Skocz do zawartości
maminowiec

Hostmonster a VPS (vps4u)

Polecane posty

Witam , jest to moja pierwsza wizyta na tym forum , więc proszę wybaczyć jeśli coś zle napisałem.

Aktualnie posiadam hosting w hostmonster , miałem tam strone która generowała ok. 10 tys. uu i ok 60 ludzi online , strona czasami przymulała więc ją sprzedałem. Teraz na tym hostingu mam 3 srednie strony (2 na przemo i jeden skrypt autorski) , strony wczytują sie raz szybko , raz wolno więc postanowiłem porozglądać sie za innymi ofertami , za 120 dni kończy mi sie u nich hosting więc musze zapłacić 240 zł , i w tych granicach szukam podobnego hostingu , najlepiej vps-a

 

Zastanawiałem sie nad firmą vps4u.pl , czy jest to lepszy wybór niż hostmonster ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi aby cena była do 25 zł na miesiąc i transfer 300 GB

 

a serwery vps4u.pl złe są ?

 

 

28 Zł i do 31 sierpnia na 3 miesiące VPS . ;d w Logout .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni są BE .

 

Pisało że do końca sierpnia . A sierpień się jeszcze nie skończył . Niegrzeczny biznes-host

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może biznes-host przechodzi na przekór wszystkim i załamuje czasoprzestrzeń?

Jest to ich polityka - chcieli zakończyć promocję 31 to ją zakończyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jeśli kupie tego vps-a to strona będzie szybciej chodzić niż na hostmonster ? sory ze takie pytanie zadaje ale nie znam sie na tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jeśli kupie tego vps-a to strona będzie szybciej chodzić niż na hostmonster ? sory ze takie pytanie zadaje ale nie znam sie na tym :D

 

Czy czasem nie potrzebujesz serwer zarządzany?

Policz sobie najpierw koszty na uruchomienie takiego serwera i ewentualną administrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze serwery z w/w firm trzeba samodzielnie skonfigurować ? ile takie coś może kosztować ?

 

Czy czasem nie potrzebujesz serwer zarządzany?

 

która firma taki serwer oferuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer zarządzany oferuje praktycznie każda firma, także nasza.

Jest to jednak droższa opcja, ale daje Ci spokojną noc. Pakiet u nas zaczyna się od 125 złotych na miesiąc (4 godziny pracy administratora w pakiecie), w innych firmach ceny sa podobne.

 

Jeśli chciałbyś aby ktoś opiekował się z forum Twoim serwerem, godzina pracy na serwerze kosztuje około 50 złotych netto.

Czasami znajdziesz "złotą rączkę" za niższą cenę, no ale wiesz jak to bywa czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A konfiguracja serwera ile kosztuje ?

 

To zależy co chcesz konfigurować, czy np. chcesz zainstalować jakiś panel i zabezpieczyć serwer.

Np. instalacja Directadmin i konfiguracja to około 1,5 - 2 godzin. Czyli zapłacisz za taką usługę około 100 - 120 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ceny zabezpieczeń i optymalizacji ?

 

jeśli by serwer był dobrze zabezpieczony i skonfigurowany to by szybciej chodził niż hostmonser ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak patrzyłem tam ale trocho drogo , i parametry mi nie odpowiadają , pasowało by mi coś w granicy 20-30 zł i z większym transferem.

 

No więc pewnie kupie gdzieś serwer i pobawię sie w konfiguracje , a jak nie dam rady to napisze tu na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak patrzyłem tam ale trocho drogo , i parametry mi nie odpowiadają , pasowało by mi coś w granicy 20-30 zł i z większym transferem.

 

No więc pewnie kupie gdzieś serwer i pobawię sie w konfiguracje , a jak nie dam rady to napisze tu na forum :D

 

Za 20-30 złotych nie znajdziesz serwera zarządzanego, ale jeśli coś znasz z Linuxa jak najbardziej możesz spróbować samedzielnie.

W sieci jest pełno przewodników na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niedobry Biznes-Host.pl cos zaproponuje ;

 

Edit, widze, że nie ma zgody na ofertę

 

gdzie na to sie wyraża zgodę ?

 

Wyrażam zgodę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×