Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Messyah

[DNS] Podstawowa konfiguracja

Polecane posty

Witam!

 

 

 

Ponieważ jestem nowy w temacie kupna i użytkowania domeny, chciałbym was prosić o pomoc,

bo kompletnie nie wiem o co w tym chodzi..

 

Sprawa wygląda następująco:

 

Kupiłem sobie domenę w firmie "MasterNet", jakieś 2 dni temu. Aktualnie posiadam VPS-a z firmy "ViHost", która notabene bardzo sobie na razie chwalę. Ale do rzeczy. Nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko łatwo skonfigurować, aby strona "moja_domena.pl" przekierowywała mnie na ip mojego VPS-a. Co prawda znalezłem taką opcję w panelu firmy, w której wykupiłem domenę, ale to przekierowywanie rzuca mnie dosłownie na "adres ip", zamiast na nazwę domeny w pasku + strona z serwera.. Teraz testuje konto na hekko.pl i tam tego też niestety nie umiem ustawić.. :C

 

Podam to co potrafię i uważam za ważne:

 

- panel z firmy gdzie wykupiłem domenę (screen) DNS: ns1.masternet.pl, ns2.masternet.pl

 

- panel hostingu w hekko.pl DA (screen) DNS: ns1.hekko.net.pl, ns2.hekko.net.pl

 

Prosiłbym o pomoc, co i gdzie wklepać, chciałbym to w miarę ogarnąć, zamiast pisać do BOK, żeby mi to sami zrobili... W sumie jestem na profilu technik informatyk i przydało by się posiąść jakąś wiedzę..

 

Poza tym, podobnież na to żeby działało czeka długo poczekać, więc zmieniając jedną rzecz co 24h, może mi szybciej domena zniknąć niż to wykombinuje... ;x

 

 

 

 

 

Z góry ślicznie dziękuje za pomoc!

Edytowano przez Messyah (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wystarczy przejrzeć forum... SETKI razy było!

 

Wpis A do DNSów wskazując IP VPS-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×