Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Miklewicz

VPS pod torrenty ale na wlasny uzytek

Polecane posty

Witam

 

Czy ktoś tu na forum znajdzie się chętny na sprzedaż VPSa z przeznaczeniem na torrenty i RS ale tylko i wyłącznie na własny użytek.

 

Co przez to rozumiem? Chodzi mi po prostu o taką sytuację, na VPSie stoi sobie klient torrent + serwer FTP. ja czegoś potrzebuje z torrenta wiec ściągam na serwer, plik się ściąga a ja po ftp transferuje go do siebie na lokalny dysk i wyrzucam z VPSa.

Budżet jaki na to mam to ~100 zl na m-c, ruch z tego duży nie będzie bo ja nie jestem maniakiem ściągania wszystkiego, od 1 czy 2 filmy na tydzień i to wszystko... Co do legalności takiego działania... hmm pozostawiam to do indywidualnego uznania, zapewniam, ze pobierane pliki to jedynie filmy czy jakaś muzyka a to o ile dobrze rozumiem na własny użytek wolno pobierać? Lokalizacja VPSa w zasadzie obojętna byleby były polskie płatności, FV tez nie potrzebuje...

 

P.S Jeśli się mylę i pobieranie filmów i muzyki na własny uzytek nie jest w Polsce legalne to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytanie jest tak naiwne, że nie wiem, czy jest sens odpowiadać, ale na wszelki wypadek lepiej wyjaśnić...

 

Wszelkie pobieranie czegokolwiek chronionego prawem autorskim jest nielegalne, jeśli nei posiadasz na to licencji. Bez względu na to, czy jest to na użytek własny, czy kolegi z naprzeciwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wedlug polskiego prawa (chyba ze sie zmienilo) do 24h moge trzymac na dysku jesli nie mam praw autorskich, pozniej to juz prokurator goni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

wedlug polskiego prawa (chyba ze sie zmienilo) do 24h moge trzymac na dysku jesli nie mam praw autorskich, pozniej to juz prokurator goni

Mógłbyś podać podstawę prawną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można legalnie korzystać z udostępnionego już elementu filmy i muzyka.

 

Jednak pobierając ten element nie można jednocześnie go udostępniać (patrz torrent).

 

Natomiast jeżeli chodzi o programy i gry elementy posiadają licencję, którą trzeba zaakceptować i to już jest nielegalne.

 

Oczywiście element jest na użytek własny bez prawa dalszego rozpowszechniania.

 

Tak to chyba jest.

 

 

 

edit. te 24 godziny ktoś sobie kiedyś wymyślił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

o mam to ~100 zl na m-c

 

Chyba taniej wyjdzie skorzystać z wypożyczalni filmów i kupić 2-3 płyty w dobrym sklepie i połowa zostanie w kieszeni ;)

1. Legalność

2. Ta świadomość że nie ściągasz i robisz w ch&*! autora/autorów tylko kupujesz legalnie (lub pożyczasz).

 

Nawet jak nie chcesz iść do wypożyczalni to z gazetą wyjdzie ci 10zł za 2-3 filmy ;)

 

 

Jak już chcesz się pchać z takim funduszem w VPSa to kup za 20-30 zł w Polsce serwer i sam postaw sobie klienta torrent+ftp (10 minut roboty łącznie z zamówieniem i opłaceniem serwera XD). Jeżeli nie potrafisz to znajdź jakiegoś gościa co ci to zrobi za 20zł (ewentualnie za polówkę dobrej wódki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer
wedlug polskiego prawa (chyba ze sie zmienilo) do 24h moge trzymac na dysku jesli nie mam praw autorskich, pozniej to juz prokurator goni

Ależ tak nawet nie było. Jest to zwyczajny wymysł osób, które prowadzą serwisy typu warez, trackery. Takie napisy są wstawiane celem nagonki, niektórzy też myślą, iż tym sposobem unikną odpowiedzialności.

Na własny użytek wolno Ci zgrać z radia, TV utwory do użytku prywatnego, a może nawet także dla osób z najbliższego otoczenia i znajomych (musiałbym sprawdzić w ustawach).

Moim zdaniem warez to ułatwianie popełniania przestępstwa, a na to też są paragrafy.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sek w tynm ze nie wszystko jest z gazeta albo nawet do kupienia, szczegolnie wiele starych produkcji z lat 70 czy 80 a czasem ktos wrzuci jakiegos TVRipa i glownie o takich filmach myslalem. Co do umiejetnosci, to owszem potrafie postawic co trzeba, pytalem jedynie o podejscie uslugodawcow VPSow do takiego wykorzystania, techniczne sprawy sam ogarne.

 

P.S dostalem troche pm wiec cos tam wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można legalnie korzystać z udostępnionego już elementu filmy i muzyka.

 

 

O ile dobrze pamiętam różne dyskusje, to pod warunkiem że udostępnił to podmiot mający do tego prawa (czyli dystrybutor).

Nie dotyczy to pirackich kopii udostępnionych w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc
poczytaj o kontach shell np mati999 czy woox

 

Temat jest o poszukiwaniu VPS-a. Wskazywane "firmy" sprzedają konta nazywane "shell", do których masz ograniczony dostąp poprzez VNC lub podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×