Skocz do zawartości
djpuzia

[wirtualny/VPS] Pomoc w wyborze

Polecane posty

Witam,

 

Jakieś kilka miesięcy temu, prosiłem o poradę w wyborze serwera dedykowanego. Wtedy niestety temat umarł, ze względu na brak środków pieniężnych w firmie :) Teraz wracam do tematu, ale bardziej poszukuje rozwiązania wirtualnego lub VPS. Dedykowany na teraz jest nam nie potrzebny.

Czytając różne opinie na forum, sam już nie wiem co wybrać :) Zastanawiam się nad 3 firmami: iq.pl, dhosting.pl i kei.pl, choć może jest jeszcze coś innego godnego wyboru :)

 

Zależy nam na:

  • przede wszystkim na bezawaryjnej pracy serwera - to jest najważniejszy czynnik, który zadecydował o szukaniu czegoś nowego w miejsce nazwy.pl,
  • serwery umieszczone w Polsce, a serwerownia zabezpieczona na wypadek awarii jednego z łączy, czy awarii prądu,
  • powierzchnia dyskowa minimum 25GB,
  • transfer miesięczny na tą porę nie przekracza u nas łącznie 50GB, więc z tym myślę nie będzie problemu,
  • własny adres IP serwera,
  • możliwość obsługi więcej niż jednej domeny przez serwer,
  • nielimitowana liczba kont pocztowych,
  • możliwość umieszczenia własnego certyfikatu SSL do strony WWW,
  • możliwość umieszczenia baz MySQL,
  • ładny i przejrzysty Panel administracyjny - minimum to co mamy teraz w nazwa.pl,
  • ładny i przejrzysty Panel użytkownika - minimum to co mamy teraz w nazwa.pl,
  • możliwość zakładania indywidualnie przez użytkownika przez Panel użytkownika (nie przez administratora) wiadomości zwrotnej z uwzględnieniem czasu działania tej wiadomości zwrotnej - tak samo jak mamy to teraz w nazwa.pl,
  • backup całego serwera co 24 godziny (mile widziane przechowywanie 2 dni wstecz),
  • gwarancja dostępności minimum 99,9% w ciągu miesiąca z opcją rekompensaty po przekroczeniu tego progu,
  • maksymalny czas reakcji na zgłoszenie awarii 1 godzina, w trybie 24/7/365

Myślę, że wszystko ująłem co byśmy wymagali od serwera :)

Mogę jeszcze tylko napisać, że jakiekolwiek przestaje w działaniu (głównie poczty) nawet 2-3 minutowe w godzinach między 6 rano a 20-22 wieczorem, są u mnie w firmie katastrofą ;) Mam momentalnie wiele telefonów, że poczta nie działa ;) Niestety w nazwie.pl zdarza się to dość często! Gro użytkowników przy problemie z pocztą jak pojawi mu się komunikat w outlooku z nazwą użytkownika i hasłem - klika co popadnie i później konieczna jest już interwencja informatyka :( dlatego tak mi zależy na stabilności serwera.

Za pomoc w wyborze, z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeoczyłem, ale napisałeś tak dużo że głowa boli ;)

 

Jaki budżet?

Co ma być na tym serwerze?

Jakie obciążenie będzie generowane na serwer ( w przybliżeniu oczywiście)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeoczyłem, ale napisałeś tak dużo że głowa boli ;)

 

Lepiej nieraz za dużo, niż za mało :(

 

Jaki budżet?

Co ma być na tym serwerze?

Jakie obciążenie będzie generowane na serwer ( w przybliżeniu oczywiście)?

 

Budżet to na tą porę 1000 zł netto na rok.

Na serwerze ma być jedna strona WWW (firmowa), około 100 skrzynek mailowych użytkowników, jakieś 2 bazy MySQL (bardzo mało wykorzystywane) i może z 4-5 kont FTP.

Co do obciążenia, to chodzi o łączny transfer miesięczny? Jesli tak, to podałem go już w pierwszym poście, ale powtórzę jeszcze raz ;) przewiduję transfer miesięczny nie przekraczający 50GB, a jeśli przekroczy, to niewiele i też nie w każdy miesiąc. W tej chwili w statystykach na nazwa.pl, ogólny miesięczny transfer mamy średnio 33GB, ale są miesiące że przekracza 40GB w ogólnym transferze serwera. Wszystko zależy od miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przewidywalne obciążenie CPU.

 

Tego nie jestem Ci wstanie podać, bo np. na nazwa.pl nie podają takich danych, ale w załączniku podałem screeny z zakładki "obciążenie serwera" z nazwy, na których widać, że obciążenia nawet nie widać u nas ;) U mnie w firmie głównie serwer obciążany jest pocztą.

post-10971-0-75599600-1300372859.jpg

post-10971-0-78428600-1300372864.jpg

post-10971-0-22300800-1300372873.jpg

post-10971-0-44863800-1300372883.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 podanych przez Ciebie firm wybrałbym KEI, mają bardzo dobrą opinię chociaż nie są tani.

 

Jednak wszystkie te 3 firmy mają dobrą renomę i powinieneś być tam zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie masz mozliwość przetestowania usług przez parę dni. Więc to może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Sprawdzisz działanie i zdecydujesz.

 

Dla przykładu ja mam z paroma klientami umowy na usługi, jednak nie dotyczą one tylko hostingu (mają indywidualny plan), ale także paru innych rzeczy (w umowie jest m.in. to co wymieniłeś: czasy reakcji, rekompensaty itp). W takim wypadku niekoniecznie te zapisy muszą być w regulaminie, to akurat reguluje umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 podanych przez Ciebie firm wybrałbym KEI, mają bardzo dobrą opinię chociaż nie są tani.

 

Jednak wszystkie te 3 firmy mają dobrą renomę i powinieneś być tam zadowolony.

Ja bym polecił dhosting, bo mają świetny support i dział handlowy z prawdziwego zdarzenia, uptime bliski 100%. Napisz do działu handlowego, pomogą Ci ze wszystkim i w trakcie okresu testowego, na twoją prośbę sprawdzą obciążenie.

Co do KEI, to też świadczą świetne usługi, ale u nich przeszkadza mi ograniczenie do jednego konta FTP.

Z tych droższych opcji polecam też hostersów, ale to są już znacznie wyższe kwoty.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

Tak jak piszecie, najlepiej będzie jak sobie protestuje przez okres darmowego testowania i zobaczę sobie co kto tak na prawdę oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×