Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mario1973

Obraz z kamery w świat

Polecane posty

Jako, że nie jestem zbyt biegły w temacie streamingu, chciałbym Was spytać o radę. Owszem co nieco wygooglowałem, ale może niepotrzebnie wyważam prawie otwarte drzwi..

 

Co potrzebuję ?

Mam kamerkę, z której lokalnie oglądam obraz przez RTSP. Chciałbym puścić to w net za pośrednictwem serwera (niech on weźmie na siebie większy ruch). Jaki soft najprostszy zaproponowalibyście na Linuxa, żeby to wykonać ?

 

M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Chcesz aby wysylal go w formie video czy zdjec np. jpg?

Bo moze wysylac jako zdjecia i potem player laczy i wysyla np. jedno zdjecie na sekunde a jak video to troche wiekszy plik ;)

 

Jak video to mozesz zwyklego winampa i do tego wtyczke nsv czy cos takiego. A jak przez zdjecia to zaraz poszukam i dam, bo tez kiedys tak wysylalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Juz nie mogłem edytować ;)

 

Jak chcesz to moge poszukac wysylanie jako jpg, bo zapomnialem kompletnie a spac ide zaraz XD

 

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

No to dedyka, albo vpsa bierz lub jakis serwe shoutcast, i nadawaj poprzez winampa + wtyczke nsv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym Ci zapoznanie się z kombajnem, jakim jest VLC. Odtwarzasz, przetwarzasz, zapisujesz, streamingujesz, robisz co chcesz.

Wszystko dostępne z poziomu konsoli, ale z pulpitu też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym Ci zapoznanie się z kombajnem, jakim jest VLC. Odtwarzasz, przetwarzasz, zapisujesz, streamingujesz, robisz co chcesz.

Wszystko dostępne z poziomu konsoli, ale z pulpitu też :)

Czy do tego nie potrzeba jakiegoś serwera z zewnątrz? Ja tego tworu nie mogłem za żadne skarby odpalić żeby działało mi to z kamerą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli masz funckje DynDns to ustaw sobie na routerze a następnie w strefach dns ustaw rekord CNAME

 

np.

 

kamera.domena.pl CNAME DYNDNS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×