Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
guestman

Pilne przeniesienie domeny i hostingu

Polecane posty

Witam

 

Niestety nie mogę zwlekać, gdyż moja strona za bardzo przeciąża serwery (dlatego nie szukałem nawet, bo muszę to jutro z rana załatwiać). Potrzebuję jak najszybciej nowego miejsca na domenę, a także serwis.

Najpierw jednak domena, gdzie ją przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, a gdybym chciał papier/umowę, że domeny nikt bez mojej pisemnej zgody nie przejmie lub przypadkowo zablokuje (bo się komuś spodobała)? Czy w ogóle ktoś takie coś wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A umowę? Faktura fakturą, zazwyczaj elektroniczny dokument bez niczyjego podpisu. Czy to jest w ogóle jakiś dokument?

 

I wymiar sprawiedliwości

strona jest całkowicie legalna, ale włożono w nią masę czasu, stąd potrzebna jest jakaś pewność, że jej nie stracę i nikt nie będzie mi groził blokadami bo coś tam przeciążam, gdzie jeszcze do limitów transferowych połowy nie wykorzystałem.

 

Dlatego też sądzę, że najlepszym wyjściem jest całkowite oddzielenie domeny od hostimgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nikt nie miał na myśli blokowania Twojej strony bo jest nielegalna, tylko po prostu podano to po to, byś się nie stresował. Odnoszę wrażenie, że wynika to z Twojej niewiedzy plus ewentualnie jakieś przeboje z dziecinnym hostinKiem.

Bez przesady, trzymasz tam Listę Wildsteina, czy co? Chyba trochę za bardzo się obawiasz.

Jak chcesz mieć totalną pewność, to wiadomo - szykuj ze 2-3 stówki, to od razu jakieś ISO będziesz miał w obiegu informacji itd.

Głowanet to akurat wariant mocno ekonomiczny, ale bez przesady - no firma jak firma.

Umowa - regulamin usług tutaj jest umową w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie płacę 380zł na rok. Problem niestety jest znaczny transfer i tu mają rację, około 20:00 nie idzie siedzieć. Dwa razy już w ostatnim czasie doszło do zwieszenia serwera, proszono o optymalizację, co też było wykonywane (optymalizatory PNG, zmniejszenie liczby zapytań do bazy itp), nie ma już z czego okrajać. Dziennie znika od 1.5 do 2GB transferu. Niby niewiele, niby nie.

 

Hmm, to ciekawe: http://www.cal.pl/ho...-serwery-shared

ACE Pro, serwery e-money

 

Myślałem w sumie też nad hetznerem http://www.hetzner.d...ebspace/level9/

 

EDIT:

@glowanet http://glowanet.pl/hosting.html

pakiet High i niższy

Ile na prawdę userów (UU, RU) wytrzymuje hosting, realnie na miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ile na prawdę userów (UU, RU) wytrzymuje hosting, realnie na miesiąc?

To zależy od wielu czynników, np. jaki masz skrypt, jak on jest zoptymalizowany itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale myślę ze w tym wypadku dobre by było rozwiązanie wykupić serwer vps +DA i samemu sobie skonfigurować host do własnych potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jasne.

Skrypt bardziej autorski niestety ale forum to mocno modyfikowany phpbb3.

Ale powiedzmy, iż jeżeli stronę odwiedza obecnie 2000-2500 unikalnych dziennie, zaś forum około 4000-4500, gdzie wzrost od czerwca wyniósł około 1500 UU i prognozujemy dalszy, wzrost oraz przy obecnym zużyciu transferu na poziomie 50GB zapewnisz mnie tutaj, że nie będzie problemów?

Chodzi mi tutaj o pakiet medium: http://glowanet.pl/hosting.html

 

Jak rozumiem, zawsze mogę sobie zmienić na high?

 

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale myślę ze w tym wypadku dobre by było rozwiązanie wykupić serwer vps +DA i samemu sobie skonfigurować host do własnych potrzeb

Chyba obawiam się o cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie powinno być.

 

Zamów pakiet testowy, i napisz do mnie na GG - 4863039.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, raczej marnie.

 

Zauważyłem jedną rzecz, często piszecie na forum o masternet. Jest już trochę na rynku, warto przenieść tam domenę? Nie ma jakiś zawiłości regulaminowych na które warto zwrócić uwagę? Domena jest .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a cal.pl jako hosting?

Czy ktoś go zna?

 

wystarczy wpisać w wujka gogole opinia cal, albo wejść w link, który podał Ci użytkownik mzone i zobaczysz jaka to firma. Ja osobieście strasznie się na nich zawiodłem. Nie potrafiłem znieść kłamstw i bajek jakie pisało BOK i beszczelności właściciela firmy. Tak szybko jak z nimi zacząłem tak szybko uciekłem :) Jest na rynku mnóstwo o stokroć lepszych firm niż cal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, raczej marnie.

 

Zauważyłem jedną rzecz, często piszecie na forum o masternet. Jest już trochę na rynku, warto przenieść tam domenę? Nie ma jakiś zawiłości regulaminowych na które warto zwrócić uwagę? Domena jest .pl

 

 

Wiele osób (w tym i ja) z tego forum wykupowało domenę w masternet i nie przypominam sobie aby były jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strona jest całkowicie legalna, ale włożono w nią masę czasu, stąd potrzebna jest jakaś pewność, że jej nie stracę i nikt nie będzie mi groził blokadami bo coś tam przeciążam, gdzie jeszcze do limitów transferowych połowy nie wykorzystałem.

Limit transferowy czy dysku ma się nijak do zasobów wydajnościowych, czyli realnej dostępnej pamięci ram oraz CPU, ilości zapytań do bazy danych w ciągu godziny i takich tam.. Dlatego możesz zajeżdżać konto dwu-trzykrotnie wykorzystując np tylko 1/4 transferu na koncie. Na przyszłość polecam sprawdzić limity zasobów na koncie przed zakupem.

 

Co do domen: polecam śmiało masternet (pośrednik partnera NASK) lub dropped (partner NASK).

 

Hosting: tutaj w zasadzie prohost powinien sobie dać radę (o ile lubisz bałagan od strony rozliczeniowo-informacyjnej, bo sam hosting oraz support działa znakomicie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×