne. Jednak to jego firma i jego klienci. Jeżeli dziecko X rozwali mu maszynę to on ponosi za to odpowiedzialność bo właściciel firmy ponosi odpowiedzialność za swoich pracowników i wiążą go umowy z klientami :P

 

 

Jak człowiek nie spróbuje to się nie nauczy. Czasem sama teoria nie wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Tak od razu dam dostęp do roota wszystkim zainteresowanym, jest stosowna umowa dla "dzieciaków" gdzie poświadczają to rodzice wraz z kserokopią dowodu osobistego.

 

a tu bach ktoś łapnie dotację z EU / UP jak zwał tak zwał, czytaj soft czy tam sprzęt za frajer i jeszcze szuka frajera co będzie za darmo pracować
Temat był już praktycznie wyczerpany na WHT i nie zamierzam się powtarzać 10 razy jak ktoś nie rozumie... Przez niektórych przemawia zazdrość, że po prostu mi się udało uzyskać dofinansowanie.

 

Wolontariat nie jest przymusowy.

A jeżeli chcecie to bardzo proszę mogę zejść wam z drogi (jedna Firma konkurencyjna mniej) i poproszę o bana i się pożegnamy. :P

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Przez niektórych przemawia zazdrość, że po prostu mi się udało uzyskać dofinansowanie.

Tu nie o zazdrość, chodzi. Przeanalizuj dokładnie to co powiedział Paweł, i zrozumiesz.

 

A jeżeli chcecie to bardzo proszę mogę zejść wam z drrogi (jedna Firma konkurencyjna mniej) i poproszę o bana i się pożegnamy.

Oj, obraził się : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolontariat nie jest przymusowy.

A jeżeli chcecie to bardzo proszę mogę zejść wam z drrogi (jedna Firma konkurencyjna mniej) i poproszę o bana i się pożegnamy. unsure.gif

Andrzej to były tylko opinie, fakt niektóre poniżej "pasa", ale my tu w Anglii mówimy na to: "Fu.. them" i żyje się dalej.

 

Poproś moderatora lub Tomka o przeniesienie postów do kosza, od momentu Twojego chyba drugiego postu.

 

Nie ma się czym przejmować, Twój pomysł i wara od tego innym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nadal będę się upierał nad tym, iż nie jest to żaden wolontariat, a darmowy okres próbny/staż. Może to tylko semantyka, ale mimo wszystko lepiej nie wprowadzać ludzi w błąd.

@Irek: co do powiedzonka "F*** them", to tak w zasadzie można potraktować wszystko i wszystkich, ale wtedy nie będzie w ogóle sensu dyskutować... Ja też mam w mało politycznym miejscu oszczerstwa i pomówienia, ale z rzeczową krytyką staram się polemizować i przyjąć do wiadomości fakty.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Adam ja się nie obrażam bez powodu, nawet jak byłeś u mnie i się sprzeczaliśmy o różne rzeczy i o te MACIERZE Raid. :P To było śmieszne że się upierałem a pomimo tego miałeś rację... Temat do rozpowszechnienia przy WHT Meeting. :P

 

Panie Irku, ja rozumiem opinie opiniami ale pomiędzy trafnymi opiniami i spostrzeżeniami a chamstwem jest bardzo cieniutka granica.

 

Jestem szczerym człowiekiem i nie każdemu to odpowiada bo lepiej kłamać niż przyznać się do swoich błędów, albo lepiej zmienić nick a nawet postanowienia i wypisywać "grypsy" rodem z Luntko-blogów (oczywiście przykład największego przypała w sieci :), moim skromnym zdaniem). Nie zamierzam traktować swoich podopiecznych (wolontariuszy) tak jak Pan Paweł Najdek napisał "frajer co będzie za darmo pracować" tylko osób które chcę się czegoś nauczyć dla siebie a nie dla opinii Polskich kolosów na tle opinii małych Firemek.

 

Jak sobie pomyślę ile pracy trzeba i pieniędzy wkładać w firmę, nie są to tysiące ani dziesiątki tysięcy zł a można śmiało mówić o setkach (przynajmniej w większości firm które znam w tym w mojej)
No widać że w tej wypowiedzi są jakieś kompleksy niższości, skoro zarabia Pan setki to po co w ogóle poleca Pan swoje usługi na WHT. Np taki polski home.pl tego nie robi. To z kolei temat na jakiś jesienny wieczór przy ognisku WHT. Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widać że w tej wypowiedzi są jakieś kompleksy niższości, skoro zarabia Pan setki to po co w ogóle poleca Pan swoje usługi na WHT. Np taki polski home.pl tego nie robi. To z kolei temat na jakiś jesienny wieczór przy ognisku WHT.

