Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lobuziaczek

DirectAdmin - kilka pytań

Polecane posty

Cześć.

 

Zastanawiam się nad zainstalowaniem DirectAdmina. Ale ich demo jest dość okrojone, a wersji do samodzielnego testowania nie ma. W związku z tym mam kilka pytań do osób, które korzystają z tego programu:

 

1) Poczta

Czy jest możliwość tworzenia blacklist i whitelist? W demo można blokować pocztę z określonego adresu. Ale nie jestem pewien czy blokować można tylko z jednego adresu czy z kilku?

 

Jak jest z jakimś antyspamem? Czy DA posiada zintegrowane rozwiązanie? A jeśli nie to czy trudno jest zintegorwać spamassassina lub inny program z DA?

 

2) Subdomeny.

Tutaj odniosę się do VHCS. Ma on takie ograniczenie, że loginem użytkownika jest pierwsza domena z której korzysta. Problem pojawia się w momencie, kiedy chce on zrezygnować z tej domeny, ale pozostaje przy innych, które ma założone. Drugi problem jest taki, że poddomeny można dodwać tylko w domenie głównej (sic!).

Czy DA ma tego typu ograniczenia?

 

3) Quota

Jak jest z ograniczeniami dotępnej przestrzeni na dysku, transferu, etc.? Czy są, a jeśli tak to jakie? Czy są dostępne statystyki?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Mozna tworzyc blacklist i whitelist. Można blokować pocztę z jednego adresu, kilku lub całych domen. Za wszystko odpowiada spamassassin

 

ad.2. Nie wiem jak działa VHCS ale w DA mozna spokojnie dodawać i usuwać nowe domeny. Każda ma zapisane dane w innym katalogu.

Subdomeny można zakładać dla każdej domeny.

 

ad3 Jedynej rzeczy ktorej nie ograniczysz to wielkosc bazy.

Normalny uzytkownik moze okreslic wielkosc skrzynki pocztowej i w przypadku podpiecia nowej domeny wielkosc/maksymalny transfer tej domenu.

Statystyki:Webalizer jest tez bezplatny plugin awstats

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×