Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
djpizmak

Oprogramowanie komercyjne i edukacyjne na jednym kompie.

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Mam taki dylemat ostatnio i zastanawiam się jak go rozwiązać. Gdyby ktoś mógł mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

 

Aktualnie mam laptopa z systemem Windows 7 oraz oprogramowaniem Adobe CS5 i kilkoma innymi mniejszymi aplikacjami - wszystko w wersjach komercyjnych, zakupione wszystkie licencje - wszystko elegancko zgodnie z prawem Wykorzystuje je do pracy zarobkowej, zakończonej "umową o dzieło" lub "umową zleceniem". Wszystko legalnie.

 

Dodatkowo jestem studentem i mam możliwość skorzystania z programu MSDN AA. Chciałbym korzystać z Visual Studio 2010 - pobranego z mojego profilu MSDN AA - aby wykonywać projekty na zaliczenie podczas studiów - i tylko do tych celów - nic komercyjnie.

 

Czy mogę na moim laptopie zainstalować Visual Studio i korzystać z niego w celach edukacyjnych, mając resztę oprogramowania komercyjnego? Czy jest możliwe współistnienie oprogramowania na dwóch licencjach na moim komputerze?

Chodzi mi o to, żeby w przypadku jakiejś kontroli oprogramowania, nie zarzucono mi, że wykorzystuję tego Visuala do celów zarobkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO skoro wykorzystujesz oprogramowanie z MSDNAA do celów niekomercyjnych, to nie powinieneś mieć z tego tytułu żadnych nieprzyjemności.

Skoro mamy w Polsce domniemanie niewinności, to urząd kontrolujący powinien dowieść Ci, że używasz oprogramowania do celów niezgodnych z warunkami umowy i na tej podstawie nałożyć na Ciebie karę.

Skoro takiego dowodu mieć nie mogą (z tego co mówisz), to problemów mieć również nie powinieneś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×