Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hostmy

Jak to jest z tymi IP?

Polecane posty

Witajcie,

 

Jestem tu nowy, zabieram sie z zamiarem wykupienia hostingu/VPS. Chcę postawić na nim 2 blogi, 2 strony internetowe i prawdopodobnie 1 forum. Wyjdzie z 4-5 domen. I teraz tak:

 

1. Jak dokladnie jest z tymi IP? Czy sa hostingi gdzie przydziela mi moje osobiste IP (nie chce dzielic z innymi domenami) i co tym sposobem zyskam?

 

2. Czy dobrze jest miec do kazdej domeny przydzielone osobne IP? Czy to ma jakis wpływ na SEO i jakie sa zalety i wady takiego rozwiązania?

 

3. Uwazacie ze hosting wystarczy czy potrzebuje VPS?

 

Proszę o klarowne i wartościowe wypowiedzi.

 

Z góry uprzejmie dziękuję i pozdrawiam!

 

Szymon S. aka hostmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
1. Jak dokladnie jest z tymi IP? Czy sa hostingi gdzie przydziela mi moje osobiste IP (nie chce dzielic z innymi domenami) i co tym sposobem zyskam?

Zależy od firmy, z reguły jesteś lokowany na współdzielonym IP.

U nas np. na hostingu w Polsce osobne IP mogę zaoferować za 10zł netto rocznie.

3. Uwazacie ze hosting wystarczy czy potrzebuje VPS?

Na początek tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

2. Ma to wpływ na SEO- nie jest to bardzo duży wpływ, ale zawsze coś daje. Wad raczej nie widzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3. Sądzę, że wystarczy Ci hosting współdzielony. Przy VPS'ie bez znajomości linuxa i lamp mogą być same problemy, przy hostingu dostajesz konto w panelu i nic Cie nie interesuje, bo to ma działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

NETSKY - Rozumiem. Dziękuję za ofertę, 10PLN netto/rok wydaje się przystępną ceną. Porozglądam się wokoło, firm hostingowych jest masa i cieżko się w tym gąszczu połapać - jaka jest oferta i solidność danej firmy. Coraz bardziej także skłaniałbym się ku hostingowi na amerykańskim serwerze.

 

Astron - żebym już do każdej domeny którą założę na hostingu miał osobne IP - troche wiekszy wydatek płacić za extra IP... WIem że jeśli nie do każdej z osobna to wykupie przynajmniej jedno IP i tam umieszczę wszystkie domeny.

 

Lan Hikari - tam, ze znajomością Linuxa kuleje. W niedalekiej przyszłości poszerzę swoją wiedzę. Chciałbym kupić jakiegoś nettopa i założyć coś w domu. Najbardziej martwi mnie kwestia zabezpieczeń - kolejne wyzwanie przede mną! ;)

 

Szukam hostingu który posiada mod_rewrite i na którym będę mógł korzystać z plików .htaccess, obowiazkowo własne przydzielone IP tak jak wspominałem i przyjazny cPanel. Są jeszcze jakieś ważne opcje które powinny znależć sie na hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Dzisiaj praktycznie nie ma hostingu, który by nie dawał dostępu do .htaccess i mod_rewrite'u.

Jak się sam nie przekonasz, że zdecydowana większość hostingów z USA to s**t, to pewnie nie uwierzysz, że naprawdę nie warto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się sam nie przekonasz, że zdecydowana większość hostingów z USA to s**t, to pewnie nie uwierzysz, że naprawdę nie warto. ;)

 

Uzasadnij prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

2. Nie wszędzie dogadasz się tak jak z Polakiem ;)

3. W sytuajach gdy musisz dochodzić swoich praw przed sądem musisz jechać do usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej unikalne IP tym łatwiej pozycjonować strone w wyszukiwarkach.

Jeżeli masz IP wspóldzielone lub IP na tej samej klasie na której znajdują się setki tysięcy stron (np spamów) to tym trudniej wypozycjonwać strone.

Najlepiej mieć własną klase i na niej swoje unikalne IP :wacko: Ale to kosztuje niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej unikalne IP tym łatwiej pozycjonować strone w wyszukiwarkach.

Jeżeli masz IP wspóldzielone lub IP na tej samej klasie na której znajdują się setki tysięcy stron (np spamów) to tym trudniej wypozycjonwać strone.

Najlepiej mieć własną klase i na niej swoje unikalne IP :) Ale to kosztuje niestety...

 

każde IP jest unikalne, nie ma mniej lub bardziej unikalnych :)

nie prawdą jest że trudniej wypozycjonować stronę jeżeli na tym IP jest tysiące stron, nie ma to nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×