Skocz do zawartości
KoNN

problem z kodowaniem na Unix Storm

Polecane posty

Panowie ledwo się przeniosłem do Unix Storm i mam od razu problem z kodowaniem bazy gdzie u innych tego problemu nie było :( Jak sobie z tym poradzić nie mam w ogóle pomysłu prosiłbym o jakaś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoja wersję jPortala. pisałem na support ale troszkę mnie zbywają. a ja naprawdę nie mam pomysłów już... próbowałem wszystkiego a przenoszę do hekko czy gdzie indziej i jest okey ;/ a pytanie co do reakcji unix storm odpowiedzi rzędu 2,5 h na pomoc to norma ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wina unixstorm a różnic w kodowaniach różnych usługodawców oraz budowy samych baz. Pokaż przykład co się kaszani, zwykle SET NAMES powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adres Yolo.pl strona główna.

 

a teraz ustawienia phpmyadmin:

 

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci

 

tabela w bazie:

 

Metoda porównywania napisów: latin1_swedish_ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Swoją wersję jPortala... ale nie taką starą, jak sam skrypt? Jakie tam masz kodowanie w skrypcie, a co masz w bazie? Posprawdzaj, pokombinuj... do tego gzegzolka.com i pokonwertuj w te i we w te bazę... czasem to ciężko wyczuć, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Unix Storm się poddał i nie umieją tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pytanie co do reakcji unix storm odpowiedzi rzędu 2,5 h na pomoc to norma ???

Kiedy dokładnie czekał Pan 2.5h na odpowiedź...?

 

Niestety Unix Storm się poddał i nie umieją tego zrobić.

 

Proszę nie przekręcać faktów i moich własnych słów.

 

 

Pytałem Pana - w jakim kodowaniu MA DZIAŁAĆ ta strona. Pana odpowiedź - nie wiem. No niestety.. My zgadywać nie będziemy.

 

Bazę danych ma Pan w czterech różnych kodowaniach (!), z czego głównie latin1 (i z zapisanymi polskimi znakami), latin2 i utf8. Strona www generuje latin2, a połączenie z bazą jest bez ustawionego set names. Nasz etatowy jasnowidz ma tymczasowo wolne, a Pan nie udzielił nam podstawowej informacji, więc napisałem Panu, że nie podejmiemy się naprawy tego, a nie "nie potrafimy".

 

Sprawy modyfikacji baz danych i skryptów to obowiązek użytkownika. My staramy się zawsze pomóc w miarę rozsądku, ale tutaj poza zdrowy rozsądek to już wykracza, skoro nie jest Pan w stanie udzielić nam ani jednej istotnej informacji potrzebnej do rozwiązania problemu.

 

Tak jak Panu pisałem w zgłoszeniu - jeśli nie potrafi Pan samodzielnie ustalić właściwego kodowania i naprawić błedów - proszę zwrocić się do autora skryptu.

 

Publicznym kłamaniem i przekręceniem naszych wypowiedzi nie osiągnie Pan oczekiwanego efektu, gwarantuję.

 

 

EDIT: Czasy odpowiedzi na Pana zgłoszenia (wszystkie) :

Zapytanie: 2010-11-09 18:29:29

Odpowiedź: 2010-11-09 19:58:54

 

 

Zapytanie: 2010-11-09 20:07:11

Odpowiedź: 2010-11-09 20:16:31

 

Zapytanie: 2010-11-10 07:20:33, 2010-11-10 07:21:30

Odpowiedź: 2010-11-10 10:59:17

 

Z całym szacunkiem dla klienta i próbą wyrozumiałości, ale momentami ręce opadają czytając wypowiedzi niektórych osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam cięte i inteligentne wypowiedzi Michała :(

Morał krótki, popraw baze i skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie była ani cięta ani inteligentna, co nie zmienia faktu, że ma rację. To jest hosting, a nie spółdzielnia poprawy zwalonych baz. Owszem, trzeba postarać się pomóc, choćby dać wędkę i nakierować na rozwiązanie choć wiele klientów jednak kieruje się zasadą "daj palec wezmę całą rękę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj funkcji:

 

przyklad:

 

mysql_query("SET NAMES 'latin2'");

 

lub zalecany

mysql_set_charset()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi a co piernik do wiatraka. Gdy w bazie danych mam tabele z prefiksem typu:

 

web_

 

forum_

 

pliki_

 

fotka_

 

 

I każdy skrypt ma kodowane różnie.

 

Mam problem z kodowaniem tabel z prefiksem web_ i pisałem o tym jak byk w helpie. Niz nigdy nie zmieniałem a za radą kolegi u nich wykupiłem konto. Na neteasy działa na hekko działa na vipower działa na prohost działa na linuxpl.com działa beż żadnych zmian to proszę wytłumaczcie mi czemu na Unix Storm nie dziala ???

 

Co do supportu podaje dokładne daty:

 

Autor: konuss ::: 2010-11-08 17:24:11 - rozpoczecie helpu

Autor: admin ::: 2010-11-08 19:52:14 - odpowiedz helpu.

 

proszę sobie sprawdzic w w waszym nocniku :).

 

 

Tutaj daje rownież całą kopię rozmowy i proszę mi pokazać w którym momencie stwierdziłem ze nie wiem jakie kodowanie powinno byc ??

