Skocz do zawartości
lexom

Poczta z jednego serwera na inny

Polecane posty

Witam.

Obecnie posiadam kilka kont pocztowych, między innymi na gmail, o2, i wp.

Ostatnio zainteresował mnie Round Cube.

Chciałbym przesiąść się całkowicie na Round Cube i zrezygnować z wyżej wymienionych kont.

 

Powiedzmy że mam u swojego dostawcy hostingu skonfigurowaną pocztę w domenie moja_poczta@moja.domena.pl , pocztę zbieram przez jakiś okres. Po pewnym czasie chcę zmienić usługodawcę na innego. Czy bez problemów przeniosę pocztę na nowy serwer? Czy będą jakieś problemy? Jak wygląda sprawa z przenosinami poczty na inny serwer ? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz na myśli przeniesienie wszystkich dotychczasowych wiadomości pod skrzynkę w Twojej domenie, tak?

(zakładam, że masz wszystkie wiadomości z tych bezpłatnych skrzynek gdzieś lokalnie, na swoim komputerze w postaci plików *.eml)

Możesz np skonfigurować sobie skrzynkę w Twojej domenie w dowolnym programie pocztowym obsługującym IMAP, a następnie po prostu przeciągnąć wybrane przez Ciebie wiadomości do odpowiedniego katalogu.

To, ile wiadomości będą się przenosiły zależy od Twojego łącza i objętości Twoich maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę przenieść konto pocztowe w domenie na inny serwer w tej samej domenie.

Mam oczywiście dostęp do shella.

Pocztę mam skonfigurowana w Thunderbird.

 

Nie wiem czy do końca się zrozumieliśmy z tym co chciałem zrobić:

 

1. Mam konto pocztowe w swojej domenie na serwerze A

2. Domenę przenoszę na inny serwer, konfiguruje tam też identyczna skrzynkę pocztowa.

W tej chwili mam 0 maili.

 

Na serwerze A te te maile fizycznie są na dysku. Więc czy wystarczy spakować wszystko do jednej paczki wrzucić na nowy serwer, zastapić i będzie wszystko poprawnie działało czy będą problemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz u siebie konfigurację, natomiast w DirectAdminie masz w głównym katalogu dla Twojego konta, katalog "imap" a w nim katalog z nazwą Twojej domeny.

Skoro masz już utworzoną skrzynkę na nowym serwerze, to przenieś odpowiednie pliki i zobacz czy zatrybiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×