Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

Administracja linuxem

Polecane posty

Witam.

Chciałbym się podszkolić w administracji linuxem, chodzi mi o dystrybucję debian 5 ')

Co możecie polecić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, że mam wolny internet w domu co będzie powodowało bardzo powolne ściąganie pakietów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zassaj u kolegi płytke DVD debiana, tam będą wszystkie potrzebne pakiety.

No i postaw sobie to np na VirtualBoxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Jak masz możliwość to złóż jakiegoś szrota PC w miarę stabilnego i na nim postaw serwer. Ucz się administracji zdalnie tak żeby serwer był na innym kompie. Nie wiem jak bardzo zaawansowany jesteś w tek kwestii ale dla początkujących to moim zdaniem lepsze rozwiązanie. Lub VPS przez ssh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to złóż jakiegoś szrota PC w miarę stabilnego i na nim postaw serwer. Ucz się administracji zdalnie tak żeby serwer był na innym kompie. Nie wiem jak bardzo zaawansowany jesteś w tek kwestii ale dla początkujących to moim zdaniem lepsze rozwiązanie. Lub VPS przez ssh.

Nie pogniewaj się, ale przy wszechobecnej wirtualizacji taki pomysł jest poroniony. Hałas, zużycie prądu... Naprawdę lepiej postawić coś wirtualnego np. na darmowym VirtualBox ( http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads ), który do takich zastosowań nadaje się znakomicie. I też można tym zarządzać jak osobną maszyna przez ssh w Windzie (choć nie widzę większego sensu, konsola w wirtualnym środowisku spełni te same zadania).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witam.

Chciałbym się podszkolić w administracji linuxem, chodzi mi o dystrybucję debian 5 ')

Co możecie polecić. ?

 

Z jakiej miejscowości jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Nie pogniewaj się, ale przy wszechobecnej wirtualizacji taki pomysł jest poroniony. Hałas, zużycie prądu... Naprawdę lepiej postawić coś wirtualnego np. na darmowym VirtualBox ( http://www.virtualbo.../wiki/Downloads ), który do takich zastosowań nadaje się znakomicie. I też można tym zarządzać jak osobną maszyna przez ssh w Windzie (choć nie widzę większego sensu, konsola w wirtualnym środowisku spełni te same zadania).

 

Nie gniewam się, nie neguję też bo faktycznie hałas może być, zużycie prądu przy słabszym kompie to już takie wielkie nie jest (w końcu do celów edukacyjnych). Oczywiście można też kupić za grosze jakiegoś np. IBM x330 i na nim się uczyć, wtedy prądu nie będzie żarło wiele bo zasilacze mają słabsze ale huk jest. Nie wiem tylko czy autorowi chodzi o naukę administracji zdalnie tylko, czy planuje pracować przy serwerach. Podsumowując chodzi mi o to że ma wtedy kontakt z sprzętem i uczy się również z nim pracować, konserwować. Jeżeli nie to oczywiście jakiś VirtualBox itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×