Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Martino

Shell Hosting

Polecane posty

Witam!

 

Korzystałem już z kilku firm hostingowych (polskich), które oferują konta shell (do np. łączenia się z serwerami IRC) i wszystkie były atakowane DDoS'ami (często przynajmniej raz dziennie). Jest to dosyć denerwujące, gdyż nie mogę sobię pozwolić za bardzo na takie przerwy. Wiem, że to nie wina tych hostingów, ale jakichś głupich dzieciaków. Moje pytania są następujące...

 

Czy da się to jakoś powstrzymać? (Filtry itp)

Czy istnieją w Polsce firmy hostingowe oferujące konta shell, które nie są atakowane DDoS'ami (lub która firma ma najmniej tych ataków i największy uptime serwera służacy do połączenia z IRC)?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ataki typu DDoS sa roznego typu i nie zawsze da sie je skutecznie zablokowac.

Dlatego tez firmy hostingowe nie udostepniaja shelli klientom i zabraniaja jakiego kolwiek uzywania IRC'a.

 

Predzej czy pozniej znajdzie sie ktos kto dla przejecia kanalu stuknie w serwer DDoS'em ... niestety taki jest irc i takeover kids ..

 

 

TS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy da się to jakoś powstrzymać? (Filtry itp)

W teorii tak, tyle że zazwyczaj ISP są niezbyt chętni do zakładania tych filtrów, a jeśli już się je uzyska, to potrzebne są nowe. My w tej chwili mamy filtry na icmp, tcp-syn, na większość udp, a i tak czasami cos przejdzie.

 

Czy istnieją w Polsce firmy hostingowe oferujące konta shell, które nie są atakowane DDoS'ami (lub która firma ma najmniej tych ataków i największy uptime serwera służacy do połączenia z IRC)?

Z całą pewnością nie ma firmy z większą ilością klientów korzystających z IRC (kilkaset) której serwery nie są atakowane. Rzecz w tym, jakie te ataki mają skutki i jak są częste... no właśnie. Z częstotliwością różnie bywa, my np. mieliśmy 2 miesiące spokoju, a potem zdarzył się pechowy klient którego nie lubili amatorzy DDoS-u co skończyło się kilkoma atakami w ciągu dwóch tygodni. A teraz znowu od dłuższego czasu jest spokój (prawdopodobnie przyczyniły się do tego też nowe filtry na udp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×