 

Autor: konuss ::: 2010-11-09 18:29:29

 

Witam no niestety grzebie i grzebie w kodzie może jestem tak głupi ale nie umiem sobie poradzić z problemem kodowania bazy u was na serwerze. Wrzucam na inne serwery które mam i jest okey. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

 

Autor: admin ::: 2010-11-09 19:58:54

Witam,

 

Proszę podać:

- adres strony

- nazwę bazy danych

- dane dostępowe do bazy

- używane kodowanie (jakie być powinno)

- informację, czy jest to przenoszone forum/baza, czy instalowane od zera.

 

---

Pozdrawiam,

Michał Gottlieb

NOC - Unix Storm

 

Autor: konuss ::: 2010-11-09 20:07:11

Yolo.pl

konuss_yolo

user: *******

haslo: ********

- całość przenoszona od innego dostawcy...

 

Autor: admin ::: 2010-11-09 20:16:31

W takim razie proszę dodatkowo umieścić na koncie FTP plik ze zrzutem bazy danych z poprzedniego serwera (format .sql) i podać tutaj jego lokalizację.

 

---

Pozdrawiam,

Michał Gottlieb

NOC - Unix Storm

 

Autor: konuss ::: 2010-11-10 07:20:33

http://yolo.pl/***********

 

Autor: konuss ::: 2010-11-10 07:21:30

prosiłbym o nie nadmienianie tabel z prefixem forum_ bo aktualizowałem forum. a w tamtej wersji jest stara wersja forum. reszta tabel jak najbardziej :)

 

Autor: admin ::: 2010-11-10 10:59:17

Witam,

 

Ma Pan pomieszane wszędzie kodowania.

Baza danych utworzona jest w latin2, ale tabele są już w różnych kodowaniach: utf8, latin2 i nawet latin1.

Zrzut bazy był wykonywany w utf8, ale część tabel posiada znaki latin1.

 

Strona www natomiast wyświetla znaki w latin2.

 

W takiej sytuacji nie podejmiemy się naprawy tak wielkich rozbieżności tym bardziej, że nie wiemy w jakim kodowaniu Pana skrypt powinien działać.

 

Proszę zwrócić się w takiej sytuacji o pomoc do autora skryptu lub samodzielnie naprawić kodowanie/zaimportować ponownie plik w wybranej stronie kodowej.

 

---

Pozdrawiam,

Michał Gottlieb

NOC - Unix Storm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze starego serwera bazę zgraj MySQLDumperem i tym samym narzędziem wgraj w UNIXSTORM

 

 

Pozdr. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dziecko mające pretensje do wszystkich tylko nie do siebie... wspolczucia takich 'klilentow'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie takie wypowiedzi na swój temat. Nie jestem alfą i omegą. tak jak i połowa z was tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisali ci wyraznie, dodaj do np configu pod polaczeniem z bazą mysql_query("SET NAMES 'latin2'");

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to poskutkowało już dawno temat bym zakończył. Proszę pana nie jestem dzieckiem za które mnie pan uważa. Więc niech pan nie dodaje swoich "pustych" postów które nic nie wnoszą w temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Z całym szacunkiem, ale chyba trochę przeginasz

 

Angażujesz wiele osób na forum, do rozwiązania jakiegoś prywatnego problemu

Widziałem Twoje posty "kiedy aktywują mój serwer", ok juz aktywowali, teraz będziemy czytać o Twoich problemach?

 

Dorośli ludzie starają się radzić sobie samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przepraszam najmocniej że próbowałem uzyskać jakąś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na popłacz się jeszcze..huh.gif

 

 

Poza tym w korespondencji, którą tutaj podałeś dziwi mnie jedna rzecz..Pan Michał kazał Ci podać

- używane kodowanie (jakie być powinno)

W Twojej odpowiedzi takiego czegoś nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Set names i character w 90% takich przypadków rozwiązują sprawę. Możliwe, że źle to zrobiłeś.

 

Niestety jest to nagminny problem bo ludzie mają wszystko w innych kodowaniach, a zdarzają się jeszcze tacy hardkorowcy (nie wiem jak to zrobili), którzy mają tabele w A, nagłówki treści wskazują, że w B, ale defacto sam tekst jest w C. Wtedy zostaje już tylko płacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w złym miejscu w skrypcie umieściłeś tą linijkę. Umieść ją tuż za wyborem bazy danych zwróć też uwagę czy taka opcja nie występuje w kilku plikach - z doświadczenia wiem, że takie przypadki występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co do supportu podaje dokładne daty:

 

Autor: konuss ::: 2010-11-08 17:24:11 - rozpoczecie helpu

Autor: admin ::: 2010-11-08 19:52:14  - odpowiedz helpu.

 

Pracujemy do godz. 17:00, a nie całodobowo.

 

 

Link: http://www.unixstorm.org/Kontakt.html

 

Odpowiedź dostał Pan więc po godzinach pracy biura. W sumie wszystkie Pana zgłoszenia były realizowane po godzinach, włącznie z realizacją zamówienia  w niedzielę.

 

Tak to jest, jak ktoś ma dobre intencje i stara się pomóc za wszelką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×