Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartosz Stępień

Blokowanie adresu przez dostawcę internetu?

Polecane posty

Witam was. Ostatnio borykam się z pewnym problemem. Jestem administratorem darmowego hostingu www. Serwery w USA (resseler), domena zarejestrowana w OVH. Wszystko działa pięknie oprócz jednej rzeczy. Niektórym po jakimś czasie nie wyświetla się strona hostingu jak i strony na nim. Po prostu nie znajduje serwera. Ale jak sprawdzałem przez proxy to strona normalnie się ładuje. Pisałem do supportu resselera najpierw mówili, że źle skonfigurowałem rekordy w domenie, później mówili, że u nich wszystko ok i, że to wina dostawcy internetowego. Support tam gdzie mam domenę mówi tak samo. Rekordy są na pewno dobrze już zrobione, wogóle cała domena jest dobrze. I co teraz mogę zrobić? Problem występuje napewno w Polsce, nie wiem jak inne kraje, ale raczej dostawcy internetu nie blokują IP. Co powinienem zrobić by pozbyć się tego problemu? 'Za każdą pomoc z góry dziękuję.

 

P.S: Przepraszam, jeżeli temat napisałem w złym dziale. Jeżeli tak jest to proszę o przeniesienie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz siec LAN? Jeśli tak to może być problem, ponieważ ktoś posiadający źle skonfigurowany router psuje jej działanie. Miałem to samo - nie moglem wejść na hsms.pl Serwisant mojego providera skonfigurował mój necik (m.in. zew. IP) i wszystko ładnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisy wyglądają ok prócz jednego

 

SOA RETRY Your SOA RETRY value is: 10800. That is NOT OK

popraw to (domniemam iż chodzi o darmowyhosting.eu?)

 

Nic na serwerze nie wycina adresów? Masz w ogóle jakieś reguły iptables?

Czy nie działa strona i jednocześnie np ftp? Robiłeś mtr`a/traceroute?

 

Dodatkowo, czy jesteś pewien że DNSy w 42.pl. mają 100% uptime? Z objawów wynika jakby jeden DNS padł, teraz oczywiście jest ok... zrób może dla testu DNSy we własnej domenie i czekaj...

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załączam screeny(robione w tym samym czasie oczywiście):

 

123cop.th.jpg

 

1234sx.th.jpg

 

Dodam, że nigdy tego problemu nie miałem. Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałem. I jak mówiłem mam resseler. Nie mam dostępu do maszyny, więc iptables raczej nie sprawdzę. Domeny w ovh mam zrobione GLUE Registry i rekordy:

 

12344yk.jpg

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Okazało się, że jak zrobiłem GLUE Registry to domena w "Serwery DNS" musi przekierowywać na domyślne serwert OVH. Za pomoc dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta , ale nie widzę nigdzie opcji Edytuj. Wyskakuje mi teraz błąd:

Strefa SOA dla domeny 0host.pl nie jest dostępna na serwerze dns: 208.43.200.219

I nie wiem co dalej

Edit: ten post mogę zedytować.

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

to domena w "Serwery DNS" musi przekierowywać na domyślne serwert OVH.

Nie musi.

A na serwerze 208.43.200.219 jest w ogóle DNS?

ale nie widzę nigdzie opcji Edytuj.

Czas edycji jest ograniczony.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak musi być... Screen powinien wszystko wyjaśnić:

 

beztytuu4325325.jpg

 

Napisałem do supportu, żeby to sprawdzili, ale nie wiem co to da, jeszcze niedawno nie miałem problemu z dodaniem adresu serwera do domeny, jedynie nie wyświetlało strony..

 

Edit: Właśnie przed chwilą dostałem maila, że ma być nowy adres ip dla serwera DNS>Dzięki za pomoc.

Jeżeli będą dalej te same problemy to później tu napiszę.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez bartez119 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już prawie wszystko działa, znaczy okazało się, że resseler zmienił IP nie informując od razu. Teraz jednak jest kolejny problem.

 

Looks like the A records (the GLUE) got from the parent zone check are different than the ones got from your nameservers. You have to make sure your parent server has the same NS records for your zone as you do.I detected some problems as follows:

For ns2.main-hosting.com the parent reported: ['64.120.228.123'] and your nameservers reported: ['64.191.115.234', '208.43.200.219']

For ns3.main-hosting.com the parent reported: ['64.120.228.123'] and your nameservers reported: ['173.192.183.247', '75.126.210.207']

For ns4.main-hosting.com the parent reported: ['64.120.228.123'] and your nameservers reported: ['83.170.93.81']

Teraz nie mam pojęcia już co może być źle. Poprawiłem GLUE Registry, rekordy NS i A i teraz wyskakuje mi powyższy komunikat. Serwery DNS ustawiłem na nsx.main-hosting.com(też 4 serwery DNS) I teraz tylko ten komunikat działa mi na nerwy. Oczywiście teraz różnie pokazuje się strona, raz nie znajduje serwera a raz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×