Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

VSFTPD wyłączenie usuwania plików

Polecane posty

Hi, jako że to ma być delikatnie publiczne ftp do wrzucania plików, potrzeba mi aby jeden użytkownik w systemie nie mógł usuwać plików. Niestety kompletnie zapomniałem z czym to się je :) może ktoś podsunąć rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Hi, jako że to ma być delikatnie publiczne ftp do wrzucania plików, potrzeba mi aby jeden użytkownik w systemie nie mógł usuwać plików. Niestety kompletnie zapomniałem z czym to się je ;) może ktoś podsunąć rozwiązanie ?

 

Wycinek z manuala vsftpd:

 

chown_uploads

If enabled, all anonymously uploaded files will have the ownership changed to the user specified in the setting chown_username. This is useful from an administrative, and perhaps security, standpoint.

 

Default: NO

 

Po zmianie właściciela wrzuconych plików, anonimowi nie będą go mogli skasować (chyba że pliki będą miały ustawione nieodpowiednio prawa do zapisu).

Generalnie zadziała to w przypadku anonimowego ftp, nie napisałeś czy Twoje ftp ma być rzeczywiście anonimowe, czy z uwierzytelnianiem.

Do prostego uwierzytelniania anonymousa możesz użyć opcji secure_email_list_enable.

 

Możesz również zainteresować się pure-ftpd, ma on opcję pure-uploadscript, dzięki której przy każdym ładowaniu pliku można wyzwalać dowolny skrypt (np taki przesuwający plik lub zmieniający mu uprawnienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×