Skocz do zawartości
siwuch

mod_userdir + suexec / suphp

Polecane posty

Witam.

 

Napisałem posta w innym temacie, ale uważam, że to był błąd, gdyż to o co chcę zapytać nadaje się raczej na osobny, dlatego założyłem ten temat.

 

Po pierwsze nie potrzebuje żadnego panelu, interesuje mnie tylko konfiguracja serwera. Do rzeczy...

Musze skonfigurować Apache'a tak, aby używał modułu mod_userdir do serwowania danych z katalogów użytkowników (to jest proste) i aby przy okazji skrypty były uruchamiane na prawach danego usera. Przystawiło mnie... nie wiem jak to uczynić, a na przeszkodzie stoi punkt 18: "Is the target user/group the same as the program's user/group?". Wniosek z tego, iż nie można mieć jednej binarki / skryptu dla wszystkich userów. OK, mogę stworzyć dla każdego usera skrypt, który wywoła php ale:

1. Jak ustawić aby każdy user (nie virtualhost) używał odrębnego skryptu?

2. Czy kombinując w ten sposób nie pozbawię się wszelkich dobrodziejstw FastCGI? Tzn. czy tak odpalony php przez skrypt nie umrze zaraz po wykonaniu zadania?

 

Czy da się to w ogóle uczynić za pomocą suexec, czy może powinienem się zakręcić wokół suPHP?

Uprzejmie proszę o pomoc ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentuję dziś z suPHP. Elegancko działa z mod_userdir ale czy istnieje możliwość uruchomienia php jako FastCGI przez suPHP?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×