Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SanKen

Rozwijające sie forum IPB

Polecane posty

Witam,aktualnie mam hosting z http://hitme.net.pl/hosting_www.php I pytanie do was co polecacie pod IPB by chodziło ładnie i miało stabilne podłoże. Nie wiem czy z hitme jest możliwość zmiany hostingu na coś lepszego. Ponieważ wykupiłem już na rok pakiet 1. I działa ładnie. Chodzi o to czy hitme zmieni mi parametry konta gdy będzie to potrzebne. Lub jaki inny hosting polecacie,słyszałem że IPB nie będzie chodzić pod zwykłym serwerem apache2 i mysql.

kwota to ok 60zł na rok jak na początek forum. Aktualnie mam 32zł na rok pytanie na ile ten hosting starczy i czy nie będzie zamulał w IPB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. HitMe z pewnością się zgodzi na zmiane parametrów, gdy będzie to potrzebne.

2. Nie słyszałem aby IPB miał wymagania przewyższające możliwości apache ;)

3. Zamulanie to akurat obciążenie, a nie ilość transferu czy miejsca. Można przejść na lepsze konto o ile ma ono większy procent CPU dla konta. Jeśli nie, to sens ma jedynie VPS. Kiedy zacznie zamulać? W zależności od ilości postów i użytkowników (online).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do transferu to raczej źle się zrozumieliśmy, wiem że zamulanie to od obciążenia. Teraz pytanie do hitme czy jest jakieś stałe organicznie procesora i pamięci na danego użytkownika,nie widać by coś było w pakiecie hostingu. Zostanę chyba przy nich i po proszę o małą przebudowę forum,ale to jak już będzie coś źle chodzić.

Nie słyszałem aby IPB miał wymagania przewyższające możliwości apache ;)

Chodzi i dodatkowe skrypty. By forum funkcjonowało tak jak potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jeśli Ci chodzi o forum które masz w stopce to statystyki nie są jakoś wyjątkowo rewelacyjne ;)

Poczekaj jeszcze trochę i dopiero potem się martw bo teraz nie masz czym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to forum chodzi,forum będzie stawiane od nowa. Pytanie do was czy ten hosting wystarczy nawet pod takie statystki jak ma to forum w stopce ? Zapłaciłem na roczek i nie chce za bardzo zmieniać hostingu,a jeśli już będę miał licencje to będzie po ptokach by to przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to forum chodzi,forum będzie stawiane od nowa. Pytanie do was czy ten hosting wystarczy nawet pod takie statystki jak ma to forum w stopce ? Zapłaciłem na roczek i nie chce za bardzo zmieniać hostingu,a jeśli już będę miał licencje to będzie po ptokach by to przenieść.

 

Wszystko zależy od rozwoju Twojego forum, ale sądzę, że wystarczy ;) Jeśli forum się mocno rozwinie, to jednocześnie będą zyski (sloty, admini) i zmiana hostingu nie będzie stanowiła problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i najwyraźniej nie. Nie mogę zainstalować nowego języka. Bo wywala że za mało pamięci ram. jest tylko 32 a potrzeba 128mb....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i najwyraźniej nie. Nie mogę zainstalować nowego języka. Bo wywala że za mało pamięci ram. jest tylko 32 a potrzeba 128mb....

 

To akurat jest do zmiany w php.ini. Mało który hosting wprowadza wygórowane parametry na starcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poradziłem sobie już. Nie wiem czy to nie zapisało się w logach hitme. Ale raczej nie zrobią mi krzywdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×