Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hicky

Medycyna - Choroby kardiologiczne

Polecane posty

Siemka . Mam pytanie czy orientuje się ktoś w branzy medycznej.

Dziś byłem u lekarza. I mam skierowanie na ekg i wql .

Mam podobno jakąś arytmię serca w wieku 16 lat.

Grożne to . Jak mierzyłem przed 5 minutami ciśnienie, to miałem 110 na 59 i puls 178 .

A siedzę od 2 godzin przy komputerze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Mam pytanie czy orientuje się ktoś w branzy medycznej.

Dziś byłem u lekarza. I mam skierowanie na ekg i wql .

Mam podobno jakąś arytmię serca w wieku 16 lat.

Grożne to . Jak mierzyłem przed 5 minutami ciśnienie, to miałem 110 na 59 i puls 178 .

A siedzę od 2 godzin przy komputerze ..

 

Również miałem takie problemy lecz na razie ustały. Z tego co mi wiadomo jest to jakby stan przed zawałowy ( u dorosłych) u młodzieży do lat 25 arytmia serca czy wyładowania jonowe w komorach bynajmniej coś takiego. Najważniejsze to "olać" to bo im więcej będziesz o tym myślał i się martwił tym bardziej będzie ci to doskwierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ekg może Ci wyjść pewna niemiarowość, szumy, ogólnie rzecz biorąc wiek 13-16lat ma często tzw. szumy młodzieńcze, ta arytmia, która na ekg jest nie raz przerażająca w rzeczywistości nie musi być czymś złym. Ciśnienie jak sobie tak będziesz mierzył to popadniesz w paranoję. Poza tym skaczą Ci wartości z emocji. Przy pulsie 178 gwarantuje Ci, że właśnie leżałbyś na ziemi z gałkami ocznymi na wierzchu i klatką skaczącą jak przypalana żaba. Niech posłucha Cię dobry kardiolog, trzeba sprawdzić zastawki, bo to tam najczęściej leży problem np. w jakiejś wiotkości płatków. Poza tym poleciłbym zrobienie echokardiografii, bo tak naprawdę to ona jest w stanie najwięcej wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz., U mnie jest wszystko możliwe .. Rodzinne problemy z sercem . Z dziada pradziada . Ale zacząłem się przejmować ponieważ szwagier w sobotę,

miał stan przedzawałowy (30 lat) Ciśnienie 220 na 140 . Serce to było widać zę o mało co nie wyskoczyło z pod skóry. A ja mam takie coś już ok 6-7 miesięcy . Czasami mnie tam coś kuje jak pobiegam albo coś .. I dziś miałem badania ze szkoły . I się dygam, a z tym pulsem to chyba zwariował ciśnieniomierz, bo się aż przestraszyłem wyskoczyła ikonka serca w wykrzykniku..

 

Idę jutro na badania . Zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem 190 na 100 w podstawówie, fakt, że byłem tłusty, ale 5 godzin później u znajomego lekarza już 120 na 90, bo mi podbijał stres bytności u lekarza...

Co do arytmii, to możesz mieć różnie.. pewnie genetycznie też. Zależy co "brałeś" dorastając, włączając w to dietę. Nic o sobie nie napisałeś.

 

A tak szczerze, to nie jest temat na forum o webhostingu : /

Nie czytaj netu, idź do prywatnego kardiologa - dasz 2 stówy, ale będziesz miał porządne badania.

Ja w ważnej sprawie już nie pójdę nigdy do publicznego...

I uspokój się, bo lekarz też Ci może samym faktem podbijać wyniki - wyluzuj, idź prywatnie do super kliniki i sobie powiedz, że "tu mi nic nie zrobią, idę do dobrych lekarz zobaczyć co tam nie tak jest w serduszku".

 

EDIT:

O, nie doczytałem o tych rodzinnych problemach... czyli możliwe, możliwe.. ale nic nie kombinuj i nie stresuj się. Zrób porządne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od prawdy starej jak świat.. chore serce nie kłuje. Koniec, kropka.

 

Powodów wysokiego pulsu może być wiele, tym bardziej że ciśnienie z tego co napisałeś masz w normie (co prawda niższa granica ale wciąż ok). Najczęstszą przyczyną w Twoim wieku jest nic innego jak stres.. wtedy pojawiają się skoki tętna, uczucie niepokoju itd..

 

Jak chłopaki napisali.. pójdź na spokojnie, zrób badania.. a tymi ikonkami na pulsomierzach się nie przejmuj za bardzo.. gdybym ja się miał nimi przejmować, nie umiałbym się pewnie na niczym innym skupić. Także głowa do góry.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×