Co ? Czytamy ze zrozumieniem, koszta, przychód, dochód -> podstawy ekonomii. W naszej firmie taka dotacja z której można utrzymać średniej klasy dedyka przez rok idzie na 2-3 urządzenia sieciowe itp. - takie są realia i nie jest to "wywyższanie" się Najdka, tylko każdy kto ma więcej niż kilka maszyn własnych + osprzęt sieciowy dobrej klasy o tym wie. Swoją drogą kilkaset tysięcy w przytoczonym przeze mnie 3 letnim okresie czasu to nie tak wiele weź np. pod uwagę potrzebę zakupu 25 dysków 500 GB średniej klasy SATA2 :P Nota bene dysków twardych w serwerach jest x razy więcej niż jedno pudełko, bo niektórzy klienci czy projekty własne mają 2, 4, 6, 8 dysków twardych itd. itp ... (oczywiście zostają alternatywne sposoby finansowania firmy) Nie licząc kosztów pracy czy kosztów opodatkowania, ubezpieczenia. Dostajesz, oddajesz, coś zostaje, zarabiasz, dziwię się że mój pierwszy był aż tak bardzo enigmatyczny ? A no i na WHT jest wiele większych firm niż moja i jakoś one się także reklamują ;-)

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Irek: co do powiedzonka "F*** them", to tak w zasadzie można potraktować wszystko i wszystkich, ale wtedy nie będzie w ogóle sensu dyskutować... Ja też mam w mało politycznym miejscu oszczerstwa i pomówienia, ale z rzeczową krytyką staram się polemizować i przyjąć do wiadomości fakty.

Łukasz@ Zgadza się, rozmawiać, dyskutować, ale na wysokim poziomie, niektóre teksty w tym temacie są naprawdę na niskim poziomie (napisałbym nawet żenujące) i napewno przyznasz mi rację tutaj. To moje przytoczenie F, było oczywiście przenośnią, nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Jednak przyznasz, że byłoby znacznie milej na forum i w tematach, jakby niektórzy stosowali bardziej merytoryczny sposób swoich wypowiedzi. Ja wiem że ciężko złozyć odpowiednie słowa, aby wyrazić swoją opinię i nie urazić kogoś, ale jednak da się to zrobić.

 

Na tym forum jest wiele osób, które nie zgadza się z różnymi opiniami, tematami itp. potrafią jednak tak wyrazić swój pogląd w taki sposób, że aż warto ich poczytać, a co najwazniejsze wziąć sobie do serca ich rady. Mój apel jest tylko jeden w tym temacie, Panowie postarajmy się podnieść trochę wartość merytoryczną tego forum i szanujmy siebie wzajemnie. To nie jest pole bitwy, tylko współne pole które obrabiamy na różne sposoby. Każdy z nas jest tu potrzebny, firmy, użytkownicy, moderator, administrator, kometantor itp., każda opinia nawet najgorsza, może być wartościowa, o ile się ją w odpowiedni sposób przedstawi. I do tego powinniśmy dążyć. Niedawno zacząłem czytać inne forum, troche o innym temacie, jednak osoba z tego forum działa aktywne na WHT. To co mnie ujęło na tamtym forum, a to czego tu brakuje to porządek, szacunek i jakaś całość. Moderatorzy dostają awanse za to co robią, a nie za to czego nie robią, są mili i przede wszystkim pomagają (oczywiście nie jest to żadna aluzja do wszystkich moderatorów WHT).

 

Ja dalej twierdzę, że pomysł nie jest najlepszy, ale jednak trzeba uszanować to co Andrzej (Grand Host) ma zamiar zrobić. Nie można oskarżać kogoś o łapanie darmowej siły roboczej, bo te osoby w wolontariacie nie będa miały praktycznie zielonego pojęcia o takiej pracy, więc nie będzie to dla niego zbyt łatwe zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się rzeczowo i konkretnie pisać w tematach, w których uważam, że mogę coś interesującego dodać. W tym temacie również wyraziłem swoją opinię, starając się trzymać faktów, nie obrażać nikogo. Czasem mam ochotę napisać w kilku żołnierskich słowach, co myślę o niektórych rzeczach, ale kontrolowanie się jest tym, co różni nas ludzi od dzikich zwierząt, więc się kontroluję. To, że poziom niektórych wypowiedzi na tym forum bywa żenujący - cóż, cena popularności, wchodzą tu czasem ludzie, którzy kontrolować się nie potrafią, bądź zwyczajnie nie chcą.

 

Dobra, koniec z mojej strony tego offtopicu.

 

Jeszcze jedno - chętnie zobaczyłbym choćby próbę polemiki autora wątku z tym, co napisałem w pierwszym swoim poście. Póki co odpisywał na wszystkie inne posty, moje konkretne uwagi zbywając milczeniem.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×