Skocz do zawartości
Pytalski

regulaminy firmy

Polecane posty

Czesc,

Mam pytanie odnosnie regulaminow swiadczenia uslug hostingowych.

1. Jest gotowy wzor, z ktorego mozna skorzystac?

2. Czy na pisanie regulaminu warto porywac sie samemu czy lepiej zlecic to kancelarii prawnej (jaki moze byc koszt?)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do pierwszego lepszego prawnika, przygotuje Ci coś takiego.

Są w necie jakieś regulaminy, nie wiem jednak czy czasem nie naruszyłbys prawa ściągając taki regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KtosiK:

2. Czy na pisanie regulaminu warto porywac sie samemu czy lepiej zlecic to kancelarii prawnej (jaki moze byc koszt?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Mówimy tutaj o szerokiej legislacji czy czymś mniej konkretnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę, aby regulamin był możliwie dokładny, ubezpieczający firmę od konsekwencji przechowywania przez klientów treści niezgodnych z prawem, naruszających prawa autorskie . Powinny znaleźć się w nim również punkty o możliwościach, w których umowa może zostać wypowiedziana... ogólnie taki regulamin, który przewiduje różne sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry prawnik zrobi Ci dobry regulamin. Oczywiście za odpowiednią kwotę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Jak ma zapłacić do 1000zł za taki regulamin to może pójść na szkolenie za połowę tego i sam sobie napisze. Jakby wcześniej się decydował to dzisiaj może i by nawet siedział na szkoleniu za 470zł BRUTTO w Warszawie na temat Legislacji i głównym tematem było: Jak napisać dobry regulamin.

 

Tutaj troszkę materiałów na dobry początek:

http://kupiecki.pl/news/4-jak-napisac-regulamin-sklepu-internetowego

http://www.isecure.pl/pl/oferta/regulaminy-i-polityki-prywatnosci - tutaj od razu z ofertą ale nie polecam

http://blog.e-prawnik.pl/regulamin-portalu-internetowego.html#more-1973

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/53938-niewlasciwa-klauzula-w-regulaminie-sklepu-internetowego-pozew-jak-uniknac-procesu.html - problematyka jeśli chodzi o pominięcie czegoś i późniejsze sądy, bardzo ciekawy artykuł polecam przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tak, pewnie. Głupi ci prawnicy, że na kurs nie poszli, tyle lat zmarnowali. A autor niech też pójdzie na kurs i zrobi sobie strone (po co ma płacić), potem niech zrobi tez kurs księgowości (przecież nie będzie księgowej płacił)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Tak, pewnie. Głupi ci prawnicy, że na kurs nie poszli, tyle lat zmarnowali. A autor niech też pójdzie na kurs i zrobi sobie strone (po co ma płacić), potem niech zrobi tez kurs księgowości (przecież nie będzie księgowej płacił)...

 

Brawo zabłysnąłeś. Czyli w Twoim mniemaniu Firmy, które mają własny regulamin są guzik warte.

 

http://www.netbomb.pl/regulamin to teraz przejdź się na szkolenie albo zleć napisanie za 1k bo nic specjalnego w nim nie ma. Czemu Ty taki dziwny jesteś. Proste że każdy woli napisać sobie regulamin we własnym zakresie, większość to praktycznie te same regulaminy niż wydawać kasę. Skoro taki kozak jesteś to daj autorowi tematu 1000zł i niech mu prawnicy napiszą na pewno będzie lepszy niż wszystkich Firm hostingowych w Polsce.

 

No dobra zwracaj dalej na siebie uwagę. ;)

To tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Czyli w Twoim mniemaniu Firmy, które mają własny regulamin są guzik warte.

Nie. Musisz się bardziej sprężyć z rozumieniem czytanego tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GrandBB@ pomimo tego, że nie podoba mi się forma wypowiedzi NRM (jako moderator powinien zachować więcej kultury moim zdaniem), to jednak w pełni muszę się z nim zgodzić i rozumiem o co mu chodzi.

 

Popatrz jak to wygląda naprawdę:

W Polsce jakoś jest głupie przyzwyczajenie na zasadzie zrób to sam, czyli Adam Słodowy w pierwszej osobie. Wszystko sobie sami robimy, lepiej wiemy, jesteśmy mądrzejsi od innych. Wtedy kolega, koleżanka, sąsiad naprawi nam komputer, a Ty mu zrobisz cieknący kran w rewanżu. Potem taki domorosły administrator, hydraulik czy księgowy, wie znacznie więcej od osoby która zajmuje sie tym zawodowo. No i mamy także podobne przykłady tutaj na forum, gdzie są osoby, które bez podglądu serwera, logów itp. potrafią powiedzieć, że dany serwer jest źle skonfigurowany a admin nic o swej pracy nie wie.

 

No cóż Polska mentalność, niestety nie tak to działa na zachodzie. Jesteś od komputerów to zajmujesz się komputerami, jesteś księgowym, wtedy nie naprawiasz komputerów a liczysz rachunki. Oczywiście są dziedziny życia który możemy samodzielnie wykonać, ale niestety pewne specjalistyczne zawody potrzebują praktyki, sama teoria nic tutaj nie da. Możesz sobie pomalować pokój i będzie ładnie wyglądać, ale nigdy nie będzie taki dobry jak malarz wykonujący zawód przez 20 lat.

 

Po to zatrudniam księgową aby mi to dobrze rozliczyła firmę i administratora aby mi pilnował serwer. Jak potrzebuje grafika to go wynajmuje, a robie to co sam umiem najlepiej, ewentualnie podnoszę swoją wiedzę która mi da coś w przyszłości, ale pod okiem kogoś kto się zna naprawdę na rzeczy.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Irek, masz rację. Troszkę się zamotałem aczkolwiek jeżeli czegoś się uczymy to się nie uwsteczniamy. Z zawodu jestem Mechatronikiem, programowanie sterowników PLC ogólnie wysterowanie urządzeń mechanicznych elektroniką specjalizajca: automatyka przemysłowa. Dokładnie można by było to określić ujmując elektronikę, hydraulikę, pneumatykę, autmoatykę, programowanie i fizykę w jedno jednak wiem że ucząc się wszystkiego nie ogarnę niczego. Podobna jest sytuacja i tutaj. Postawa moderatora? No cóż nie wnikam, każdy odpowiada sam za swoją klawiaturę i słowo pisane. Dalej się nie roztrząsam.

 

Mogę być dumny jedynie z tego, że znam elektronikę od środka i pomimo tego, że nie jestem SUPER ADMINEM i mam własną firmę hostingową to wiem co nie co na ten temat, tak samo księgowi, prawnicy, graficy, programiści, górnicy i wszelka inna mać. Nrm po prostu nie potrafił przedstawić tego w prosty zrozumiały sposób tylko musiał oczywiście grzeszyć palcami, dzięki Irek za zrozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kancelarii strona regulaminu A4 - 250zł (hosting, domeny musisz liczyć koło 5-6 stron)

Jak sam napiszesz sprawdzenie + ewentualne uwagi, poprawki 200-300zł za całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×