Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
daniooo41

Płatność sms-musi być firma?

Polecane posty

Witam mam pytanie, chciałbym wykupić jakiś tani reseller(myślałem na glowanet) i chciałbym sprzedać parę kont, opłata by była poprzez dotpay(sms) i mam pytanie , czy trzeba rejestrować swoją działalność na taki mały hosting sms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz ewentualnie zrobić to na firme ojca/matki/brata/siostry/kolegi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
ojca/matki/brata/siostry/kolegi itp.

Na rodzinę tak, na kolegę nie. Musiałby mieć zatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależnie od wieku i tego czy się uczy najlepszym rozwiązaniem jest umowa-zlecenie (w przypadku firmy znajomego/kolegi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

W DotPay.pl można oferować usługi sms przez osobę prywatną.

W danym roku rozliczeniowym, otrzymujesz potem PITa które musisz rozliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DotPay.pl można oferować usługi sms przez osobę prywatną.

W danym roku rozliczeniowym, otrzymujesz potem PITa które musisz rozliczyć.

 

A co to ma do rzeczy, skoro on w sposob ciagly bedzie swiadczyl uslugi na rzecz innych osob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

N3T5kY a nie jest przypadkiem tak, że w rodzinie też trzeba zatrudnić? Matka, czy żona, normalnie zatrudnienie i tak musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Żona/dzieci (to samo gospodarstwo domowe) - osoby współpracujące i umowy nie trzeba (tak czy siak składki zus trzeba płacić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No o to się rozbija - haracz dla rządowych psów nierobów... czyli jednak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba że się jeszcze uczy i umowa-zlecenie to w tedy chyba nie musi pracodawca nic płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to jest powalone, nikt nic nie wie. Widać to idealnie po tym temacie, każdy mówi coś innego na jeden temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Zasada jest jedna. Żeby sprzedawać konta hostingowe tak jak kolega napisał powyżej są dwa wyjścia:

 

- własna działalność gospodarcza

- podatek dochodowy od osób fizycznych (umowa o dzieło)

 

Pierwszy przypadek był wiele razy omawiany na WHT, poniżej przykłady:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/26654-firma-hostingowa-tak-naprawde/

http://www.webhostingtalk.pl/topic/1029-faq-jak-zalozyc-firme-hostingowa/

http://www.webhostingtalk.pl/forum/13-wlasna-firma-hostingowa/page__prune_day__100__sort_by__Z-A__sort_key__last_post__topicfilter__all__st__30

i jeszcze sto innych tematów porozrzucanych po Forum.

 

W drugim przypadku, normalnie rejestruje się Pan w systemie np: dotpay.pl, cashbill.pl, kody.wapacz.pl i korzystaz ich usług, po każdym miesiącu w zależności od obrotu dostaje Pan stosowną umowę do podpisania i już sprawa wyjaśniona. Firmy takie zobowiązane są do wystawienia Panu takiej umowy oraz PIT-11 do rozliczenia w Urzędzie Skarbowym.

 

Są jeszcze 2 dodatkowe możliwości:

- WHT (dogadanie się z firmami)

- odwaga osobista i wizyta w urzędach

 

W pierwszym przypadku dobrym pomysłem jest wykupienie lub darmowe udostępnienie dla Pana konta reseller, w którejś z Firm na WHT. Główne założenie jest takie, że dostaje Pan to konto i sprzedaje usługi hostingowe dla Firmy otrzymując z tego tytułu prowizję oczywiście tak jak w przypadku Firm z premiowanymi sms'ami będzie Pan miał sporządzoną odpowiednią umowę oraz do rozliczenia PIT-11.

 

W drugim przypadku to wycieczka w Pana miescie do Urzędu Skarbowego i dopytanie się wszystkiego co będzie tylko możliwe. Polecam uzbroić się w cierpliwość bo Pani urzędnik na pewno nie zrozumie słów: "Proszę Pani, chcę sprzedawać konta hostingowe przy użyciu premium sms i jak mam się z tego rozliczać" także dobrze jest skonsultować się najpierw w tej sprawie z prawnikami. Jeżeli chce Pan zaoszczędzić na kosztach polecam darmowe http://forumprawne.org/

 

Mam nadzieję, że rozjasniłem Panu troszkę sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×